Koku sorunu

Çaylakbox

Yeni üye
Herkese merhabalar konuyla ilgili birçok başlık ve yorum okudum ancak tatmin olamadım. Havalandırma hesabına göre kendi yaptığım kabinime 180 m3 çıkış fanı ve filtrenin rahatlıkla yetmesi gerekiyor. Bu arada kabinim 80x80x160 mdf ek yerlerini içerden aliminyum bantla kapadım sızdırmasın diye. İlk growum ve şuan 3. Haftadayım. Haliyle bir çok kişi gibi başta ucuza kaçıp forumdaki konulara bakarak banyo fanı ve el yapımı bir karbon filtre yaptım ama çekiş gücündeki düşüş ve ısı sorunu oluşturması nedeniyle çıkardım filtreyi. Güvenlik benim için 1.sırada olduğu için ivedilikle bir karbon filtre set alma kararı verdim. Kabinde 3 x big bud auto var ve 3 haftalık olmasina rağmen inanılmaz kokmaya başladılar ve tribi ızdırabım oldu hemen halletmeliyim ve 0 koku olsun istiyorum kafam tamamen rahat olmalı bu konuda. Konuyu bağlayacak olursam kabinim için başta söylediğim 180 190m3 lük bi fan filtre set bana istedigimi verir mi ? Bazı durumlarda yetersiz olabildiğini okudum. Belli ki bu genetik fazla kokulu. Yoksa daha büyük bi filtre almalı mıyım koku için? .Okuduğum kadarı ile setin hacmini daha büyük alırsam havayı kullanmadan çekebilir gibi bi kanıyada vardım. Ama koku için daha iyi sonuç verecekse ve zararı olmayacaksa tercihte edebilirim 200 300 fazla verip.Tecrübeli arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim bian evvel bu tripten çıkmak istiyorum. Şimdiden teşekkürler.

Çaylakbox

Yeni üye
Dostum karbon filtre sadece senin fanından geçen havayı temizler. İcerdeki kalan kokuya ve Kendi yaptığın kabinden dolayı kenarlarından kaçırdığı kokuya bişey yapamaz. Yerinde olsam extra olarak kabinin içine Ona jel koyarım. Havalandırmayı 24saat çalıştırır im. Kabinin dışındaki odaya da otomatik oda parfümü koyar en düşük ayarda çalıştırır, Lavanta kokusu tercihi. Oturma odasınada bitane otomatik parfum koy aynısından Sorununu ortadan kaldırır.
2 çiçek yapıyorum 7.haftaya girdi ciceklenmenin 2.haftası daha koku moku yok. Benim çiçeklerde mi anormalik var yoksa cinsinden mi acaba

kanka teşekkür ederim yorum için kabinin olduğu yer kiler balkon tarzı biyer kapısını kapattigimda evde koku olmuyor zaten. Maksadım camı aralik oldugundan komşulara gitmemesi. Şuan kabinde sızdıran bir yer olacagini sanmiyorum güzelce aliminyum bantla icerden köşeleri banladım kapağın kapandigi bolgeyede lastik pimapen arasindaki aparat tarzından birsey döşedim. Ama otomatik oda parfumü mantıklı onuda eklerim. Tamamlaninca 1 2 saat bölümün camini kapisini kapali tutup koku kontrolü yapar eğer devam ediyorsa ona gel de eklerim. Benim genetik ağır indica kanka sanırım o yüzden bu koku iril iril kokuyo daha 22 günlük felan. Ben şimdi karbon set sipariş ettim growkentten ama aynı hacimde bi set 670 lira biri 890 lira ne fark vardır acaba. Ucuzunu ettim yine iptal edip pahalı seti mi alsam

Son düzenleme:

Çaylakbox

Yeni üye
Kardeşim sağol fikirler içinde zaten tecrübeli arkadaşlar demiştim sen şimdi ben kullanmadım diyorsun hemde şunu al bunu alma diye akıl veriyorsun. Siparişi iptal edicektim etme gözünü seviyim. Teşekkürler yine de.

Çaylakbox

Yeni üye
Okuyorum merak etme dostum okumak çok önemli. Ama pratikle teori bir olmuyor. Okuyup doğru kabul ettiklerim işe yarasa zaten şuan bu problemi yaşamıyor olurdum . Yaşayıp tecrübe de etmek gerekiyor. Yani evet yanlış birşey söylemedin belki ama tecrübe etmediğin bir konu sonuçta bu da benim sana nacizane tavsiyem.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • TroubleStyla TroubleStyla:
    hahahahahahahaha**
  • NewGardener NewGardener:
    *** **** ** ******** ******* **** hahahaha** ***** * **** **** *** **
  • Lemonhazelover Lemonhazelover:
    hahahahahahahaha******** ****** **** ** *** ******* ******
    +1
  • P PitchBlack:
    ***** ********* ********** **** ****** ******* ********** ***** ** *** ******* *******
    ****** hahahaha*** hahahaha ********
    ***** ***** ***** ** hahahaha ****** **** ** *** ******* ******
    ******** ********* ********** hahahaha ****
    ***** ***** ***** ** ***** *** ***** ******* ********* **** ******* ********** **** ***** ******** ******* * ******* *******
    +1
    +1
    ***** ***** hahahaha* *** ******* ****** **** **** ****** ** *** ***** ******* ********* **** ******* ********** **** ***** ******** ******* * ******* *******
    hahahaha* **** ********** **** **** ****
    ******** ***** ********** hahahaha* ***** **** *** **** *** ****** **********
    hahahahahahahaha
    hahahahahahahaha
    ******* ***** **** ******** **
    hahahahahahahaha
    hahahaha***** ********** ****** ***** *********
    ****** ********* ***** **** ******** **
    ** ******* ***** ****** ** ** *** ******* *** ****** ****** *** *** *
    NewGardener NewGardener: ** ******* ***** ****** ** ** *** ******* *** ****** ****** *** *** *