Kolay Autoflowering Beslenme Takvim Çizelgesi

• Konbuyu başlatan Ripley'sOG
  • Başlangıç tarihi

Konunun size faydası oldumu ?

• EVET

Kullanılan: 362 95.8%
  • HAYIR

Kullanılan: 16 4.2%

• Kullanılan toplam oy
    378

specer

Yeni üye
Ripley' Alıntı:
Merhaba Tohumsuzlar,

_______________________________________________________________________________________
(SÖZ KONUSU BESLENME ÇİZELGESİ KESİNLİKLE BANA AİT DEĞİLDİR DÜNYACA ÜNLÜ PROFESYONEL TOPRAK GROWERI TaNg'a AİTTİR.Bizlere yıllar içinde harmaladığı tecrübeden doğan bu takvimi verdiği için ona ****** ederiz)
_______________________________________________________________________________________

TaNg;

"Herkes kolay bir şekilde çok az malzemeler ile büyük bitkiler büyütebilir.İhtiyacınız olan sadece hafif gübreli (Light Mix) toprak ve su.(Plagron marka toprak tavsiye ediyor ve bende kullanıyorum biobizz gibi hastalık getirmiyor artı olarak steril)

Makul bir su olarak musluk suyu tercih ediyorum.PH değeri 7.4 ve EC ise 0,04'tür.(Kendi su değerinizi öğrenmek için bağlı olduğunuz ilin su firmasının su analiz raporlarını kontrol edin)

Besin olarak ADVENCED NUTRİENS;Sensı Bloom A&B,Carboload ve Overdrive.Aşağıdaki 2  test denekleri bu takvim ile büyütüldü ancak 3'cü denekte CallMag gerekti.Besin maddelerinin PH oranları mükemmeldir dolayısıyla ph kontrol etmenize ve ayarlamanıza gerek yok.(PH PERFEKT TEKNOLOJİSİ SAYESİNDE)

İlk 10 günlük başlangıç suyunu ve son haftaki sulama suyunu kontrol etmiyorum PH 7.4'te devam eder.

1.-10. GÜNLER

SU 

10.-20. GÜNLER

Sensı Bloom A&B 1 Litre=1 ML (HER İKİSİNDEN 1 ML TOPLAM 2 ML A 1ML B 1ML=2 ML)

20.-30. GÜNLER

Sensı Bloom A&B 1 Litre=1.5 ML

30.-40. GÜNLER

Sensı Bloom A&B 1 Litre=2 ML

40.-45. GÜNLER 

Carboload 1 Litre=1 ML

45.-60. GÜNLER 

Carboload 1 Litre=1 ML
Overdrive 1 Litre=1 ML

60.70. GÜNLER

SU

BU TAKVİMİ ORTALAMA 70 GÜNLÜK BİR BİTKİYE DAYANDIRDIM.ANCAK GENETİK OLARAK BİTKİNİZ İÇİN GÜNLER İÇERESİNDE BİR İNCE AYAR YAPABİLİRSİNİZ AMA AUTOFLOWERİNG TÜRLER ORTALAMA OLARAK BU SÜRELERDE BİTER.OVERDRİVE AŞAMASINDAYKEN BİTKİ GÜNLERİ UZATIYORSA TRİKOMLARI YAKINDAN TAKİP EDİN ZAMANI GELİNCE BESİN TAKVİYESİNİ KESİN VE SADE SULAMAYA BAŞLAYIN.

Son bir ince ayar ise verdiğiniz besin miktarı bitkinize fazla gelirse azaltın ancak bitkilere yetersiz gelirse dojazı artırın.

CallMag kullanılabilir bitkinizde herhangi bir eksiklik görüyorsanız litre=1 ml kullanabilirsiniz.

Ve burdada 3 Cesur test deneklerimiz var;

[font=Arial, Helvetica, sans-serif]Mephistos The White Train.[/font]

[font=Arial, Helvetica, sans-serif]
176325783309f760b0c22cd01d2084e9.jpg
[/font]

[font=Arial, Helvetica, sans-serif][size=medium][font=Arial, Helvetica, sans-serif]Dutch Passions Auto Blueberry.[/font][/font][/size]

[font=Arial, Helvetica, sans-serif][size=medium][font=Arial, Helvetica, sans-serif]
f1a0ab4e736a81bd236530d8dbf03d82.jpg
[/font]
[/font][/size]

[font=Arial, Helvetica, sans-serif][size=medium][font=Arial, Helvetica, sans-serif][size=medium][font=Arial, Helvetica, sans-serif]Mephistos Sour Hound.[/font][/font][/size][/font][/size]

[font=Arial, Helvetica, sans-serif][size=medium][font=Arial, Helvetica, sans-serif][size=medium][font=Arial, Helvetica, sans-serif]
9ae1df85429a9355449320640ed1a91d.jpg
[/font]
[/font][/size][/font][/size]

(BİTKİLER ÖNCEKİ ÇİZELGEDEN YENİ ÇİZELGEYE GEÇİŞTE DENEK OLARAK KULLANILDI SONRAKİ GROWLARINA BAKARSANIZ HATIRI SAYILIR HASAT MİKTARLARINI GEÇMİŞTİR.RESİMLER 2015 AİTTİR
______________________________________________________________________________________

Riples'sOG;

Yukarda belirtilen takvim 10 Eylül 2015 tarihinde TaNg tarafından oluşturulmuştur.Bundan önce 2 adet daha 2013 ve 2012 yıllarına ait beslenme çizelgeleri vardır.TaNg gerçektende saygı duyulması gereken dünyaya adını duyurmuş bir grower.(Adam artık tohuma felan para vermiyor zorla gönderiyorlar dene reklam yap diye) vericeğim linklerlede anlıyacaksınız.Youtube hesabı vardı ancak şuan ya silindi yada kendisi tarafından bloke edildi.

Yukardaki takvimi bende kullandım daha önce karşılaştığım en az onlarca GrowJournal'da bu çizelge ile büyütülmüş yabancı kaynaklı günlükler var onların linkinide alt kısımda vericem.Gerçekten ucuz ve maliyetsiz ve en iyisi usta bir profesyonelin elinden çıkmış bir çizelge sonuçlarıda gerçekten muazzam olabiliyor.Şunu unutmayın çok GÜBRE çok sömek değildir ! ! !

Çizelgeyi açıklamama izin verin şimdi diceksiniz burda eksikler var evet öyle görünüyor ama NPK bakımından (Autolar için geçerlidir) pek eksik yok ki bunuda zaten yıllanmış bir pro grower öneriyor ve söz konusu grower hala bu çizelgeyi kullanıyor.Ek olarak şuan sadece Voodoo Juice ve Gualakong Ekstratı kullanıyor sizlerde bunları kullanabilirsiniz.(Yorumlarda sorulan şorulardan bunları elde ettim ekstra olarak growdiearesten takip ediyorum kendisini besinlerinde bunlar var.Ve birde Bud Factor X kullanılabilir diye bir ifadesi var.İsmi geçen besinlerin hepsi 1 litreye 1 ml olucak şekilde olmalıdır.)

NPK oranları için son olarak bilmeyen dostlarımız için Bloom serisinde Grow serisinden daha çok azot (N) vardır.

Kullanım içinse dostlarım bu takvimde geçen gün periyoduna uyun ve DİKKATınızı çekerek söylüyorum söz konusu tablodaki sistem şöyledir;HER SULAMADA GÜBRE VERİLECEK ! 

Standart olan 1 veya 2 sulamadanın aksine burda her sulamada gübre verilicek ancak belirtilen ml oranlarında.

Kısaca konuyu uzatmamak adına bunları yazdım.Gerçekten ucuz ve maliyetsiz en iyi verimi almanın pratik bir yoludur.Aklınıza takıla bir soru varsa cevaplamaya hazırım.

(Çeviri bana aittir.)

AKLINIZDA SORU İŞARETİMİ KALDI ? LÜTFEN YAZIN ! 

LİNK'LER

ESKİ ÇİZELGE 1

ESKİ ÇİZELGE 2

TaNg Profil (autoflower.net)

TaNg Grow Diaries

VİDEO 1 (TEK KÖK 250 GR)

(GrowDiaries'ten videolarınada bakabilirsiniz)

HERKESE BOL HASATLAR VE BOL BOL THC'Lİ DUMANLAR ! (+rep)

Çevirine bilgine sağlık...
Soru 1: en başta ph 7.4 verilmiş ve en sonda flus aşamasında da öyle. Tang öyle diyorsa öyledir tabi ama bizim musluk farklıdır illa bizim musluktan akan suyudamı 7.4 e ayarlıycaz yoksa musluktan akan suyu kullanın mı demek istiyor.? Orada advencid nutrition kullanmadığımız için ph ta ayarlanmıyor bunu anlamadım. 7.4 e mi indirgiyeleim. Yoksa farketmez musluktan akanı kullanın gitsin mi demek istemiş. Benim seçimim damacana içme suyu fikir verirsen sevinirim. 

Soru 2yazının sonunda sende demişsin ki Tang şu takviyeleri kullanıyor (vodu, glankton ve bud factor x) bu ların miktarlarını vermişsin sağol da. Ne zaman başlayıp ne zaman bitireceğiz... 
sadece glankton için diğerleri eski yazılarda var. 

Soru 3 : bu çizelge uygulanırken bitki eğitimlerinden neler uygulanmış bi bilgin varmı? Yazar mısın? 

Soru 4 sen auto bitkilerde eğitim tavsiye ediyormu sun. Sağlam kafa diye bir grower eğitim saçmalık adı üstünde auto gerek yok demiş. Yorumun? 

Soru 5. Birisine demişsin ki coco yapma. (haklısın araştırdım Türkiye de coco için gerekli materyaller yok. Suan pandemi old. İçin amazon vs. Çalışmıo. Coco sıkıntı.) bu kür ile genetik tavsiye edeyim sana coco kadar verim alırsın. 
Lütfen tavsiye et. Bu kür ile o genetiği yapmak istiyorum. Lütfen
Soru 6. Birisi demiş yansıtıcı aleminyum folyo. Sende olmaz ısı tutar demişsin. Folyo battaniye de aynı sorunu doğurur değilmi. Mylar almak şart oldu sanırım. 

Son soru: kimse sulamayı anlamamış herkes 1 lt ye takılı kalmış sanırım. 
Benim anladığım 1 lt su oran olarak verilmiş. Biz bunu saksımızın gelişim dönemleri içindeki büyüklük değişimine göre oranlayıp. Sulama suyumuzun %10-20 sinin saksının dışına aktığını görene kadar sulayacağız. Örneğin 6lt saksının 3 te 1 İ 2lt ise 2lt su vereceğiz. Gübreyi buna göre oranlayacağız ve %15 akış olmasına dikkat edeceğiz. 

Ayrıca çok araştırmacı bi kişiliğimdir. Sadece bu 18 sayfayı 1 saatte okudum. 

Cocoforcannabis sayfasını 2 günde bitirdim ve cocoda vazgeçtim. Ama sayfa fena faydalı. 
Ad ürünleri çok güzel ama şuan küçük boylar bulunmuyor Türk sitelerde Bu yüzden ne bok yicem bilmiyorum. Amazon vb de sıkıntı pandemi den dolayı... 
Bi yol göstersen olurdu. 
Ayrıca söylediğin sayfaları 2 yada 3 güne bitiririm. 

Sabrına ve özverine hayran kaldım. Saygılar saygılar saygılar.... 

Çeviri için tekrar teşekkürler.

Lazko61

Yeni üye
Cvp: KOLAY AUTOFLOWERING BESLENME TAKVİM ÇİZELGESİ

Voodoo juice ilk iki hafta ve sonra someklenme başladığı (calyxten ilk pistiller çıkar çıkmaz) an iki hafta devam edilir sonra kesilir.Kullanimi 1ml/1litre

Bud factor x ise 40.günden itibaren 1ml/1litre olarak verebilirsin.

hasatin bol olsun

Çok teşekkür ederim kanka,

Elinde ne varsa onu kullana bilirsin sorun yok bignud var ise onla yoluna devam et no problem!

40.günden itibaren 1ml/1litre olarak verebilirsin.ama duruma göre artırıp indire bilirsin bitkini tepkisine göre ve son olarak internete şunu yazmanı rica ediyorum advenced nutriens feeding schule yazip bigbud in över drive ile kullanılıp kullanılmadığına bakarmisin?

hasatin bol olsun

Jungle juice grow aynı işi görür mü reis

konu başlığındaki videoda saksı değişimi yapmıyor galiba Bu takvime uyan arkadaşlar ve auto yetiştirenler siz saksı değişimi yapıyormusunuz ? ve kaç lt saksılar kullanıyorsunuz beyler

R

Ripley'sOG

Guest
Kanka callmag haftada 1 kere kullanman yeterli ancak bitkin ihtiyacı var ise bu kullanım dozunu haftada 2de yapabilirsin kuruma sureni baz alarak ayrıca bitkinin etki ve tepkisine gorede şekillendirebilirsin.

R

Ripley'sOG

Guest
Kankalar merhaba bu sistemle yetiştireceğimiz bitkiyi filizlendikten sonra büyük saksıya alırken mykos kullansak herhangi bir sorun olur mu ?
Olmaz ama mykos gelişimi için pekte organik bir ortam yok ama mykos koklere faydasida var ekstra olarak ben kullanıyorum bazen

president

Müptezel
Üstadım saygılar iki sorum olacak grow dönemi bio grow kullanıp çiçeklenme de bu takvime geçsem bir sıkıntı olur mu bir de coco toprakta kullanmada sakınca var mı?

R

Ripley'sOG

Guest
Üstadım saygılar iki sorum olacak grow dönemi bio grow kullanıp çiçeklenme de bu takvime geçsem bir sıkıntı olur mu bir de coco toprakta kullanmada sakınca var mı?
Tamamen methodun dışına çıktığınız için etik olarak biseydemek mümkün değil yeni bir soluk getirirsin bu basit yönteme denemis olursun takıldıgın yerde çözeriz beraber cocoda olabilir diyemicem koka daha fazla besin isteyen bir medya bundan dolayı ölçülere bagli kalma bu toprak için geçerli ve pH senin için cok önemli cocoda o da bir nevi hidro kanka

@Ripley'sOG Üstad Sponsordan söylediğim 5 ad auto bluedream ile bu sistemi yapacağım.

tohumlar henüz gelmedi ama geri kalan herşey 4-4lük tamam birebir toparladım .

burada farklı olarak yaptığım tek şey muhtemelen tangz air saksı kullanmış ben bez saksı kullanıcam . bununla ilgili bir günlük açıp sizi etiketlerim beraber yürütürüz diye düşünüyorum . gübreler toprak vs herşey tamam .. saygılarımla

president

Müptezel
Tamamen methodun dışına çıktığınız için etik olarak biseydemek mümkün değil yeni bir soluk getirirsin bu basit yönteme denemis olursun takıldıgın yerde çözeriz beraber cocoda olabilir diyemicem koka daha fazla besin isteyen bir medya bundan dolayı ölçülere bagli kalma bu toprak için geçerli ve pH senin için cok önemli cocoda o da bir nevi hidro kanka
Anladım abi senai Bloom coco serisiyle yapacağım Overdrive carboload üstüne birde big bud ve fish mix ekleyeceğim. İnş bitkiyi yakmam çok teşekkür ederim abi bir de
Bitkilerinin son durumu abi Bi sıkıntı var mı sence çok sağ ol yardımların için

merhaba kankalar. led altında ben de auto büyütmeye başlıycam tohumları attık bakalım. sorun şu elimde sensi grow a b ve sensi calmag var. şunu da al kanka dediğiniz bir gübre var mı? bir de çeşme suyu vermek istemiyorum güzel bir hazır marka su tavsiyeniz var mı? eyvallah kankalar yakında grow günlüğümü de açıcam paylaşıma devam ederim

@Ripley'sOG üstad danışmak istedim burada yazılanları okudum ve yarın herşey hazır start veriyor olacağım. aklıma takılanları da sormak istedim bu deneyimli grower üstad acaba 3 bitkisine lst veya kelle uçurma yapmış mı. birde benim 400watt cob led sistemim var sogutucu blok üzeri fan. bunu ilk filiz verme baş cıkarma döneminde bitkimle arasnda mesafe kaç cm olması gerek teşekkürler

bef4

Yeni üye
Kankalar elinize emeğinize sağlık öncelikle. İlk defa başlayacağım bende. Jack Herrer yetiştireceğim. Anlayamadığım bir nokta var. Aşağıdaki çizelgede 40 ve 45. günlerde toplamda her sulamada toplamda 2 litre,
45 ve 60. günler arasında ise toplamda 3 litre mi su vermemiz gerekiyor? Yoksa bütün gübreleri 1 litre suyun içine mi döküyoruz?

40.-45. GÜNLER

Carboload 1 Litre=1 ML

45.-60. GÜNLER

Carboload 1 Litre=1 ML
Overdrive 1 Litre=1 ML

R

Ripley'sOG

Guest
Kankalar elinize emeğinize sağlık öncelikle. İlk defa başlayacağım bende. Jack Herrer yetiştireceğim. Anlayamadığım bir nokta var. Aşağıdaki çizelgede 40 ve 45. günlerde toplamda her sulamada toplamda 2 litre,
45 ve 60. günler arasında ise toplamda 3 litre mi su vermemiz gerekiyor? Yoksa bütün gübreleri 1 litre suyun içine mi döküyoruz?

40.-45. GÜNLER

Carboload 1 Litre=1 ML

45.-60. GÜNLER

Carboload 1 Litre=1 ML
Overdrive 1 Litre=1 ML
Butun ölçüler 1 litre baz alınıyor
@Ripley'sOG üstad danışmak istedim burada yazılanları okudum ve yarın herşey hazır start veriyor olacağım. aklıma takılanları da sormak istedim bu deneyimli grower üstad acaba 3 bitkisine lst veya kelle uçurma yapmış mı. birde benim 400watt cob led sistemim var sogutucu blok üzeri fan. bunu ilk filiz verme baş cıkarma döneminde bitkimle arasnda mesafe kaç cm olması gerek teşekkürler
O donemlere o ışığı kullanma 10 15.gunlerde bitkinin gelisimine göre baslarsin ışığın par pffd vb degerlerini bilmiyorum ama 40-50cm olarak basla bitkin rickety yani isiga ac kalir ise azaltir cok gelirse artirirsin mesafeyi hayır hiç-bir eğitim yok bitkilerde

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Night owl Night owl:
    **** ** ******** ******* **
  • Night owl Night owl:
  • D despotdes:
  • D despotdes:
  • Night owl Night owl:
    ****** ** **** ***** ***** ****** ******* ***** ******* **** **
  • hazelover hazelover:
    ****** **** hahahaha******* **** *** *** *******
  • A active661:
    ****** ******* **** **** ********** hahahaha hahahaha*** ******** ********* ***** *********
  • Night owl Night owl:
    ***** ********* ***** hahahaha** *** **** ****** ********* ** ******* ******* **** * ******* * **** ********** *** * **** ********** ********* **** ******** ********** ***** **** **** ***** ********* ****** ******** ** *** *** **** ******* ***** ****** ***** *** ***** ***** ******* ********** ** **** ********** ****** *******
  • Night owl Night owl:
    ******* ****** **** hahahaha******* **** *** *** *******
  • Night owl Night owl:
    ****** **** ****** ******* **** **** ********** hahahaha hahahaha*** ******** ********* ***** *********
  • Night owl Night owl:
  • A active661:
    ***** *** *** ***** ***** hahahaha* hahahaha** ********* *** ****** hahahaha*
  • A active661:
    ***** * hahahaha****
  • Night owl Night owl:
    ***** ******** *** *** ***** ***** hahahaha* hahahaha** ********* *** ****** hahahaha*
  • Night owl Night owl:
  • Mordecai Mordecai:
    +1
  • Night owl Night owl:
    ****** ** *** **** ********* hahahaha** ******** **** ***** ***** ********* hahahaha***** ******* ******* **** ********** **** ****** ** ******** ******* ********* ** ****

***** ****** ******* *** ****** *** hahahaha** *******
  • Mordecai Mordecai:
    ********* *** * **** *** hahahaha
  • Night owl Night owl:
  • Night owl Night owl:
    hahahaha ** *** ***** ****** hahahaha ***** **** **** **** ********* hahahaha* hahahaha* ****** ** *** ******* ********* ******* **** **** ******* ****** ***** ********** *******
  • Night owl Night owl:
  • Mordecai Mordecai:
    +3
  • Night owl Night owl:
  • A ax-b:
    ****** **** ****** ***** ***** **
  • A ax-b:
    A ax-b: ** **** **** ******** *********