Kurumaya başladı

Chitaura33

Yeni üye
Arkadaşlar başlıkta belirttiğim gibi bitkilerim kurumaya ve yaprak dökmeye başladı sebebini bilmiyorum herhangi bir böcek sorunu yok 15 20 gün önce örümcek gelmişti ama çözdüm o sorunu şu an neden böyle oldular anlamadım.

dogu61

Yeni üye
Kanka kullandığın gübreleri, ne kadar koyduğunu ve hangi sıklıkla kullandığını söylersen yardımcı olmaya çalışırım

Chitaura33

Yeni üye
Öyle gübre kullanmadım normal yetiştiriyorum ne çıksa bana yetiyor diye ama bu sefer böyle oldu sadece keçiboynuzu pekmezi verdim suyla karıştırıp ama az miktarda

M

MalrukLord

Guest
Keçi boynuzu pekmezi topraktaki besinleri biraz arıtıyor kardeşim. Bitki besinsiz kalmış çok belli.

Organik

Kıdemli Üye
Kankacim phsi(6-6.7) ayarli bir suyla flushla guzelce birazda olsa toparlarlar diye dusunuyorum imkanin varsa cal-mag yada alg-a-mic gubre alip ekleme yaparsan oda hastaliklarimi minumuma indirmemeye yarar hatta alg-a mic i yaprak spreyi olrakta kullanabilirsin ama sorununun phtan kaynaklandigi kanisindayim

R

Ripley'sOG

Guest
Dostum bitkinde ne eksiklik ne de pH kaynaklı bir sorun var aksine "Overdose" yaşıyor yani bitkin aşırı gübreden dolayı yanmış her iki bitkinde aynı şekilde 2. bitkin özellikle azot toksiteside yaşıyor.Yapman gereken bitkine saksının 3 katı ile flush yapıp ardından elindeki gübreleri toprak kuruyunca 1/2 oranında başlayıp daha sonra firmanın takvimine uygun olarak devam etmen.

Hasatın bol olsun

Chitaura33

Yeni üye
Dostum bitkinde ne eksiklik ne de pH kaynaklı bir sorun var aksine "Overdose" yaşıyor yani bitkin aşırı gübreden dolayı yanmış her iki bitkinde aynı şekilde 2. bitkin özellikle azot toksiteside yaşıyor.Yapman gereken bitkine saksının 3 katı ile flush yapıp ardından elindeki gübreleri toprak kuruyunca 1/2 oranında başlayıp daha sonra firmanın takvimine uygun olarak devam etmen.

Hasatın bol olsun
Kuruma devam ediyor malesef çiçekler tam kurumadı çok yavaş şekilde gelişiyor fakat yapraklar kurumaya devam ediyor

Member420

Yeni üye
Dostum ışık yanması problemi olabilir. Gölgeden güneşli bir ortama aktardıysan eğer yer değişikliği yaparken ondan olmuş olabilir.
şuan ne durumda bitkilerin?

Chitaura33

Yeni üye
Dostum ışık yanması problemi olabilir. Gölgeden güneşli bir ortama aktardıysan eğer yer değişikliği yaparken ondan olmuş olabilir.
şuan ne durumda bitkilerin?
Durumlar bu böyle kaldı hiçbir gelişme yok kesmeyi düşünüyorum

Greencat

Kıdemli Üye

Hasatın bol olsun
Kankacım benim bitki de 60. Gününde yaptaklarda sararma olmaya bailadı biobizz 3lü set kullanıyorum yanında carboload veriyorum acaba gübre eksikliği mi oldu çünkü yazan oranın yarısını veriyorum
369509D7-D5D3-4EA5-8F67-88B62345672B.jpegDD75FA26-66F1-4B88-ACA2-7DD92E5BEDE1.jpegF4795B06-9897-41FC-ADE3-B864CF361F08.jpeg6FBE2864-88C1-45F3-856D-5C133B17D026.jpeg

R

Ripley'sOG

Guest

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Karsiyaka Karsiyaka:
  • Karsiyaka Karsiyaka:
  • Lemonhazelover Lemonhazelover:
    hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahaha ****** ***** ****** ******** **
    ** ********* ** ****** hahahaha****
  • Karsiyaka Karsiyaka:
    ********* *** hahahaha
  • Karsiyaka Karsiyaka:
    **** ***** ***** hahahaha *****
  • Karsiyaka Karsiyaka:
    hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha
    ***** **** hahahahahahahaha********** ********
  • Karsiyaka Karsiyaka:
  • Karsiyaka Karsiyaka:
  • TroubleStyla TroubleStyla:
    * hahahaha**** ********
    hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha ********* ***** ****** ******** ** ***** *****
    +1
    ********* ***** ****** ******** ** ***** ***** ********** ** ** **
  • TroubleStyla TroubleStyla:
    ****** ***** ***** ***** hahahaha ****** ***** *********
  • Karsiyaka Karsiyaka:
    ********** ** ** ****** hahahaha *** * *** *** ******** ** ** ** ****
    ****** ***** ***** ***** hahahaha **** ****** ***** **** ***** **
  • Karsiyaka Karsiyaka:
    ********** ** ** ****** hahahaha *** * *** *** ******** ** ** ** **** ********* ******** ****** *** ***
    Lemonhazelover Lemonhazelover: *****