Karbondioksit takviyesi sorunsalı

Merhaba arkadaşlar bitkilere CO2 vermenin hasati %20 civarlarında artırdığı söyleniyor. Tabii belirli koşullar karşılaşırsa. Örneğin kabin sıcaklığının yüksek olması ve ışıkların güçlü olması. Bu iki unsur karşılandığında 1500ppm seviyelerine kadar fotosentez yapabiliyoruz. Normalde havada 400ppm dolaylarında CO2 bulunuyor. Bu bilgiler ışığında biraz beyin fırtınası yapalım istiyorum. CO2 bag veya CO2 tüp kullanan var mı? Varsa gözle görülür bir fayda gördü mü? CO2 bag kaç ppm'e kadar CO2 sağlıyor. CO2 bagi mantar miseli kullanarak kendimiz yapabilir miyiz? Bitkilere CO2 verirken kabini ve fanları kapatmak gerekiyor. bu durumda nem aşırı yükselip küf oluşumuna zemin hazırlamaz mi?

cannabis16

Ordinaryüs
CO2 tüplü sistemde 1500 ppm fazla,1000-1200 ppm aralığında gitmek bitkiyi karbondioksit zehirlenmesinden korur..1500 ppmi ise bi saat kadar dayayıp sonra indirerek dayanabilir.. havada 400 ppm CO2 yok,kirli havada var o değerler.. yaz günü açık havada 250 ppm civarı CO2..
CO2 baglerle hiç uğraşma,onun verdiği CO2 anca tek küçük bitki-küçük kabin-mini grow şeklinde işe yarar..yoksa CO2 vereceksen regülatörlü CO2 tüplü sistem kuracaksın..havalandırma komple kapatılmaz CO2li sistemde,kapatırsan da en fazla bir saat olabilir....füşük tempoda da olsa girş çıkış fanları gene çalışacak..CO2 tüplü sistemin hvadaki CO2yi ölçüp ona göre salım yapacak...

CO2 tüplü sistemde hasat %20 artacak diye uğraşmaya değmez,amerikan gevurları %200 e kadar hasadı artırıyorlar CO2li sistemle..senin neyi ne kadar doğru yaptığınla alakalı..

kkush

Üye
co2 bagler(exhale xl skt si geçmemiş) 120/120 bir alana 1100 ppm co2 verir.bunu exhale garanti eder,burda da bir arkadaşımız denedi ölçümlerde 1040 1050 ppm aldı.Konu bu co2 yu içeride tutmak ise hava motorlarını(hem giriş hem çıkış) 45 dk açık 15 dk kapalı düzende tutarsan hem ortamda aşırı bir nem artışı olmaz hem de co2 yu içeride tutmuş olursun.

cannabis16

Ordinaryüs
45 dakika açık havalandırmayla o torbadaki CO2yi içerde tutan arkadaşına selamlarımı iletirsin..naçizane..bırak o tek hücreli bakteriyi,o kabine alabildiği kadar insan doldursan havalandırmalar açıkken o kadar CO2yi üretemezler..gerçi bu forumda oluyo,autodan 200 gram kuru hasat alanların bulunduğu yerde bakterilerden havalandırma açıkken 1100 değil 5500 ppm CO2 bile alırlar...

kkush

Üye
45 dakika açık havalandırmayla o torbadaki CO2yi içerde tutan arkadaşına selamlarımı iletirsin..naçizane..bırak o tek hücreli bakteriyi,o kabine alabildiği kadar insan doldursan havalandırmalar açıkken o kadar CO2yi üretemezler..gerçi bu forumda oluyo,autodan 200 gram kuru hasat alanların bulunduğu yerde bakterilerden havalandırma açıkken 1100 değil 5500 ppm CO2 bile alırlar...
size cevap verme maksatlı yazmadım.reel değerler ve deneyimlerim üzerinden konuşuyorum..üslubunuza da dikkat ederseniz sevinirim.

kkush

Üye
sen sevin diye bişey yazmıyorum ben..maksadım seni sevindirmek değil,geleceğin siyasetçilerini ifşa etmek..herkes koyun olmak zorunda değil,forumdaki koyun olmayanlı bilgilendiriyorum..
ne anlatmaya çalıştığını anlamıyorum.konu co2 ve benim deneyimlerimi dile getirdim.tekrar ediyorum üslubunuz çok çiğ daha düzgün bir dille konuşursanız medeni olanı yapmış olursunuz.

Emmy

Müptezel
Kanka sunu daha ayrintili anlatsana

cannabis16

Ordinaryüs
Kanka sunu daha ayrintili anlatsana
boşver şimdi ortalığı bulandırmayayım bu konuda.... moderatörlerden Hightead kardeşiminCO2 tüplü sistem ve Co2 kullanımıyla ilgili bi konusu var..işin piri o zaten..forumlarda arat bul,CO2 ile alakalı herşeyi derleyip toplamıştı,ya geçen yaz ya önceki yaz... direk ne varsa aklında o konuda yazıyor...

Bandaleros

Müptezel

detaylı bır anlatım var burada ilgilenirsen...

ErdemRS6

Üye
co2 bagler(exhale xl skt si geçmemiş) 120/120 bir alana 1100 ppm co2 verir.bunu exhale garanti eder,burda da bir arkadaşımız denedi ölçümlerde 1040 1050 ppm aldı.Konu bu co2 yu içeride tutmak ise hava motorlarını(hem giriş hem çıkış) 45 dk açık 15 dk kapalı düzende tutarsan hem ortamda aşırı bir nem artışı olmaz hem de co2 yu içeride tutmuş olursun.
Selamlar kanka bende testlerini yaptım. Co2 xl torba ile giris cikis fanları 1 inci seviyede iken ortalama sabit değer 1200/1250 ppm civarında oluyor. Hava sıcaklığı artarsa 1800 ppm lere kadar çıkıyor. O durumda çadırı kapağını açmak gerekiyor. 24/25 derece hava sıcaklığında 50 gündür hiç bozulmadan 1250 ppm lerde geziyor. Çadır boyutları 120/120/200 dür. Ayrıca nem cihazım nemi sabit 60 da tutuyor. Tek sorun 50 günde torbanin icerisinde toprağımsı maddeyi her 20 günde (etrafı bembeyaz olunca) bir ufak yumruklar atarak kırmak gerekiyor. Bunu yaptıktan sonraki 6 saat cadir kapaklarinin acik olmasi gerekiyor çünkü 2500 ppm lere kadar bir anda salinim oluyor sonra yeniden 1250 civarında sabitleniyor.

Night owl

Müptezel
Selamlar kanka bende testlerini yaptım. Co2 xl torba ile giris cikis fanları 1 inci seviyede iken ortalama sabit değer 1200/1250 ppm civarında oluyor. Hava sıcaklığı artarsa 1800 ppm lere kadar çıkıyor. O durumda çadırı kapağını açmak gerekiyor. 24/25 derece hava sıcaklığında 50 gündür hiç bozulmadan 1250 ppm lerde geziyor. Çadır boyutları 120/120/200 dür. Ayrıca nem cihazım nemi sabit 60 da tutuyor. Tek sorun 50 günde torbanin icerisinde toprağımsı maddeyi her 20 günde (etrafı bembeyaz olunca) bir ufak yumruklar atarak kırmak gerekiyor. Bunu yaptıktan sonraki 6 saat cadir kapaklarinin acik olmasi gerekiyor çünkü 2500 ppm lere kadar bir anda salinim oluyor sonra yeniden 1250 civarında sabitleniyor.
Giriş çıkış full çalışıyor mu

kkush

Üye

demekki kabine adam doldurmaya gerek yokmuş..güzel..

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • Lemonhazelover Lemonhazelover:
    +1
    +1
  • NewGardener NewGardener:
    ********* ***** **** ***** ****** ****** **** **** ***** *** **** **** ********
    ******** ******* ***** hahahaha **** ****** ** ******* ******** ***** ****** ******
    *** ********* **** ******* ***** ****** *** hahahaha*
    +1
    ** ****** **** **** **** ********** *** * ******** hahahaha*
    +1
  • B Bacardi:
    hahahaha**** ******** hahahaha hahahaha*** ***** **** **** hahahaha*
    ******** ******** ********* * ***** ********* ***** **** ****** ****** ******
    ******** ******** ********* * ***** ********* ***** **** ****** ****** ****** ***** ***** * ** hahahaha* **** ******* ***** ***** ********* ** ***** **** ********** ******** ******* ***** ********
    +1
    hahahaha**** ******** hahahaha hahahaha*** ***** **** **** hahahaha****** ***** hahahaha ** hahahaha* ******** hahahaha** hahahaha*
  • B Bacardi:
    hahahaha** ***** ***** **** * **** ********** **** ** *****
  • Q quavo52:
  • Q quavo52:
    hahahaha**** ***** *** ******* hahahaha*
  • J johnny513:
    ******* ****** ******* **** ******** ******* hahahaha ***** hahahaha***** **** ** hahahaha
  • J johnny513:
    ** hahahaha* **** ****** ****** hahahaha***** ** hahahaha******* ******** **** *******
    hahahaha**** ***** *** ******* hahahaha* hahahaha*** ****** *** **
    +1
    hahahaha** ***** ***** **** * **** ********** **** ** ***** *** *** ******** *** *** ***** ********** ****** ****** **** ******** ****** ******* * ****** ** **** ***** ********* ******* **** hahahaha
  • KOVACI KOVACI:
    **
    KOVACI KOVACI: **