Magic Mushroom Nasıl Yetiştirilir

asdasd123123

Yeni üye
Kankalar öncelikle şunu söylemeliyim, ben bizzat yetiştirmedim hala spor arayışındayım. Ancak forumda isteyen arkadaşlar vardı ve bilgi olarak paylaşmak istedim. Buraya bir videoyu kaynak alarak özetlemeye çalışıcam sizin için. Umarım yararlı olur. Küçük hatalarımın kusuruna bakmazsınız umarım.(Bu başlık "bokluderehaze" adlı kankamıza itafen hazırlanmıştır.)

-Vermikülit, pirinç unu ve sudan oluş bir karışım yapıp bunu ağzı geniş kavanozlara dolduruyoruz.(Su az miktarda konuluyor Videodan da görebilirsiniz veya başka videolarda karışımın tam tarifini veriyorlar onlardan da yararlanabilirsiniz.)

-Hazırladığımız kavanozların kapaklarını kapatıp kenarlarına 4 er delik açıyoruz ( Saat 12, 3, 6, 9 yönlerinde ve isteğe bağlı ortaya da açılabilir.) Sonra da bu kavanozların üstünü folyoyla sıkıca kapatıyoruz.

-Bu kavanozları bir düdüklü tencere içine koyup bir süre sıcaklık ve basınç ile karışımımızı sterilize ediyoruz.(Tencereye bir miktar su koyup tabanına kavanozların değmemesi için birşeyler koyuyoruz "tavanın altına konulan metal şeyler falan olur".)

-Sonrasında sporlarımızı bir adet içi önceden kaynatılıp soğutulmuş su dolu şırınganın içine çekiyoruz.(Suyu biraz dışarı verip geri çekerek bu işlemi yapabilirsiniz.)

-Bu şırınganın ucunu ateş ile sterilize ettikten sonra kavanoz kapağındaki deliklerden içeri doğru enjekte ediyoruz.

-Kavanozları tekrar folyo ile kaplayıp karanlık, temiz ve sıcak biryere bırakıyoruz.

-Bir süre sonra kavanozlarımızda beyaz kümeler oluşmaya başlayacaktır. Eğer beyaz değil de başka bir renk oluşmaya başladıysa hemen o kavanozdan kurtulun o işin geri dönüşü olmaz.

-Bu beyaz kümeler 2-4 hafta arasında büyümeye devam edecek ve bütün kavanozun etrafını sarana kadar bekleyeceğiz.

-Kavanozların tamamı beyaz kaplandıktan sonra içindeki karışım bloklaşmış olacak ve dışarı çıkmaya hazır olacaktır.

-Şeffaf ve nemi tutacak bir plastik kutu veya balık akvaryumu gibi bir yere kavanozumuzu ters çevirip içindeki bloğu bu ortama yerleştiriyoruz.

-Mantarlar blok üzerinde 2-3 hafta içerisinde olgunlaşırlar ve hasat edilebilir duruma gelirler.

-İster taze taze, ister kurutarak tüketebilirsiniz.

Çevirisini yaptığım video bu arkadaşlar: https://www.youtube.com/watch?v=sYTWutXYGHY
Videonun baş kısmını çevirdim asıl olay orada anlatılıyor. Gerisi detay ve başka şeyler denemek isteyenler için.
Başta da dediğim üzere ben ne yetiştiriciyim ne de profesyönel biriyim bu konuda. Sadece bir çeviri yapıp birkaç bilgi bırakmak istedim forumumuza.

Zaman ayırıp okuduğunuz için teşekkürler. Eğer hatalarım varsa söylemekten çekinmeyin lütfen.
NOT: Hala spor arayışı içindeyim bu konuda bilgisi olan kankalar benimle iletişime geçsin.
@TohumsuzEsrar Bey e sevgiler, saygılar...

selamlar kanka. anlatımın doğru, sıcaklık eksik sıcaklık 21-25 derece arasında sabit durmalı. 15 dereceye kadar dayanır ama sakat. pirinç unu da esmer pirinç unu olmalı. 4-5 sene önce psilocybe cubensis yetiştirmiştim. dikkat edilmesi gereken tek şey besiyerinin herhangi bir mikrobu kapmaması. diğer mikroorganizmalara karşı aşırı hassaslar, sardırdığın o miselyum birden yeşillenmeye başlayabilir, bu olunca mantarlar da anında ölürler. sporlar şırınga veya lam lamel gibi 2 cam arasında geliyor genellikle. sipariş vermeden önce dikkat edilmesi gereken tek şey şırınga içinde istetme, %90 oranında gümrüğün dikkatini çekip şırıngalara bakıyolar bu nedir **** diye. sprint dışında besiyerine ekili bir şekilde de sakın istetme. sana aldığım siteyi şöyle söyleyeyim; meşhur fil olan hollandalı site. o zamanlar gizli değil, normal bir poşet içinde gönderiyorlardı kargoları.

bokluderehaze

Yeni üye
Cvp: Magic Mushroom Nasıl Yetiştirilir

@asdasd123123  eyvallah dostum sağlasın bu mantar yetistirme  bu videolarını izlemistim acıklaman iyi olmus ama bu dalgayı birimiz yetistirip resim resim anlatsa forum için daha iyi olur bi ara tohumsuzdan mantar yetistirmesini öğretmesini istemistim türkiyede yapılcak is değil dedi pek tınlamadı

sporlar için bi ara tohumsuzda laf arasında bahsetmisti galiba 2 türk satıyomus hollandada türkiyeye gönderim varmıs türkiyeden simdiye kadar hiç sikayet almamıslar sitenin adını hatırlamıyorum sipariş edip yetiştirirsen paylaş dostum

asdasd123123

Yeni üye

bokluderehaze' Alıntı:
@asdasd123123  eyvallah dostum sağlasın bu mantar yetistirme  bu videolarını izlemistim acıklaman iyi olmus ama bu dalgayı birimiz yetistirip resim resim anlatsa forum için daha iyi olur bi ara tohumsuzdan mantar yetistirmesini öğretmesini istemistim türkiyede yapılcak is değil dedi pek tınlamadı

sporlar için bi ara tohumsuzda laf arasında bahsetmisti galiba 2 türk satıyomus hollandada türkiyeye gönderim varmıs türkiyeden simdiye kadar hiç sikayet almamıslar sitenin adını hatırlamıyorum sipariş edip yetiştirirsen paylaş dostum

Eğer sporları getirebilirsem adım adım anlatırım. Başarılı olmasa bile koyarım yani en azından benim hatalarımı yapmazsınız. O siteyi hatırlayabilirsen veya birine sorup bulabilirsen lütfen bana yaz. Elime geçtiği gibi aşama aşama anlatmaya başlarım zaten.

asdasd123123

Yeni üye

Simón Bolivar' Alıntı:
selamlar kanka. anlatımın doğru, sıcaklık eksik sıcaklık 21-25 derece arasında sabit durmalı. 15 dereceye kadar dayanır ama sakat. pirinç unu da esmer pirinç unu olmalı. 4-5 sene önce psilocybe cubensis yetiştirmiştim. dikkat edilmesi gereken tek şey besiyerinin herhangi bir mikrobu kapmaması. diğer mikroorganizmalara karşı aşırı hassaslar, sardırdığın o miselyum birden yeşillenmeye başlayabilir, bu olunca mantarlar da anında ölürler. sporlar şırınga veya lam lamel gibi 2 cam arasında geliyor genellikle. sipariş vermeden önce dikkat edilmesi gereken tek şey şırınga içinde istetme, %90 oranında gümrüğün dikkatini çekip şırıngalara bakıyolar bu nedir **** diye. sprint dışında besiyerine ekili bir şekilde de sakın istetme. sana aldığım siteyi şöyle söyleyeyim; meşhur fil olan hollandalı site. o zamanlar gizli değil, normal bir poşet içinde gönderiyorlardı kargoları.

Hocam e mail ine bakabilir misin ya da bana özelden geri dönebilir misin hollandalı site hakkında.

Tohumsuzun bahsettiği elemanlar magictrufflesin sahipleri. 2 türk kardeş çok ilginç hikayeleri var. Varlıkları vs su an baya yerinde. Bir zamanlar Hollanda da shoplara truffle teminini bu 2 kardeş yapıyordu sadece öyle dusun. Spor satışları yoktu sanırım onların, bir ara kit satıyorlardı ama sakat şimdi. Bahsettiğim site elephantos. Birçok çeşit var. Spor satan onlarca daha site var, elephantos biraz daha ayak üstü bir site oldu artık.
Chucky miselyumu besiyerine sardirirken beyaz miselyum yerine yer yer yeşillikler gördün mü o besiyerini unut, mantar fln alamazsın kuflenmistir.

asdasd123123

Yeni üye

Simón Bolivar' Alıntı:
Tohumsuzun bahsettiği elemanlar magictrufflesin sahipleri. 2 türk kardeş çok ilginç hikayeleri var. Varlıkları vs su an baya yerinde. Bir zamanlar Hollanda da shoplara truffle teminini bu 2 kardeş yapıyordu sadece öyle dusun. Spor satışları yoktu sanırım onların, bir ara kit satıyorlardı ama sakat şimdi. Bahsettiğim site elephantos. Birçok çeşit var. Spor satan onlarca daha site var, elephantos biraz daha ayak üstü bir site oldu artık.
Chucky miselyumu besiyerine sardirirken beyaz miselyum yerine yer yer yeşillikler gördün mü o besiyerini unut, mantar fln alamazsın kuflenmistir.

Çok sağol kanka deneyeceğim. Verdiğin bütün bilgiler için de teşekkürler.

cannabisweed

Yeni üye

Simón Bolivar' Alıntı:

cok tesekkurler :)

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Ü Üfürükçü gargamel:
    **** ****** ***** ******* hahahaha* **** ********* ********** hahahaha
  • kkush kkush:
    **** **** ******** hahahaha ** ******** ******* ***** hahahaha* hahahaha** ** hahahaha**** ********* ******** hahahaha **** *** hahahaha ******** ***** hahahaha* ****** **** ******** ******* **** ***** ******
  • Ü Üfürükçü gargamel:
    ******* ********* ******* **** ****** ***** ***** ***** *** **** ******* ********* ****
  • Ü Üfürükçü gargamel:
  • kkush kkush:
    ***** ********* ******* ****** ********** ********* ******* **** ****** ***** ***** ***** *** **** ******* ********* ****
  • kkush kkush:
  • Ü Üfürükçü gargamel:
  • kkush kkush:
    * ******* hahahaha ****** ****** **********
  • M mahmutaaa:
  • M mahmutaaa:
    ** ********* ********* **** ********* ***** **** ***** ***** ******* ******* *** ******* hahahaha***** ** ***** ****** ** *****
  • M mahmutaaa:
  • kkush kkush:
    ***** **** ****** **** **** ********* *** ********** ***** ***** ******* ***** hahahaha*** ********* ********* **** ********* ***** **** ***** ***** ******* ******* *** ******* hahahaha***** ** ***** ****** ** *****
  • M mahmutaaa:
    **** ***** hahahaha** ****** ******* ******** **** ******* ***** ***** ***** ******** ****** **** *****
  • M mahmutaaa:
  • kkush kkush:
    +1
  • kkush kkush:
    +1
  • M mahmutaaa:
  • M mahmutaaa:
  • M mahmutaaa:
  • kkush kkush:
  • kkush kkush:
    ******** ***** hahahaha hahahaha** ******** ******** ********** ******
    +1
  • M mahmutaaa:
    ***** ***** ****** ****** ***** ***** **** ***** ** *** ** ***** **** ***** ** ******** ******* **********
  • kkush kkush:
    ***** hahahaha *** hahahaha* ******** ***** **** hahahaha* ***** hahahaha ******** ***** ***** ***** ***** ******
    +1
  • M mahmutaaa:
    **** ****** hahahaha *** ***** ******** hahahaha *** ********** ******** ***** ******* ***** *** *******
    +1
  • C clackster:
    hahahahahahahaha ****** ** ******* ***** ****** ***** ******** ** **** ****** ** *** ****** *****
    C clackster: hahahahahahahaha ****** ** ******* ***** ****** ***** ******** ** **** ****** ** ***...