Lst sonrası yapraklar bayıldı

melek

Üye
Arkadaşlar çiçeğe beklediğimden erken giren kızlara lst yaptım pazar günü pazartesi günğ akşamı yaprakları salmaya başladı bugun çarşamba büyümesi yavaşladı gibi şimdi 400 ml sulama yaptım en son sulamam 3 gün önce 400ml di yine gübreli şekilde sorun nedir sizce

cannabis16

Ordinaryüs
bu kadarlık büyüyebilmiş hatta bir haftadır çiçekte gibi bitki,büyüyebildiği-canı-ciğeri buyken bunun en fazla iki katı olabilir ..neyle ? kuvvetli ışık +bolca CO2 ile.. yani o bez saksılar,coco,gübreler falan biyere kadar..onlar yan enstrüman gibi düşün..

yani auto tohumları daha başlangıcında mükemmel şartlarda götürmek lazım ve mümkün mertebe fideyken yani seedling vaktinde strese sokmamak lazım..yoksa strese dayanamayıp ölümüne değişim evresini yani çiçeklenmeyi otomatikman devreye sokuyolar..aslında bana sorarsan buradaki tayfa zoru kolay biliyor..autolar daha kolay cannabis türü falan değildir,daha naziktir ve daha kolay ölür..gübre fazlasına tahammülü de ilk 1-1.5 ay düşüktür..vs..
daha çabuk hasat yada 12 saat zifiri karanlık sağlayamam kafası mıdır tam bilemiyorum bu Türk iç piyasasında bu yanlış aksetttiriliyor.. hem bakarsan 18-20 saat ışıkla 3 ay giderek elektrik parası olarak ortalama 4 ayda hasat veren photolara göre kafa kafaya gelir..ben auto bir sefer denedim,acemiliği atmaya çalıştığım,gübreyi-bitkiyi öğrenmeye başladığım zamanlar...tabi kelleler uçtu lst falan derken zaten ufaklar,hasadı bi halt olmadı..bi daha ellemedim..

siz,siz olun ,photo tohum candır lafını unutmayın..bir de HPS candır ,ama benim ortamım özelinde bu,yoksa ısı sorunu zor o kabinlerde...

melek

Üye
Genelde benimde gördüğüm oluyor bu boylarda çiçeğe girdiği fakat benim anlamadığım fan yapraklarının kendini bu kadar salması oldu uzun uzun açıklamışsın teşekkür ederim ışığı yaklaştırdım biraz daha bakalım yarın ne tepki verecekler

HighMann

Müptezel
sulama sonrası yaprakların aşağı düşmesi çok normal bitkin suyu çekmeye başlıyor yapraklara her bitkimde oluyor sulama sonrası bu hemen hemen bi sorun göremedim ben

HighMann

Müptezel
sulamayı o toprağa o bitkiye göre az yapıyorsun alttan 1 çay bardağı su gelecek şekilde yapmalısın dostum 400 ml ben 10 günlük bitkilerime veriyorum şuan hemen hemen

melek

Üye
Kanka geçen sulamamda alttan hafif su çıktı yapraklar acaba fazla sulamadan mı kendini bıraktı diye düşündüm arttıracaktım suyunu o yüzden arttırmadım saksılar 15 lt

HighMann

Müptezel
yapraklara üflediğinde cansız gibi sallanmıyorsa ölmemiştir korkma sulama azlığındanda olabilir 400 ml o bitkiye o saksıda çok az bi rakam :)

HighMann

Müptezel
10 lt saksı 9-10 günlük bitkiye veriyorum ben 300-400 ml alttan su çıkmıyor denecek kadar az sen buna altından 1 bardak su çıkacak şekilde sulama yap toparlayacak görürsün yedir bi suyu iyice toprağına kupkuru toprak şuraya bak nezamandır 400 ml gidiyosan artık :)

HighMann

Müptezel
ya ben sana belli bi ml vermiyorum yavaş yavaş yedire yedire hatta bak bi pet şişenin kapağını iğne ısıtıp del 5-6 delik ilk bi yuvarlak çizerek üstünü sula bekle 1 dakika kadar yedir üstüne komple gövdeye yakın olmayacak şekilde sonra tekrar yavaş yavaş sulamaya başla alttan kontrol et 1 bardak su aksın altından göz hesabı 1 litreye yakın yiyeceğinden eminim o toprağın

HighMann

Müptezel
bi su veriyosun bide gübre veriyosun zaten 1 ağacı sulaman 5-6 dk nı alsın bişe olmaz 1 dk da su verip geçme hemen uzun uzun yavaş yavaş sulamanı yap toprak emsin öyle sulamaya başla tekrar yedir iyice

melek

Üye
Kanka sulamaya gittim kızları birde ne göreyim o 400 ml ye bile kaldırmışlar kafayı bide ben suladım 500 daha alttan su çıkardım çoştu kızlar eyvallah

melek

Üye
Kanka derece 25 27 arası gün içi 20 derece gece pencere kapatırsam 22 oluyor gece ama oksijen kalmıyor diye açıyorum , şuan toparladı bu arada kızlar sulamamdan sonra

HighMann

Müptezel
bingoo gönül vermişiz biz bu işe sorununu çözebildiysem ne mutlu bana birdahakine yapma aynı hataları sabit sulama veya belirli bi sulaması yoktur bu işin aklından çıkarma bunu toprağı doyurki bitkide seni doyursun hasatın bol olsun başka bi sorun göremedim ben yazabilirsin profilime yardımcı olurum hasatın bol olsun

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • S SuperKafa:
  • deyorke deyorke:
    ***** ***** *** ******** **** hahahaha **********
  • deyorke deyorke:
    ********** ******* ********* *** ******* ** ****** *** ****** **** hahahaha ********** ***** *******
  • S SuperKafa:
    ***** hahahaha* ********** ****** ***** ********* *******
    +1
  • S SuperKafa:
    ********* ******* *
  • S SuperKafa:
    ****** *** ********** ********* ********* ****** hahahaha* ***** *** ****** ***** ********** ******* ********* *** ******* ** ****** *** ****** **** hahahaha ********** ***** *******
  • deyorke deyorke:
    **** *** **** ******* hahahaha ****** ********* ** ******* ********* hahahaha** *** ****** ** **********
  • S SuperKafa:
    ****** ****** ******* ******** ****** ***** ***** hahahaha* ***** *** ***** ** ******
  • deyorke deyorke:
  • S SuperKafa:
    ** hahahaha*
  • deyorke deyorke:
    *** hahahaha*
  • deyorke deyorke:
  • S SuperKafa:
    ***** hahahaha* ****** ***** ******* ********** ******** ******** **********
  • S SuperKafa:
    ********* ****** *** ******** *
  • S SuperKafa:
    *** ** ***** *
  • deyorke deyorke:
    hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha*
  • deyorke deyorke:
  • S SuperKafa:
  • S SuperKafa:
    ****** hahahaha
  • deyorke deyorke:
  • S SuperKafa: