led ışık

Ü

Üye silindi 12891

Guest
Kral ortalama hasat nedir 6 bitki yerine 3 atsak daha denk olmaz mı
7lt saksida tek bitkiden 100gr hasat bekliyorum senin nasil baktiginada bagli bitkiye, 12lt saksiya ekersin tek bitkiden 70gr alamazsın belki, 3 tane de ekebilirsin bi fark olmaz isik güçlü zaten 6 bitkiyi kaldirir

Night owl

Müptezel
7lt saksida tek bitkiden 100gr hasat bekliyorum senin nasil baktiginada bagli bitkiye, 12lt saksiya ekersin tek bitkiden 70gr alamazsın belki, 3 tane de ekebilirsin bi fark olmaz isik güçlü zaten 6 bitkiyi kaldirir

6 bitkiden de 3 bitkiden aynı hasatı almaz mıyım usta sonuçta watt değeri kadar hasat alıyorum öyle biliyorum

Ü

Üye silindi 12891

Guest
6 bitkiden de 3 bitkiden aynı hasatı almaz mıyım usta sonuçta watt değeri kadar hasat alıyorum öyle biliyorum
Wat değeri yeterli kanka zaten 480w ab ledin 30cm mesafede 1200 üstünde par degeri var. 60 cm mesafede 1050 degeri var. 1.5 metre alana kadar yanlara yayilan par degeri 350 civari oda yeterli senin dediğin mevzu kabin genişliği wat degeri degil kabin kucukse 3 bitki de baksan 6 bitki de baksan aynı hasati alırsın

darkthrone

Yeni üye
yxo bayağı kaliteli bi marka bence ledde dob ledlerinden çok memnunum ama sürekli zam ve sevkiyat ücreti koymaya basladılar.dolarda cıkıyo olabilir.

Ü

Üye silindi 12891

Guest
Netten aradım dediğin markayı bulamadım samsungtan bişeyler çıkıyor. Samsung markamı? Diğer bi arkadaş spider farmer tavsiye etmişti hangisi daha iyi?

Aynen samsung cip takili qb ledlerde spider farmer daha iyi markabama pahalı çinliler birebir aynısını yapıyor zaten hemen hemen aynı işlevleri

Night owl

Müptezel
Wat değeri yeterli kanka zaten 480w ab ledin 30cm mesafede 1200 üstünde par degeri var. 60 cm mesafede 1050 degeri var. 1.5 metre alana kadar yanlara yayilan par degeri 350 civari oda yeterli senin dediğin mevzu kabin genişliği wat degeri degil kabin kucukse 3 bitki de baksan 6 bitki de baksan aynı hasati alırsın
Teşekkür ederim knka bu arada 3 bitki için yeterli kabin ölçüsü nedir fem olacak bitkiler ayrıca bir bitki için ortalama par değeri nedir.

BigL

Üye
Ben yxo marka kullanıyorum 480w altına 6 bitki rahat bakarsin

İkinci grow için bakınıyorum da bugün denk geldim ali'de nasıl memnun musun üründen? Fiyatı biraz daha uygun diğer boardlara göre örneğin figolitegrow. 400W HPS yanına 120 ya da 240w led alayım diyorum. Kabin boyutları 120x120cm

BigL

Üye
yxo nun ucuz olan quantum boardu 240watt da 408 tane chip iceriyor 50cmx10cm sogutucusu var. Figolitedeki 576 chip iceriyor 60x20cm sogutucusu var. Yani ucuz olan yxo %40 daha az malzeme kullaniyor ve arada 300-400 tl fiyat farki var. Ucuz olan yxo aslinda ucuz degil %40 az malzemeye gore. O urunu alacak arkadaslarin bunu degelendirerek karar vermesi daha dogru olur.
%40 az malzeme iceren bu.

Çok açıklayıcı oldu, teşekkürler.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • K Krall34:
    hahahaha* ******* ** **** ****
  • K Krall34:
  • K Krall34:
  • T Tropikal.MR:
    hahahaha** ***** **** ****** ***** ****** ****** ****** hahahaha**** * ***** ********
    +1
  • ax-b ax-b:
    ***** ** hahahaha*** *** hahahaha****** ***** ***** ****** ******* ******** ******
  • T Tropikal.MR:
    ***** ****** ***** ***** ** hahahaha*** *** *********
  • ax-b ax-b:
  • T Tropikal.MR:
    hahahahahahahaha ********** hahahaha ******* *** **** ***** ******
    +1
  • ax-b ax-b:
    *** ***** ********* ********** * ** ******* ***** hahahaha
  • T Tropikal.MR:
    ******** **** hahahaha*** ***** ****** ****** * **** **** ******* ******* ******
  • ax-b ax-b:
    *** ****** *** ********** ********* ****** ********* ** ****** ********** *** ***
  • T Tropikal.MR:
    hahahaha** *****
  • ax-b ax-b:
    ****** ***** ***** **** ***** hahahaha* ********** *****
  • ax-b ax-b:
    ***** **** ***** ****** ** *** ***** hahahaha
  • L lityum:
    +1
  • L lityum:
    ** ******** ***** ******** ** ********* *** ***** ********* ******* ********
  • ax-b ax-b:
    **
  • ax-b ax-b:
  • L lityum:
    hahahahahahahaha
    hahahahahahahaha
  • L lityum:
  • L lityum:
  • deyorke deyorke:
    ***** **** *** ***** *** **** ***** **** ***** **** ***** ********* hahahaha****** **** **********
  • K Krall34:
    ****** **** hahahaha* ********* hahahaha** hahahaha*
  • K Krall34:
    ******** hahahaha* *** ****
  • K Keyifcihtiyar:
    ******* hahahaha**** ***** ********** ****** hahahaha** ********* ***** **** ****** *** **** ********* **** ********** ***** ***** ********** ******* ********** ********
    K Keyifcihtiyar: ******* hahahaha**** ***** ********** ****** hahahaha** ********* ***** **** ****** ***...