Kelle koparma ne zaman yapılır photo

kokokoco

Üye
Dostlar abiler ilk kez Ekim yapıyorum 15 günlük oldular 2 kere bio grow verdim
6 çorbacı
1 blue dream küçük olan o geç ektim
Tohumlar photo
6 çorbacı dan 3 ünün yaprakları yaralanmış sebebi nedir bilmiyorum damda yetiştiriyorum sulama Bi tık fazla olmuş gibi şehir dışına çıkıyorum diye fazla verip çıkmıştım şuan geldim. Bu haldeler ne yapmak gerekir kendilerini toparlayabilir lermi toparlamasa bile meyve verir mi kelle uçurmaya ne zaman başlamam gerekir. Fotoğrafları koyuyorum

Son düzenleme:

kokokoco

Üye
Hepsine eşit davranıyorum 3 ünde hiç birşey yok toprak Light mix 2 kere bio grow verdim ama fazla sulama yaptığımı düşünüyorum yada böcek

LouisGasnier

Yeni üye
Hepsine eşit davranıyorum 3 ünde hiç birşey yok toprak Light mix 2 kere bio grow verdim ama fazla sulama yaptığımı düşünüyorum yada böcek

O zaman fazla gübre değil. Sen yinede biobizz'in gübre şemasına bi göz at:

7d571cf9386f0f95256bd051169b359f.jpg

En az 4 5 gün su verme, toprak çok nemli duruyor.

Genel olarakta: soru sormadan en iyisi, verebildiğin kadar bilgi vermen (hangi toprak, ne kadar gübre, ne kadar su verildi, hangi arayla, pH değeri vb.)
Yardımcı olmak daha kolay olur.

kokokoco

Üye
Pek
Kanka bitkilerin hiçbiri sağlıklı degil
Outdoor bitkilerim var hepsini evde en kötü koşullarda canlandırıp 15 gün yaşattım boyca bundan küçük olanlarda var ama hiçbirinde böyle sağlık problemleri gözlemlemedim
Hata senden kaynaklı kesinlikle yeni yetiştiricilerin en sık yaptığı hatalar aşırı gübreleme ve sulamadır bunları kontrol et derim
Şuan sulamayı bıraktım tamamen toprak kuruyana kadar su vermiycem. 7 8 gün sonra çadır ve ışık gelicek o zaman eve alabilirim fakat şuan ne yapabilirim düzelme şansı var mı

FullHD1

Kıdemli Üye
Bitkine ne sikliklikla gübre ve sulama yapıyorsun bilgileri her şeyi yaz söyleyelim kanka elimizden geldiği kadar yardımcı olalim

FullHD1

Kıdemli Üye
Komple kestim bu gözüken yapraklar yoktu hiç. Kestiğim yerden çıkmaya başladı
Ben ilk 3 yaprak lı düğün le beraber saymaya başlıyorum kimisi ilk çıkan tek yapraklı düğümüde (katelidon dan sonraki) sayıyor ama şuan çıkan herhangi bi düğüm görünmüyor kanka bitkiye erken müdahale ettigin için sonuç biraz uzayabilir

YAGA

Kıdemli Üye
Ben ilk 3 yaprak lı düğün le beraber saymaya başlıyorum kimisi ilk çıkan tek yapraklı düğümüde (katelidon dan sonraki) sayıyor ama şuan çıkan herhangi bi düğüm görünmüyor kanka bitkiye erken müdahale ettigin için sonuç biraz uzayabilir
Anladım reis, geçen sene köpek basan fidem dipten kırılmıştı umudu kestim. 1 ay sonra öylesine bakmaya gittiğimde çalı gibi büyümüş halde bulmuştum, doğa ana bi şekilde tedavi ediyor :)

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • NewGardener NewGardener:
    ********* ********** ********* *** hahahaha* ******
  • VisneliKadayif VisneliKadayif:
    *** hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha**********
  • bandaleros bandaleros:
    ***** ***** **** hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha********
    **** hahahaha*** ****
  • bandaleros bandaleros:
  • Coke Coke:
  • bandaleros bandaleros:
    ***** ***** ********** ******** *** ********* ****** hahahaha******* hahahaha*** ****
    +1
  • bandaleros bandaleros:
  • S selülozik tiner:
    ***** ***** **** *** ******* ********** *** ***** ****** ******** ***** ***** **** ***** ***** ******** **** **** ******** hahahaha*
  • S selülozik tiner:
    ** *** ********** ***** ****** ** ********** hahahaha
  • bandaleros bandaleros:
  • S selülozik tiner:
  • bandaleros bandaleros:
    ***** ******** ***** ** **** ***** hahahaha*
  • jackherermi jackherermi:
  • bandaleros bandaleros:
  • S selülozik tiner:
    ***** ******** ***** ** **** ***** hahahaha* ***** ******* * *****
  • TroubleStyla TroubleStyla:
    ********** ***** ******* ***** ****** ** *** ****** ******* **** * ***** *****
  • bandaleros bandaleros:
    ******** ********** ******* *** **** ******** **** ******* ** ******** ****** *** ******** ******
  • S selülozik tiner:
    *** ********** hahahaha* *** ********** ******** ***** ******** ******** **********
    hahahaha *** ******
    jackherermi jackherermi: hahahaha *** ******