Mars Hydro FC1000W. EVO

Heisenberg01

Yeni üye
Merhaba dostlar başlıkdan anlaşılacağı üzere elimde ki ışık FC1000W . İlk growum olacak ve çok heyecanlıyım forumu altını üstüne getirdim ancak hala kafama takılanlar var. Elimde 240x240 çadır var anlayacağınız bir adet daha FC1000W daha alır. Benim merakım şu photo için 70 e 70 cm Alan bırakın saksı başına deniliyor. Zaten fazla bitki demek gübre topraf israfı gibi şeyler doğurur. Lemon haze tohum var elimde 13 adet şöyle ki ben bu sistemi bir kere yapayım ve 1 kilodan fazla alayım sonrasında 1 yıl hatta 2-3 kilo olsa da 2 yıl bir şey yapmayım düşüncesindeyim. 25 lt saksı düşünüyorum veya 30 lt lemon haze photo tohum fc1000w altına da 6 adet bitki yetiştirmeyi planlıyorum. Birde fc1000w için 1500 hps e bedel diyor ne yani 1.5 kilo hasat alabilir miyim her şeyi güzel yaparsam veya daha fazla çünkü forumda da öyle yazıyor. Aynı zaman da diğer karbon filtre ,vantilatör ve havalandırmada tamam. Bir aklımı karıştıran nokta ise 1000 w gibi bir sistemde co2 gerekli falan denilmiş forumda ama bazı yerlerde de çok da mühim değil havalandırmanız iyi olsun denilmiş ona da açıklık getirebilir miyiz güzel bir konu olsun ve bol bol not almak istiyorum başlamadan önce olabildiğince daha çok şey bilmek istiyorum. Teşekkürler şimdiden

cannabis16

Ordinaryüs
Merhaba dostlar başlıkdan anlaşılacağı üzere elimde ki ışık FC1000W . İlk growum olacak ve çok heyecanlıyım forumu altını üstüne getirdim ancak hala kafama takılanlar var. Elimde 240x240 çadır var anlayacağınız bir adet daha FC1000W daha alır. Benim merakım şu photo için 70 e 70 cm Alan bırakın saksı başına deniliyor. Zaten fazla bitki demek gübre topraf israfı gibi şeyler doğurur. Lemon haze tohum var elimde 13 adet şöyle ki ben bu sistemi bir kere yapayım ve 1 kilodan fazla alayım sonrasında 1 yıl hatta 2-3 kilo olsa da 2 yıl bir şey yapmayım düşüncesindeyim. 25 lt saksı düşünüyorum veya 30 lt lemon haze photo tohum fc1000w altına da 6 adet bitki yetiştirmeyi planlıyorum. Birde fc1000w için 1500 hps e bedel diyor ne yani 1.5 kilo hasat alabilir miyim her şeyi güzel yaparsam veya daha fazla çünkü forumda da öyle yazıyor. Aynı zaman da diğer karbon filtre ,vantilatör ve havalandırmada tamam. Bir aklımı karıştıran nokta ise 1000 w gibi bir sistemde co2 gerekli falan denilmiş forumda ama bazı yerlerde de çok da mühim değil havalandırmanız iyi olsun denilmiş ona da açıklık getirebilir miyiz güzel bir konu olsun ve bol bol not almak istiyorum başlamadan önce olabildiğince daha çok şey bilmek istiyorum. Teşekkürler şimdiden
o kilo kilo hasatlar için kuvvetli fanlarla sokaktan hava çekip,üstten de ayrı fanla hızlıca tahliye etmen yetmez..CO2 tüplü sistem lazım...sonrasında gübreye abanacaksın ve budları seyredeceksin..gerçi senin o genetik çok uzar,çadıra sığmaz hale gelir,o ışık ve CO2 devamlı tazelenirse çok hızlı büyür..zaten çok boylu bitki...scrog nedir,nasıl yapılır bence bi öğren...uğraştırır ama o bitkiyi toppingle falan kısa tutamazsın..genetik sırık..hele o ışıkla,bir de havalandırman kuvvetliyse....

yani mevzunun yarısını halletmişsin ve gerçekten de 1400wat Hps üretilse o ayarda ışık akısından azını vermez...deli bi ışık akısı..
diğer yarısı ise bolca CO2 işini çözmek...dediğim gibi gerisi gübreye abanmaya kalıyor...

Heisenberg01

Yeni üye
ışık ve CO2 dev
o kilo kilo hasatlar için kuvvetli fanlarla sokaktan hava çekip,üstten de ayrı fanla hızlıca tahliye etmen yetmez..CO2 tüplü sistem lazım...sonrasında gübreye abanacaksın ve budları seyredeceksin..gerçi senin o genetik çok uzar,çadıra sığmaz hale gelir,o ışık ve CO2 devamlı tazelenirse çok hızlı büyür..zaten çok boylu bitki...scrog nedir,nasıl yapılır bence bi öğren...uğraştırır ama o bitkiyi toppingle falan kısa tutamazsın..genetik sırık..hele o ışıkla,bir de havalandırman kuvvetliyse....

yani mevzunun yarısını halletmişsin ve gerçekten de 1400wat Hps üretilse o ayarda ışık akısından azını vermez...deli bi ışık akısı..
diğer yarısı ise bolca CO2 işini çözmek...dediğim gibi gerisi gübreye abanmaya kalıyor...
Bu forumu ilk başta okurken hep seni filtreler yazdıklarını okuyordum senin yazman harika oldu çok teşekkür ederim gübre olarak biobizz in kiti var :D Ancak şu co2 işini düşünüyorum çok uğraştırırmı ne kadar hasat alırım yaparsam ne kadar hasat alırım dediğine göre de bitki çadıra sığmaz diyorsun diğer şeyleri cevaplamadığına göre de doğru üstad Planım şu dışardan temiz hava almak koku problemi olmasın diye de karbonfiltre kullanmak ama co 2 olayını araştırdım meşakkatli duruyor

Melez

Müptezel
Ilk growunsa 13 14 bitki yapip kilolarca hasat alma fikrini ilk kafandan sil kanka bu senin icin daha guzel bi baslangic olucak ve kesinlikle ilk growu her zaman poh yoluna gidebilir mantigiyla yap batirirsan hayallerin yikilmasin cunku ilk grow genellikle husran oluyor gerek hasat olabilir veya kafa veya direkt copte olabiliyor kendini ona gore hazir et hersey okumakla olmuyor bazen ilk grow biraz ders oluyor 3 4 bitkiyle basla

Heisenberg01

Yeni üye
Ilk growunsa 13 14 bitki yapip kilolarca hasat alma fikrini ilk kafandan sil kanka bu senin icin daha guzel bi baslangic olucak ve kesinlikle ilk growu her zaman poh yoluna gidebilir mantigiyla yap batirirsan hayallerin yikilmasin cunku ilk grow genellikle husran oluyor gerek hasat olabilir veya kafa veya direkt copte olabiliyor kendini ona gore hazir et hersey okumakla olmuyor bazen ilk grow biraz ders oluyor 3 4 bitkiyle basla
Ben de 6 photo lemon haze ile düşünüyorum o yüzden. Elbette her riski hesaba katarak başlayacağım deneyimlemek istiyorum ama okuduklarımı uygulayarak güzel şeyler yaparım diye de düşünüyorum ve bir sorun olursa forum da sorarım vs. ancak şu co2 olayını hala düşünüyorum ne yapmam gerekiyor o konuda net bir cevap alamadım

higthead

Jolly Green
@Heisenberg01 Burdaki co2 yorumlarimi oku anlicaksin ne demek istedigimi.

240x240 alaninda giris cikis fanlarin neler? Eger havalandirmani olmasi gereken gibi kurduysan ve cikis havasini oda disina atarsam ve giris havasini oda icinden verirsen co2 destege gerek yoktur. Co2 kontrol uniteleri ile olur assagidaki yorumlarimi okuyunca daha net anlicaksin.

Heisenberg01

Yeni üye
@Heisenberg01 Burdaki co2 yorumlarimi oku anlicaksin ne demek istedigimi.

240x240 alaninda giris cikis fanlarin neler? Eger havalandirmani olmasi gereken gibi kurduysan ve cikis havasini oda disina atarsam ve giris havasini oda icinden verirsen co2 destege gerek yoktur. Co2 kontrol uniteleri ile olur assagidaki yorumlarimi okuyunca daha net anlicaksin.

Evet daha önce de okumuş idim. %20 fark yaratır deniliyor ancak ilk growum olduğu için sizce yapmalı mıyım yoksa sonra ki growlara mı saklayım ayrıca co2 ile yapılmış hasat var mı forum da bulamadım

Yesil888

Ordinaryüs
Cuvalla para harcamis cok iyi malzeme almissin. Elindeki tohumlar cok iyi bir genetik. Hakkini verirsen 25 lt saksida 10-12 veg hafta ile saksi basi 150-200 gr alabilcegin bir genetik o. CO2 kullanmadan. Ama sen emeklemeden kosmak istiyorsun, bu is boyaci küpü degil, ektim hasat aldim olmuyor, bu yolda karsina cözümünü bilmedigin o kadar cok problem cikabilir ki. Forum yetisene kadar gec kalinmis olabilir. O genetik icin gerekli egitimi verirsen 100X100 cm alan gerekli. Bu arada kullanacagin gübrede cok önemli. Planlarin altidan kalkamayacagin bir ise girecegini gösteriyor. Hayirlisi.

Heisenberg01

Yeni üye
Cuvalla para harcamis cok iyi malzeme almissin. Elindeki tohumlar cok iyi bir genetik. Hakkini verirsen 25 lt saksida 10-12 veg hafta ile saksi basi 150-200 gr alabilcegin bir genetik o. CO2 kullanmadan. Ama sen emeklemeden kosmak istiyorsun, bu is boyaci küpü degil, ektim hasat aldim olmuyor, bu yolda karsina cözümünü bilmedigin o kadar cok problem cikabilir ki. Forum yetisene kadar gec kalinmis olabilir. O genetik icin gerekli egitimi verirsen 100X100 cm alan gerekli. Bu arada kullanacagin gübrede cok önemli. Planlarin altidan kalkamayacagin bir ise girecegini gösteriyor. Hayirlisi.
Hayırlısı sora sora başlayacağım 2 ay sonra ... evet çok problem çıkacak o yüzden photo yapmak istiyorum forumdan danışarak her problemi hallederek deneyimleyip öğrenerek 4 adet bitki bakacağım gibi ama 6 da kurcalamıyor değil direk her eğitimi uygularsam batırabilirim gibi... evet her ürünün en kalitelisini aldım sayılır gübre olarak biobiz in kitini aldım ve ekstra şeyler de var. aslında o kadar çok okudum ki eğitimler vs. ama co 2 olayı işte ilk grow da yapsam mı yapmasam mı onu düşünüyorum

Son düzenleme:

Yesil888

Ordinaryüs
Kanka emeklemeden kosmak istiyorsun. Basla bakalim. Ama bu sözümü unutma, emeklemeden, ayaga kalkip yürümeyi ögrenmeden kosamazsin. Ha yap kanka CO2 yi de yap.:D Bu is para ile olmuyor, bilgi ile oluyor.:) Ayrica neden bu kadar cok hasat almak istiyorsun, maksadin ticaret ise anlarim, ama kendi icimligini yapacaksan, hele bir emekle.

Heisenberg01

Yeni üye
Kanka emeklemeden kosmak istiyorsun. Basla bakalim. Ama bu sözümü unutma, emeklemeden, ayaga kalkip yürümeyi ögrenmeden kosamazsin. Ha yap kanka CO2 yi de yap.:D Bu is para ile olmuyor, bilgi ile oluyor.:)
Tamamdır önce bir başlayım deneyimlemem lazım 2 ay boyunca daha çok araştırayım bir ton hastalığı vs. var ... o yüzden bir tecrübelenmem lazım ben 1 kere yapayım 2 yıl daha bir şey yapmayım kafasındayım ama öyle olmayacak biliyorum her şey çöp olmasında :D

Yesil888

Ordinaryüs
Tamamdır önce bir başlayım deneyimlemem lazım 2 ay boyunca daha çok araştırayım bir ton hastalığı vs. var ... o yüzden bir tecrübelenmem lazım ben 1 kere yapayım 2 yıl daha bir şey yapmayım kafasındayım ama öyle olmayacak biliyorum her şey çöp olmasında :D
2 yil nasil saklarsin biliyor musun? Dogru saklayamazsan 6 ay sonra gerisini sobada yakarsin. :) Cok hayellere kapilma, Hele sen bi icimlik yap, torbacidan kurtul önce.

Heisenberg01

Yeni üye
2 yil nasil saklarsin biliyor musun? Dogru saklayamazsan 6 ay sonra gerisini sobada yakarsin. :) Cok hayellere kapilma, Hele sen bi icimlik yap, torbacidan kurtul önce.
Evet çok haklısın ya saklama olaylarına baktım yabancı kaynaklardan da baktım iyi bir saklama ile kafası daha da kuvvetli oluyormuş :D evet ya 300-400 gram olsun kuru halde süper mars hydro fc1000 de çok güçlü bir ışık hata yapsam da bazı şeyler tolere edebilir galiba

westside83

Yeni üye
İlk growda kilolarca malzeme :) müthiş.. Kadron güzel, bundan sonrasını tamamen bakım tekniği ve bitkiye olan hakimiyetin belirler. Gayet tabiki giriş çıkış iklimlendirmelerinde doğru biçimlendirdiğini var sayarak. Ancak pencerenin şu tarafından baktığımda hedefleri büyük olanlar hedeflerine kitlendikleri sürece ulaşırlar.
binlerce km lik yolculuklarda 1 adımla başlar. Kolay gelsin

Heisenberg01

Yeni üye

Patron co2 olayını halledicem ama şöyle bir sıkıntı var ilki yukardan akvaryum hortumu ile yavaş yavaş bırakmayı düşünüyorum co 2 yi zaten ağır olduğu için aşağı gidecek ancak havalandrıma sistemi hemen onu atmaz değil mi yukarıdan bırakırken bir de bu co 2 nin hapis olaması için kabini full mü kapatmak lazım yoksa yine önü açık kalabilir mi

cannabis16

Ordinaryüs
Patron co2 olayını halledicem ama şöyle bir sıkıntı var ilki yukardan akvaryum hortumu ile yavaş yavaş bırakmayı düşünüyorum co 2 yi zaten ağır olduğu için aşağı gidecek ancak havalandrıma sistemi hemen onu atmaz değil mi yukarıdan bırakırken bir de bu co 2 nin hapis olaması için kabini full mü kapatmak lazım yoksa yine önü açık kalabilir mi
havalandırmayı komple kapatıp fanları devre dışı bırakmak çok mantıksız ...kısık devirde de olsa çalışmalı..
CO2yi akvaryum hortumuyla salan growerlar gördüm..mantıklı olarak o hortumu vantilatör arkasına bağlıyorlar..vantilatör de direk bitkilerin üstüne atıyordu..
yani istersen 10 tane o torbadan koy,adam gibi havalandırma fanların ve vantilatörün olmadığı sürece CO2 işi hikaye..

Heisenberg01

Yeni üye
havalandırmayı komple kapatıp fanları devre dışı bırakmak çok mantıksız ...kısık devirde de olsa çalışmalı..
CO2yi akvaryum hortumuyla salan growerlar gördüm..mantıklı olarak o hortumu vantilatör arkasına bağlıyorlar..vantilatör de direk bitkilerin üstüne atıyordu..
yani istersen 10 tane o torbadan koy,adam gibi havalandırma fanların ve vantilatörün olmadığı sürece CO2 işi hikaye..
Usta yok fanları elbette devre dışı bırakmayacağım her şey olduğu gibi çalışacak.her şey kabinime göre ayarlı ne kadar m3 yapacağı vs. Hepsi yeterli kaliteli düzeyde ... Benim demek istediğim co 2 kabine bırakırken önü açık olması sorun yaratır mı yoksa kabini ful mü kapamalıyız fermuarlı ağzını hani onu kastettim... Bir de bu havalandırma olayı iklimlendirme cihazı gerekli bu fan olayını kısma açma ilk bitki küçük iken daha düşükte tutup arttırmak için sonrasında herhalde dediklerin deneyimlerin benim için çok önemli usta hepsini not alıyorum teşekkür ederim...

higthead

Jolly Green
Co2 akışkan bir gazdır en ufak iğne deliğinden kaçıp gider ve co2 ağır bir gazdır ve hemen yeryüzeyine doğru çöker.

Eski yazılarımdan copy paste yapıyorum

Co2 destegi tüp ile ve tüpe baglı checkvalf regulator ıle ve bu regulator co2 kontrol unıtesıne baglanması ıle ve gırıs cıkıs fanların bu co2 kontrol unıtesıne baglanıp , co2 kontrol unıtesıne gırdıgınız ıstenılen ppm degerı gırdıgınızde co2 tupundekı checkvlafı regulatorunuz acılıp ıstenılen degere gelene kadar ıcerıye co2 verır ve ıstenılen degere geldıgı zaman co2 kontrol unıtesı co2 tupunu keserek gırıs cıkıs fanlarını devreye alır ve ıstenılen ppm e dustugunde gırıs cıkıs fanlarını kapatır ve tekrar ıcerıye co2 vermeyue baslar. co2 sıstemın ucuzu yoktur. co2 kullanılacagı zaman bıtkıye yuksek ppfd degerınde ısık verılır yuksek ısıklarınız ve bu co2 sıstemınız yok ıse :
Şeker maya vs hepsi hikaye ve bu sistemin kurulması 9 - 10-11 bın tl leri bulur Aşırı yüksek ışık verilmediği taktirde bence co2 ye gerek yok zaten atmosferımızde 350-400 ppm aralıgında co2 vardır ve bıtkılerımız bunu kullanır yeterkı kabınde veya alanda gırıs cıkıs fanlarınız saglam olup yeterlı duzeyde hava gırısı cıkısı saglasanız yeterlidir.

Arkadaşlar şeker maya vs co2 torbası bunların hepsi hikaye ne zamanınıza nede paranıza yazık etmeyin.Nedeni ise şeker maya vs torba yapıyosunuz fanlarınız açık co2 içerde durmadan fanlarınızdan çıkıp gidiyor fanlarınızı kapatsanız bile ppm ölçeriniz den kontrol edilmediği sürece istenilen ppm değerini yakalayamazssınız.Co2 torbası şu şekilde faydali co2 kontrol unitesi kullanır iseniz ve adet olarak fazla torba asarsanız evet istenilen ppm değerini yakalarsınız.

Co2 akışkan bir gazdır. Alanınızda veya kabininizde en ufak delikten co2 gazı akıp alan dışına kaçar.Bunun için oda veya kabini mühürlemeniz lazım. Fazntazi olsun diye ben bu co2 sistemini kurdum ve 3 grow cıo2 desteği sağladım kızlarıma fark ise %20. Bu yüzde oranını saksı lt büyük tutsaydım %40 lara getirebilirdim.

Heisenberg01

Yeni üye
Co2 akışkan bir gazdır en ufak iğne deliğinden kaçıp gider ve co2 ağır bir gazdır ve hemen yeryüzeyine doğru çöker.

Eski yazılarımdan copy paste yapıyorum

Co2 destegi tüp ile ve tüpe baglı checkvalf regulator ıle ve bu regulator co2 kontrol unıtesıne baglanması ıle ve gırıs cıkıs fanların bu co2 kontrol unıtesıne baglanıp , co2 kontrol unıtesıne gırdıgınız ıstenılen ppm degerı gırdıgınızde co2 tupundekı checkvlafı regulatorunuz acılıp ıstenılen degere gelene kadar ıcerıye co2 verır ve ıstenılen degere geldıgı zaman co2 kontrol unıtesı co2 tupunu keserek gırıs cıkıs fanlarını devreye alır ve ıstenılen ppm e dustugunde gırıs cıkıs fanlarını kapatır ve tekrar ıcerıye co2 vermeyue baslar. co2 sıstemın ucuzu yoktur. co2 kullanılacagı zaman bıtkıye yuksek ppfd degerınde ısık verılır yuksek ısıklarınız ve bu co2 sıstemınız yok ıse :
Şeker maya vs hepsi hikaye ve bu sistemin kurulması 9 - 10-11 bın tl leri bulur Aşırı yüksek ışık verilmediği taktirde bence co2 ye gerek yok zaten atmosferımızde 350-400 ppm aralıgında co2 vardır ve bıtkılerımız bunu kullanır yeterkı kabınde veya alanda gırıs cıkıs fanlarınız saglam olup yeterlı duzeyde hava gırısı cıkısı saglasanız yeterlidir.

Arkadaşlar şeker maya vs co2 torbası bunların hepsi hikaye ne zamanınıza nede paranıza yazık etmeyin.Nedeni ise şeker maya vs torba yapıyosunuz fanlarınız açık co2 içerde durmadan fanlarınızdan çıkıp gidiyor fanlarınızı kapatsanız bile ppm ölçeriniz den kontrol edilmediği sürece istenilen ppm değerini yakalayamazssınız.Co2 torbası şu şekilde faydali co2 kontrol unitesi kullanır iseniz ve adet olarak fazla torba asarsanız evet istenilen ppm değerini yakalarsınız.

Co2 akışkan bir gazdır. Alanınızda veya kabininizde en ufak delikten co2 gazı akıp alan dışına kaçar.Bunun için oda veya kabini mühürlemeniz lazım. Fazntazi olsun diye ben bu co2 sistemini kurdum ve 3 grow cıo2 desteği sağladım kızlarıma fark ise %20. Bu yüzde oranını saksı lt büyük tutsaydım %40 lara getirebilirdim.
Ooo çok iyi usta teşekkür ederim saksıyı iki katında tutmaktan bahsetmişsin nrmal gübrelerde ki verileri de iki kat olarak kullanmamızda mantıklı olacaktır o zaman co2 kullanacaksak örneğin 1 ml diyorsa 2 ml gibi... evet fazla güç uygulamayınca gerek yok ama usta bende 2 tane mars hydro fc1000w var nasıl olacak

cannabis16

Ordinaryüs
Ooo çok iyi usta teşekkür ederim saksıyı iki katında tutmaktan bahsetmişsin nrmal gübrelerde ki verileri de iki kat olarak kullanmamızda mantıklı olacaktır o zaman co2 kullanacaksak örneğin 1 ml diyorsa 2 ml gibi... evet fazla güç uygulamayınca gerek yok ama usta bende 2 tane mars hydro fc1000w var nasıl olacak
o kadar güçlü iki tane ışığın wat olarak karşılığını almak için kuvvetli havalandırma yetmez,içeriyi CO2ye boğarsan anca karşılığını alırsın.. CO2 baglarin ppm ölçülerini paylaştı birkaç kişi..bir sonraki growda deniyecem bende...sendeki ışığa benzeyen bi LED lambam var..o ızgaraların üzerine oturtup CO2yi hemen dibindeki vantilatörle direk bitkilerin üstüne atıcam.. tek almam ben senin yerinde olsam..iki ışığa da birer tane CO2 torbası koyarım... 1400 HPS diye bir lamba olsa ,o kadarlık bi ışık akısından bahsediyoruz ,hem de iki tane birden...kabin içine çifte nur inmiş gibi olur...kabin içindeki havayı dakikada 3 değil 4-5 kere değiştirecek güçte fanların olsa bile o ışık akısına yetecek CO2yi sağlayamazlar..CO2 takviyesi yapmadan grow yapmam o ışıklar bende olsa..yaktığın o watların karşılığını almaya çalışırım...

daha önceden CO2 saldığımızda kabine fanları kapatıcaz mı diye sormuştun...çıkış fanını yarım güçte,giriş fanını da vakumlama yapmayacak şekilde kısarım..CO2 torbasının CO2 dökülen kısmını n önüne vantilatör zaten koyuyorum,yere düşmeden hemen bitkilerin üstüne atsın...böylelikle bitki hızlı fotosentez yapar ve bolca elemente ihtiyaç duyar..dayarım gübreyi...Terra Aquaticanın bio grow ve bio bloom gübrelerinin maksimum dozajının 2 katını 400w HPS+ 350w LED altındaki bitkilere topraklı medyada ben dayıyorum zaten...yeterince hızlılar çünkü...o ışıklar altındaki bitkilere ekstradan CO2 sunulmasa dahi kuvvetli fanlarla bile benm bitkilerin en az 2 katı hızlı fotosentez yaparlar...benim gübreyi maksimumun 4 katı vermem gerekir..o denli de budlar olur zaten...

kafanda bişeyler şekillenmiştir umarım..

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • MalrukLord MalrukLord:
  • MalrukLord MalrukLord:
  • L Levrekbaz45:
    *** ** ****** ********* *** ******* ******** ******** ********* hahahaha** *******
  • L Levrekbaz45:
  • L Levrekbaz45:
    hahahahahahahaha***
  • Probis Probis:
    hahahahahahahahahahahahahahahaha
  • Probis Probis:
    hahahahahahahaha
  • Probis Probis:
    ******** ****** ****** hahahaha hahahaha** ********** ***** ****** ***** ******
  • T Tropikal.MR:
    hahahahahahahaha*** ** ******** *******
    +1
  • T Turco:
    hahahaha* ****** ****** hahahaha hahahaha** ********** ***** ****** ***** ******
  • Probis Probis:
    hahahahahahahaha
  • T Turco:
  • T Turco:
  • Probis Probis:
  • D despacito:
    ******** ****** hahahaha**
  • T Turco:
    ****** ****** ********* ******* ***** **** ***** ********** ***** ******* *********
  • Probis Probis:
    * ******** ********* ***** ********** ** ** hahahaha** hahahaha**** *** **
  • Probis Probis:
  • T Turco:
    ***** ******* *** ***** ******** ******** ******* * *** ***** ********** *** *** ******** *** *** * ****** ******
  • T Turco:
    *** ***** hahahaha ******** ********* ******** ********** hahahaha*
  • T Turco:
    ******** ******* ******** **** ****** **
  • T Turco:
    ********* * ***** ********* ***** ******* ********* **** ***** ******* * ******* ******* hahahahahahahahahahahaha ** ******** *******
    +1
  • T Turco:
    ****** * ****** ***** ****** ******* ***** ****** ******* ***** **** ******* ** ******* ***** ****** *********
  • Probis Probis:
  • T Tropikal.MR:
    ***** ****** ********* ***** ******** ****** **** **** hahahaha ******* ********* **** ******* ******* ******** hahahaha***** * ***** ********* ***** ******* ********* **** ***** ******* * ******* ******* ********
    T Tropikal.MR: ***** ****** ********* ***** ******** ****** **** **** hahahaha ******* ********* ****...