Kurulum için yardım lütfen…

yesilspiker

Yeni üye
Arkadaşlar 80x40x120(Yükseklik) boylarında bir bez dolap aldım. Forumda araştırmalarıma göre malzemeler alacaktım. Ama bu ölçüler için çok bir konu açılmamış. Bir de havalandırma vs konularda tam bir cühelayım :) Bir el atsanız da, sonradan pişman olacağım işler yapmadan sistemi döşesem size zahmet…

Denizbey

Üye
5 metre 6400k led al dolabın içine yukardan başlayarak aşagı doğru yani çevresine döşe heryerden ışık aldıgına emin ol mini buhar mkinaları işini görücektir onlardan al led için kücük bi trafo alman yeterli olur dolabın rc dron pervanesi al sadece dc motor al kücük 12 v lik onuda led trafosuna bağla dc motorada pervaneyi tak bunuda dolabım tavanına tam ortaya yapıştır alttan 10 cm yüksekliğindede 4 tarafına işaret parmagı kalınlıgında delik aç sonra bitkilerin canavar olsun hemde az elektirik harcarsın

Müptezel06

Yeni üye
5 metre 6400k led al dolabın içine yukardan başlayarak aşagı doğru yani çevresine döşe heryerden ışık aldıgına emin ol mini buhar mkinaları işini görücektir onlardan al led için kücük bi trafo alman yeterli olur dolabın rc dron pervanesi al sadece dc motor al kücük 12 v lik onuda led trafosuna bağla dc motorada pervaneyi tak bunuda dolabım tavanına tam ortaya yapıştır alttan 10 cm yüksekliğindede 4 tarafına işaret parmagı kalınlıgında delik aç sonra bitkilerin canavar olsun hemde az elektirik harcarsın
Denedinmi bu şekilde resim varmı kardeşim

yesilspiker

Yeni üye
@Denizbey dost valla cansın bu konumu da görmüşsün ama ben yine daha önce söylediğim yeni gördüm. Ki foruma girememe sebebim de ışık sistemini falan halletmeye çalışıyor olmamdı. Hazır bir ışık aldım. 20.000-25.000 lümen ışık gücü var. İçine basit bir vantilatör fan aldım. Şimdilik arada kapağını açık bırakarak havalandırıyorum. Her şey de yolunda gibi. İleri de ne olur bilemiyorum ama. Özellikle havalandırma konusunda…

Arkadaşlar 80x40x120(Yükseklik) boylarında bir bez dolap aldım. Forumda araştırmalarıma göre malzemeler alacaktım. Ama bu ölçüler için çok bir konu açılmamış. Bir de havalandırma vs konularda tam bir cühelayım :) Bir el atsanız da, sonradan pişman olacağım işler yapmadan sistemi döşesem size zahmet…

Denizbey

Üye
ısık güzel yeterli canını sıkma havalandırmayada kafanı yorma oksijene iktiyac duymayan tek bitkiyi yetiştiriyoruz burada ne kadar karbondioksit verirsen okadar hızlı gelişen bir bitkidir kendileri koku konusuna gelincede ciceklenmeye girene kadar sorun olmaz ciceğe girince kücük karbon filitreler var ac kabine bir delik sok filitreyi oraya sıfır sıkıntı güzelde izole et kabinini tek hava giriş yeri carbon fitre olsun sıfır sıkıntı pervane zaten cabinde kendi akmosferini olusturucaktır bitkiyle uyumlu sekilde sağlıklı bitkiler kardeşim

Denizbey

Üye
Ya şöyle koca karı ilaçları yapmayın ya bilimsel yaklaşım şu olaylara insan vücudu gibi düşünün maya zaten bikere organik maddedir ve yüksek nemli ortamda kuflenmeve çoğalmaya müsaittir bitkilerine hastalık bulaştırma böceklenme veya zararlı mikroorganizmalari bitkinize bulastira bilir çok profesyonel yapcam bu işi diyorsan zaten karbondioksit verirsin yani yada sırf meraktan gidersin 10 litrelik karbondioksit tüpleri var alırsın bitanede saat takarsın ona ayarların basıncını yüzde 1 e 10 günde bir doldurtursun bitkinde iki katı büyür ve maliyetli biseyde değil yani degermi değer ama benim gibi 113 kök yaparsın değer 1 tane bitki için show yapmanın anlamı yok 10 tane olsa git yarın al derim yani tamamen şahsi fikirdir bu arafa

Denizbey

Üye
bide tabi cok büyük risler var sana yüzde 50 hızlandırıcak yöntemi söylüyorum kardeşim git aktara 2 kilo kaya tuzu al kabinin tabanına ser bu tuzu negatif iyonlar hızlandırıcak bitkinin büyümesini internettendende bilimsel olarak bakabilirsin 90 günde gelişen bitki 45 güne düşüyor süre

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Narkotik Narkotik:
  • Narkotik Narkotik:
    ******** hahahaha*****
  • Narkotik Narkotik:
  • Narkotik Narkotik:
    ****** ********* hahahaha
  • A angeshar:
  • A angeshar:
  • A angeshar:
    hahahahahahahaha ***** ** ***
  • Narkotik Narkotik:
  • Narkotik Narkotik:
    ******* ** ** **
  • Narkotik Narkotik:
  • A angeshar:
  • A angeshar:
    ******** ***** **** ******* ******* ***** *** **** ***** ****** **** *** ******** **** * ******* * ******* *********
  • Narkotik Narkotik:
  • A angeshar:
  • A angeshar:
  • A angeshar:
  • Narkotik Narkotik:
  • K KuruKafa:
    *** hahahaha
  • Narkotik Narkotik:
    **** ****** *** ** **** ****** hahahaha
  • K KuruKafa:
    hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha**
  • K KuruKafa: