Kabinim dolu, kokusuz nerede kurutabilirim?

_sansar

Üye
Kabinimde 2 bitki var bir tanesini keseceğim diğerinin daha vakti var. Diğer bitki kabinde büyüyo olucak yani kabinde ışık açık olucak ve sıcaklık biraz yüksek olucak. kestiğim bitkiyi başka bi bez dolapta kurutsam çok fazla koku yapmaz mı? buna nasıl bi çözüm bulabilirim?

Ratata

Kıdemli Üye
Koku sorunu için jel kullanabilirsin hiç yoksa iş görecektir, bi tane kutu alıp bir yüzünün alt kısmına giriş, karşı yanına da üst taraftan çıkış yaparsan işi çözersin. Pc fanı bile yeterli geliyor eğer kutu aşırı büyük değilse

Ratata

Kıdemli Üye
Ya da mevcut kabinine as duvarına hasatı, ışık almayacak şekilde bir karton koy o da iş görür sanırım, birinin öyle yaptığını görmüştüm forumda

kralkobraa

Kıdemli Üye
Kankalar ben siyah kurutma filelerinden çözdüm herb drayer falan bir şeyler yazıyor bir çıkış fanı var fanın altında sa karbon filtre var ama ömrü var mı bilmiyorum en altada da giriş yeri boyu 50 60cm falan menthol jel de var sizce iş görür mü ne dersiniz

higthead

Jolly Green
@_sansar dostum sana en başında koliden kurutma kabını yazmıstım tren gıbı 2 kolıyı hava kanalı ıle bırlestırıp 200m3 aksıyel fan kolıde cekıs yapıcak aksıyel fanda karbon fıltreye uflucek ve kuruturken kolıden koku cıkmıcak dıye bır sıstem onermıstım onu yap. Şuanki karbon filtreni kurutma kolıne al (nasıl olsa kullanıldı kurutma olarak kullanırsan 3-4 sene gıder o suankı kabınındekı karbon) Kabine ise yeni karbon filtre al.

_sansar

Üye
abi çok mantıklı. kolide bitkilerim ters asılı olacak. koliyi boruyla aksiyel fana vereceğim. doğru mu anladım?

son anlattığında farklı bi şekilde anlatmıştın abi, onda koliyi kurutma kabini yapıyorduk normal kabinimizden izole şekilde. lütfen kızma o yüzden, okuyup anlıyorum yazdıklarını:s

bugün bitkilerimi şişik yerlerinden kesicem. popcorn olanları da ışığın altında bırakıp 1 hafta sonra falan keseceğim. bu harika fikir için teşekkür ederim sensei

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Night owl Night owl:
    ***** **** ******** **** ** ****** ***** ******* *** **** ****** ****** *** * ***** **** ******* ****** *** *** ****** ******** ****** **** **
    +2
  • S sokakcocugu55:
    **** ********* * ******* ***** ******** ****** *** ******* hahahaha* ******* ** ******* **** ******** **** *** * ******* ****** ****** *** **** hahahaha** ****
  • Night owl Night owl:
    **** **** **** ** *** *** ** ******** ** ****** ****** ********** ******** ******* ***** ******** hahahaha***** hahahaha ********* hahahaha**** hahahaha** hahahaha******** ***** ***** ***** ****** ** hahahaha ********** ******** ***** ** *** ******* *** ******* ***** ***** **********
  • Night owl Night owl:
    **** ******** ** ***** ****** ********** ******** ******* ***** ******** hahahaha***** hahahaha ********* hahahaha**** hahahaha** hahahaha******** ***** ***** ***** ****** ** hahahaha ********** ******** ***** ** *** ******* *** ******* ***** ***** **********
  • içiciadam içiciadam:
    **** ********* ******** ***** ** ********* ********** ***** **** ****** ****** **** ******* ******* ******** ***** ***** ******* ***** ***** ***** **** ******** **** ** ****** ***** ******* *** **** ****** ****** *** * ***** **** ******* ****** *** ***
  • Night owl Night owl:
    *** **** * ***** ****** *** * ******** ***** **** hahahaha*** hahahaha* hahahaha* *** ***** ******** ** ** ***** **********
  • TabldotLife TabldotLife:
  • B bongalov:
    *** **** * ***** ****** *** * ******** ***** **** hahahaha*** hahahaha* hahahaha* **** ******* **
  • içiciadam içiciadam:
    ***** ** ********** ***** ** *** **** * ***** ****** *** * ******** ***** **** hahahaha*** hahahaha* hahahaha*
    +1
  • B bongalov:
  • TroubleStyla TroubleStyla:
    ***** **** * ***** ****** *** * ******** ***** **** hahahaha*** hahahaha* hahahaha*
  • Night owl Night owl:
    *** ** *** ****** *** ******* ********** ******** ** ******* *** ******** *** ****** *** ******* ***** ***** ****** ****** ****** ********* *** ********* **** ***** **** ********* ****** ***** ***** ******** hahahaha*** **** ********* * ******* ***** ******** ****** *** ******* hahahaha* ******* ** ******* **** ******** **** *** * ******* ****** ****** *** **** ******
  • içiciadam içiciadam:
    ******* ***** **** ******** **** ******* hahahaha ******** ****** ***** **** ** ***** ** ****** *********
  • Night owl Night owl:
    ***** ********* *** ******* **** ** ***** ******** **** ** **** ******** ******* **** ********* ******** ***** ** ********* ********** ***** **** ****** ****** **** ******* ******* ******** ***** ***** ******* ***** *****
  • B bongalov:
    ***** ********* hahahaha ****** ******** **** **** ***** hahahaha* hahahaha****
    +1
  • TroubleStyla TroubleStyla:
  • B bongalov:
  • içiciadam içiciadam:
  • Night owl Night owl:
    ****** ****** **** ****** ********* **** ******** ********* **** ******* **
  • içiciadam içiciadam:
    *** ****** ***** ********* hahahaha ****** ******** **** **** ***** hahahaha* hahahaha****
  • Night owl Night owl:
  • içiciadam içiciadam:
  • Night owl Night owl:
    ****** ****** ******** ***** ****** ******* ******** ******* ******** ****** ***** **** ** ***** ** ****** *********
    +1
  • B bongalov:
    *** ** ****** ******** **
    B bongalov: *** ** ****** ******** **