Indoor yetiştirmek ve bitki hakkında bir kaç soru

MedikalEsrarci

Yeni üye
Kankalar Merhaba,

Öncelikle kendimden bahsedeyim, 29 yaşındayım ailemde kanser hastası olduğu için medikal esrar ile kendisini tedavi ediyoruz(Kemoterapi vs. almadan sadece doğal yöntemler.)Bu ilacı şimdilik hollanda üzerinden temin ediyorum ilacın detaylarını RickSimpson Oil, FECO, CBD Oil olarak araştırabilirsiniz.Bizim kanserimiz seviye 4, yakınıma yaklaşık 6 ay ömür biçmişlerdi şuan 5.aydayız ve ilacımız iyi geliyor.

Daha önce 3-5 kez arkadaş ortamında esrar kullanmıştım ancak alkole daha yakın olmam sebebiyle pek ısınmadım ve şimdiye kadar hiç tüketmedim, araştırdıkça öğrendim ki doğanın bize verdiği bu güzel bitkiye hep insanların bizim zihnimizi yanıltmasıyla canavar gibi bakmışız.Emin olduğum tek bir şey var ki sigara kağıdı vs. gibi dış etkenlerden etkilenmeyen ESRAR Bitkisi aslında kafa yapmıyor bizi tedavi ediyor bu kadar net.

Hastalığı öğrenir öğrenmez yetiştirmekle ilgili tonlarca makale okudum ve öğrenebildiğimi öğrendim aynı zamanda evimiz için 20-30 bitkilik bir kabin aldım ve yetiştirmeye başladım.Torbacıdan aldığım 20 tohumun 11 tanesi erkek çıktı geri kalan 9 tanesi şuan 12-12 sömeklenme aşamasında(Yaklaşık 4 ay oldu) sorulara geçiyorum.

1)Yukarıda yazdığım gibi 9 bitki yaklaşık 4 aylık ve 12-12'ye yeni geçirdim (36 saat ışıksız dinlendirdim.) bunu yapmamın sebebi yurtdışından sipariş ettiğim INDICA Medikal Esrar tohumları elime yeni geçmişti ve 2 strain aynı anda büyüsün istedim(Onlarda şuan 5-6 haftalık.) sizce ilk bitkileri bekleterek hata mı yaptım?

2)Büyüme döneminde 1200W MH lamba kullandım, oda sıcaklığı 19-25 arasında odada profesyonel bir havalandırma sistemi var.Her 2 saatte bir içeri temiz hava çekiyor ve cooltubelerle bu ışıklandırmanın sıcağını ve odadaki kokuyu başka bir egzoz fan emiyor.(Çiçeklenme için HPS kullanıyorum şuan 1200W)

3)1200W lambaların altında sizce 10-15 bitki yetiştirmek yerine yalnızca 2 bitki yetiştirsem daha mı iyi olur çünkü şuan ışığı iyi alamayan en az 5 bitki var.

4)Şuan bitkilerim 20 litrelik saksılarda ve sulamayı ne sıklıkla yapmalıyım(Işık değişti değişeli daha fazla su tükettiklerini fark ettim.)

5)İlk defa yetiştiriyorum ve bu bitkiye fazlasıyla yabancıyım, yapmamam gereken hatalar nelerdir?

Cevaplar için şimdiden çok teşekkür ederim arkadaşlar.

Not: Eğer etrafınızda kanser,ms,aids vs. gibi hastalıklar varsa size bu konuda bilgi verip yardımcı olabilirim, yakınım dolayısıyla yapımından, kullanımına kadar çok fazla bilgiye sahibiyim.

King

Kıdemli Üye
selam kanka öncelikle geçmiş olsun,
ışık altında 10-15 bitki yerine 4-5 tane yetiştirirsen bitkilerden daha iyi verim alabilirsin.
sulama işine gelirsek ışık 1200w oldugundan ısı yayıor olabilir bu da buharlaşma oluşturdugundan sular daha cabuk bıtıyor olabilir. sulama sıklıgı için toprak kurudukca yapmanı tavsiye ederim.
ayrıca ışık ile bitkiler arasındaki mesafeyi de iyi ayarlamalısın.
iyi growlar kanka,

MedikalEsrarci

Yeni üye
Cvp: Indoor yetiştirmek ve bitki hakkında bir kaç soru

King' Alıntı:
selam kanka öncelikle geçmiş olsun,
ışık altında 10-15 bitki yerine 4-5 tane yetiştirirsen bitkilerden daha iyi verim alabilirsin.
sulama işine gelirsek ışık 1200w oldugundan ısı yayıor olabilir bu da buharlaşma oluşturdugundan sular daha cabuk bıtıyor olabilir. sulama sıklıgı için toprak kurudukca yapmanı tavsiye ederim.
ayrıca ışık ile bitkiler arasındaki mesafeyi de iyi ayarlamalısın.
iyi growlar kanka,

Yorum için sağol kanka :D İyi genetiklerle 35-40 cm arası ayarladım çorbacı tohumları baya boy attığı için 15-20 arası iyi genetiklere daha fazla önem verdiğim için öyle ayarlıyorum , 4-5 bitki yerine 2 bitki (bitki başına 600w) daha iyi olur mu?

Genetik olan cins: Girl Scout Cookies

karlibas

Yeni üye
yerinde olsam o kabinde 4 bitki yetiştirip temiz hasat alırdım, zaten 4-5 bitki ile alacağın toplam hasat 10-15 ile hemen hemen kafa kafaya gelir.
Sulamayı toprağa parmağını sokup nemini kontrol edip ona göre yapman en mantıklısı.

Marangoz

Kıdemli Üye
Kanka öncelikle Allah şifa versin, çok geçmiş olsun.
1- Doğru anladıysam sömeklenmeye geçmeden hemen önce 36 saat karanlıkta bekletmişsin. İstemeyerek de olsa iyi bişey yapmışsın, bitkinin çiçeklenmeye girmesi hızlanır. (nedini merak edersen biyolojik detayını yazarım :))
2- Burada soru ne anlayamadım :)
3- Bitkilere herhangi bir eğitim vermediysen 1200w altında 8 bitki yetiştirebilirsin. bitki sayısı tamamen filizlenmede ne kadar eğitim verip büyüttüğüne bağlı, yani öyle bi eğitir, yatayda geliştirirsin bitkiyi 1200w tek bitki bile olabilir o zaman. 600w HID 1 x 1 metre ila 1.2 x 1.2 metre alan arasında etkilidir, buna göre de kendi hesabını yapabilirsin.
4- Parmağını 2. boğuma kadar toprağa soktuğunda nem hissetmiyorsan sulama yapmalısın. nemliyken sulaman zarar verir. (aksini söyleyen marjinaller çıkabilir itibar etme :))
5- Verebileceğim genel tavsiyeler; Fazla sulamadan kaçın. Fazla besin verip yanma olmasına izin verme, inan çok besin vermek mucize yaratmıyor. Sıcaklığa dikkat et 30 dereceyi aşma. Bitki sayın fazla koku sorunu olur dikkat et yakalanma ::) sömeklenmede nemi %40-%50 arasında tutmaya çalış, hasada 3 hafta kala %35e indirmen sömek kalitende etkili olur. Aklıma gelenler bunlar sorun olursa yardımcı olmaya çalışırız.
Ayrıca kanka gördüğün üzere burada genelimiz kafa peşindeki müptezelleriz. ::) Medical marihuana konusundaki araştırmalarını, tecrübelerini ilgini çeken ayrıntıları konu açarak paylaşırsan çok sevinirim. Çok faydalı olacağına inanıyorum.
Hasadın bol olsun, tekrar geçmiş olsun..

Ü

Üye silindi 2874

Guest
Öncelikle çok geçmiş olsun. Umarım sağlığına kavuşur yakının. Benimde amcam aynı şekilde kanser. 4.evre.... Banada bu konu hakkında bilgilerni paylaşabilersn sevnrm özelden ben müsait olunca mailimi yazayım olurmu krdş... Hasadın bol olsun....

MedikalEsrarci

Yeni üye
Cvp: Indoor yetiştirmek ve bitki hakkında bir kaç soru

Marangoz' Alıntı:
Kanka öncelikle Allah şifa versin, çok geçmiş olsun.
1- Doğru anladıysam sömeklenmeye geçmeden hemen önce 36 saat karanlıkta bekletmişsin. İstemeyerek de olsa iyi bişey yapmışsın, bitkinin çiçeklenmeye girmesi hızlanır. (nedini merak edersen biyolojik detayını yazarım :))
2- Burada soru ne anlayamadım :)
3- Bitkilere herhangi bir eğitim vermediysen 1200w altında 8 bitki yetiştirebilirsin. bitki sayısı tamamen filizlenmede ne kadar eğitim verip büyüttüğüne bağlı, yani öyle bi eğitir, yatayda geliştirirsin bitkiyi 1200w tek bitki bile olabilir o zaman. 600w HID 1 x 1 metre ila 1.2 x 1.2 metre alan arasında etkilidir, buna göre de kendi hesabını yapabilirsin.
4- Parmağını 2. boğuma kadar toprağa soktuğunda nem hissetmiyorsan sulama yapmalısın. nemliyken sulaman zarar verir. (aksini söyleyen marjinaller çıkabilir itibar etme :))
5- Verebileceğim genel tavsiyeler; Fazla sulamadan kaçın. Fazla besin verip yanma olmasına izin verme, inan çok besin vermek mucize yaratmıyor. Sıcaklığa dikkat et 30 dereceyi aşma. Bitki sayın fazla koku sorunu olur dikkat et yakalanma ::) sömeklenmede nemi %40-%50 arasında tutmaya çalış, hasada 3 hafta kala %35e indirmen sömek kalitende etkili olur. Aklıma gelenler bunlar sorun olursa yardımcı olmaya çalışırız.
Ayrıca kanka gördüğün üzere burada genelimiz kafa peşindeki müptezelleriz. ::) Medical marihuana konusundaki araştırmalarını, tecrübelerini ilgini çeken ayrıntıları konu açarak paylaşırsan çok sevinirim. Çok faydalı olacağına inanıyorum.
Hasadın bol olsun, tekrar geçmiş olsun..

Çok sağol kanka, hiç gübre kullanmadım medikal amaçlı olacağı için kimyasal vermedim bu zaten ilk yetiştirme günahı olmaz diye düşünüyorum :D

player' Alıntı:
Öncelikle çok geçmiş olsun. Umarım sağlığına kavuşur yakının. Benimde amcam aynı şekilde kanser. 4.evre.... Banada bu konu hakkında bilgilerni paylaşabilersn sevnrm özelden ben müsait olunca mailimi yazayım olurmu krdş... Hasadın bol olsun....

Sana pm atıyorum konuşalım amcan hakkında çok sağolasın.

Yağ yapımı ve medikal esrar ile ilgili resimli bir konu açarım kankalar müsait olduğumda.

Ü

Üye silindi 2874

Guest
Özel mesajlar kapalı forumda da bi şekilde sna mailimi vereyim chatde denggelirsek

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Madkusa Madkusa:
  • TonajlıMüptezel TonajlıMüptezel:
    ****** **
  • L lityum:
    +1
  • L lityum:
    **** ******* hahahaha **
    ****** ***** hahahaha* hahahaha ******** ***** ***** *** ******
    *** ******** hahahaha***
  • L lityum:
  • NewGardener NewGardener:
    ***** *** ******** * **** hahahaha ******* *** * **** hahahaha**** ***** ***** hahahaha* *** ********* ********* *** ****** ****** **** ****** **** hahahaha****
  • L lityum:
    * ***** *** ***** hahahahahahahaha****** **** **** *** ****** ********* ******** ******** ******* ********* ** ******* **** *** hahahaha** ******* *********
  • Madkusa Madkusa:
    **** ***** **** ******* ******** ***** **** ****** ***** ***** ****** ***** ***** ****** ********* ******** *** ** *******
  • Madkusa Madkusa:
    ***** * ** hahahaha* ****** ********** ********** ******* **** ****** ******
  • Madkusa Madkusa:
    hahahaha* ******* ******** ********** ****** ***** *****
  • L lityum:
  • L lityum:
    hahahaha ******** ***
  • Madkusa Madkusa:
    hahahaha** ***** *******
    ***** *** ****** ******* *** hahahaha ** ********* ****** ****** *** ****** **** ****** ******** *** *** **** hahahaha* ******* ******** ********** ****** ***** *****
  • I ichbinkrytpon:
  • Madkusa Madkusa:
    **** **** ** ***** *** ****** ****** ****** ****** ********* *** ***** ***** ***** ***** ******* ****** ** *** ******* ** hahahaha*
  • Madkusa Madkusa:
    ** *
  • Narkotik Narkotik:
    hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha********* ****** **** ******
  • Narkotik Narkotik:
    ** ********* ********** hahahaha* ** ******
  • Narkotik Narkotik:
  • I ichbinkrytpon:
    hahahaha* ******** ***** hahahahahahahaha hahahahahahahaha
    ***** ****** ******** *** *** ********* ********** **** ********* ****** ***** **** ** **** hahahaha **** ******* **** **** **** ** ***** *** ****** ****** ****** ****** ********* *** ***** ***** ***** ***** ******* ****** ** *** ******* ** hahahaha*
    NewGardener NewGardener: ***** ****** ******** *** *** ********* ********** **** ********* ****** ***** **** ** ****...