Kaç litre saksı kullanmalıyım?

oturanboga35

Müptezel
Herkese bereketli growlar hayırlı ramazanlar dostlar. Sponsordan afghan Kush sipariş ettim elime ulaştı. Outdoor da 10 nisana kadar filizlendirmis olurum. Bulunduğum bölgede Eylülden önce çiçeğe giren genetik daha rastlamadım. Buda 5 aylık bir veg dönemi ediyor. Bu uzun süreçte bitkimi Afganistandaki cam ağaçları kadar büyük çiçekler gibi olması için kaç litre saksı kullanmalıyım? 56 litre sadece light mix toprak kullanarak mı? Yoksa 75 litrelik saksıya 50 lt light mix+ 25 lt farklı marka saksı toprağı mı kullanmalıyım kafam çok karışık.

Mordecai

Moderator
bitkiyi toparlanana kadar evde ışık altında nem makinesiyle havalandırma olan bir yerde büyütmeye çalış kanka.
sonra en az 50 litrelik saksı ve çok fazla topping uygula.

oturanboga35

Müptezel
bitkiyi toparlanana kadar evde ışık altında nem makinesiyle havalandırma olan bir yerde büyütmeye çalış kanka.
sonra en az 50 litrelik saksı ve çok fazla topping uygula.
Knkam gizlilik konusunda sıkıntılarım yok. 50 lt light mix 25 lt normal saksı toprağı ile karıştırsam sıkıntı olur mu?

oturanboga35

Müptezel
Gübre an kullanıcam karışım yaparsam ph da falan sıkıntı yaşarmı diye endişe ediyordum knkam sağolasın

Extremist

Kıdemli Üye
Şimdi ilk olarak bitkiyi bir anda kapalı alanda 50-70 lt saksıya koyamazssın. Sulama ile ilgili ve gübreleme ile ilgili tecrüben yok ise kesinlikle önermem. Organikmi yoksa sentetik mi yapacaksın ona da karar vermen gerekiyor. Belirli perriyodlarda Saksını büyüterek gitmen hem toprak verimliliği hemde uzun süre bakacağından bitki sağlığı açısından bana göre en doğru tercih olacaktır. Genetiğe göre süreç değişkenlik gösterir. eğer kocaman bişey yapmak istiyorsan Haze genetikleri tam aradığın olur. Ortalama 3 metreyi bulabilir Haze genetikleri. Ama kafası aradığın kafamıdır onu bilemem :) Bukadar yüksek bir ağaca "eğitim vermez isen" ışık mesafeni ayarlayamazssın. Eğitim verirsen daha geniş olacağından ışık tercihini buna göre yapmalısın. Eğitim vermedin, ağaç 2 metre oldu, ortalama 80cm de ışık mesafesi desen 2.80 tavan lazım ki zor. Eğitim versen geniş alan gerektirir. Süren uzun ve oran orantıya baktığında hasat az olacaktır. Bunun kaplayacağı yer yerine 5 tane koysan kısa sürede aynı hasatı elde edersin. Hem süre az oldugundan daha az ışık masrafı sağlarsın. Bu gibi artıları eksileri mutlaka göz önünde bulundur derim.

Şimdi ilk olarak bitkiyi bir anda kapalı alanda 50-70 lt saksıya koyamazssın. Sulama ile ilgili ve gübreleme ile ilgili tecrüben yok ise kesinlikle önermem. Organikmi yoksa sentetik mi yapacaksın ona da karar vermen gerekiyor. Belirli perriyodlarda Saksını büyüterek gitmen hem toprak verimliliği hemde uzun süre bakacağından bitki sağlığı açısından bana göre en doğru tercih olacaktır. Genetiğe göre süreç değişkenlik gösterir. eğer kocaman bişey yapmak istiyorsan Haze genetikleri tam aradığın olur. Ortalama 3 metreyi bulabilir Haze genetikleri. Ama kafası aradığın kafamıdır onu bilemem :) Bukadar yüksek bir ağaca "eğitim vermez isen" ışık mesafeni ayarlayamazssın. Eğitim verirsen daha geniş olacağından ışık tercihini buna göre yapmalısın. Eğitim vermedin, ağaç 2 metre oldu, ortalama 80cm de ışık mesafesi desen 2.80 tavan lazım ki zor. Eğitim versen geniş alan gerektirir. Süren uzun ve oran orantıya baktığında hasat az olacaktır. Bunun kaplayacağı yer yerine 5 tane koysan kısa sürede aynı hasatı elde edersin. Hem süre az oldugundan daha az ışık masrafı sağlarsın. Bu gibi artıları eksileri mutlaka göz önünde bulundur derim.
Kanka outdoor yapacakmış dış mekan :)

Speed

Üye
Kanka bitkiyi saksıyla sınırlamak yerine dikeceğin yere bir çukur kazıp içini istediğin karışımla doldurabilirsin. Hem toprak kalitesi artmış olur hem de bitkiyi saksıya mahkum etmemiş olursun. Tabii bu benim şahsi fikrim oluru-olmazı nedir bilmiyorum

oturanboga35

Müptezel
Arkadaşlar saksıda diretmemin sebebi taşınabilir olması. Komşular tarafından farkedilirse taşınabilir. Günlük konusuna gelince iş değiştirirsem vakit kazanabilirim ancak öyle günlük yapabilirim. 120 litre saksı yapmak için sadece toprağa bin lira falan harcamam gerekir :( onun için öyle büyük bir saksı şuanlık hayal.

Extremist

Kıdemli Üye
Arkadaşlar saksıda diretmemin sebebi taşınabilir olması. Komşular tarafından farkedilirse taşınabilir. Günlük konusuna gelince iş değiştirirsem vakit kazanabilirim ancak öyle günlük yapabilirim. 120 litre saksı yapmak için sadece toprağa bin lira falan harcamam gerekir :( onun için öyle büyük bir saksı şuanlık hayal.
Saksıyı çöp kovası alırsın, istediğin gibi deliklerini açarsın. İlla global bi saksıya gerek yok bence :) Toprak da Canna Terra Pro 50lt si 295tl idi en son.
Tam 1000 tutmaz ama şuanki şartlara göre normal. Bugün 2 kişi bi hamburger menu siparişi verdik 250 tl tuttu, herşey acaip pahalı gerçekten.

Yukarıdaki arkadaşın dediği gibi çöp kovası kullanabilirsin toprak olarakta klasmann tercih et 200lt 800 küsürdü en son

endnyz1

Yeni üye
Kankam toprağa yapmaya karar verirsen çukurunu şimdiden aç yağmurlar varken güzelce yağmuru yesin çukur

oturanboga35

Müptezel
Kardeşim şöyle komşuların görme riski var ama bunun esrar olduğunu bilecek potansiyelde komşular değil. :D en kötü ihtimali düşünerek hareket etmem gerektiğini düşünüyorum onun için saksı vazgeçilmezim

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Bandaleros Bandaleros:
  • O obeb:
    ****** ********* ******* hahahaha* ******* ******
    hahahaha **** *** hahahaha ***** **** ******** **********
  • Bandaleros Bandaleros:
    hahahaha* ****** **** ***** *********
    +1
  • needrich10 needrich10:
    ******** ********** *** ****** hahahaha***** *** *** **** *******
  • needrich10 needrich10:
    *** hahahaha***** ****** **** ***** *********
  • needrich10 needrich10:
    ******** hahahaha**** ****** **** ***** *********
  • Bandaleros Bandaleros:
    ********** hahahaha****** ***** ** ********** ***** hahahaha ********** *** ****** hahahaha***** *** *** **** *******
  • needrich10 needrich10:
    *** *** **** **** hahahaha******** hahahaha****** ***** ** ********** ***** ***
  • needrich10 needrich10:
  • needrich10 needrich10:
  • needrich10 needrich10:
  • Y Yer1n7kat6:
  • Narkotik Narkotik:
  • BABASULTAN07 BABASULTAN07:
    ** hahahaha ***** hahahaha** ****** ******** hahahaha* *********
  • esfanet esfanet:
  • 420x 420x:
  • esfanet esfanet:
  • J Jamaicanganja:
  • 420x 420x:
  • lavrens lavrens:
  • J Jamaicanganja:
  • 420x 420x:
    *** * ** **** ********* *** hahahaha
  • J Jamaicanganja:
    ***** ** ****** ****** ****** *** ***** hahahaha ******* *****
  • NE0 NE0:
    ********* hahahaha ******** ********** *** ****** ****** ****** * ** ***** *** ********** *****
  • J Jamaicanganja:
    ******* hahahaha** ***** *** ***** ********* ******* ******* ** ****** *** **** *****
    J Jamaicanganja: ******* hahahaha** ***** *** ***** ********* ******* ******* ** ****** *** **** *****