indoor alışverişim

• Konbuyu başlatan Simonphoenix
  • Başlangıç tarihi
S

Simonphoenix

Guest
güzel insanlar selamlar.
Grow'un ne olduğunu bilmeyen bir arkadaşım insiyatif alarak kendi bir sipariş vermiş hazır set, onu iptal ettirdim, bende grow olayına girişeli 1 hafta oluyor ben kendi siparişimi yapayım dedim ancak benimde ciddi amatörlüklerim olmuş, dilerseniz size siparişimi yazayım, beklentimi ve imkanlarımı konuşalım.

Philips 400w HPS Çiçeklenme Dönemix 1Birim Fiyatı :109,07 TL
Hydro Shoot 80X80X180 (HS80)x 1Birim Fiyatı :908,90 TL
400w Foton Balast Kitx 1Birim Fiyatı :203,22 TL
Ayna Reflektörx 1Birim Fiyatı :69,45 TL
Askı Zincirix 1Birim Fiyatı :13,98 TL
Isı Nem Ölçer (Problu)x 1Birim Fiyatı :77,72 TL
Siyah Kare Saksı 14 Ltx 4Birim Fiyatı :27,97 TL
Advanced Nutrients Sensi Bloom A-B pH Perfect 1 Lx 1Birim Fiyatı :213,47 TL
HM Eco pH Metrex 1Birim Fiyatı :59,32 TL
Sıvı Ölçüm Pipeti 3 ml

tang çizelgesine göre grow yapmayı düşünüyorum, overdrive ve diğer gübreyi daha sonra alacağım, ilk ay bitince de karbon filtre ve fan almayı düşünüyorum.
Sorunumuz şu , ben şubat gibi memlekete gideceğim iş için , bu siparişi finanse eden arkadaşımla bizi idare edecek cigara miktarı minimum 300gr , ben bu growu yapacaksam bu gramaja bir şekilde çıkmalıyım . uzun bir süre temin edebilme şansımız yok , memleketim ülkedeki en itin öldüğü yer .
80x80x180cm kabin yetmez dediler. bu siparişi 120cm120cm'Lik kabin ile değiştiriyorum ?
400watt hps sıcaklık yaratır deniyor , kabin içi mini klima alsam yine çözmez sanırım, tecrübeler o yönde, ne önerirsiniz ? cool tube alırsam filtre ve fan siparişinide aradan çıkarmam gerekli sanırım ?

bir de bunu gördüm, bu da derdimi çözebilir mi elimdeki hps ve reflektörü iade etsem ?
400w hps'de ısrarcı değilim tabi, iade yapabilirim, tüm beklentimi yazdım zaten, 5 tane auto ak47de var, iki müptezeli uzun süre idare edecek bi 350gram mahsüle ihtiyacımız var , buradan sipariş iptali yapıp yerine önerilerinize göre bir sistem kurabilirim , yeterki artık şu sorunu çözeyim ve tohumu toprağa atayım, teşekkürler.

S

Simonphoenix

Guest
önümüz kış eğer kışın hasat yapıp yıl boyu takılırım diyosan hps kullanabilirsin kanka. led alacaksamda cob ledleri çabuk arıza yaptığını bilmen lazım. maddi açıdan bir sorunun yoksa quantum board iyi bi seçim olur. bide blastını kaliteli alman senin için iyi olur foton blastın ses ve ısı sorunu yaptığını duymuştum elektronik blasta yönelebilirsin. ısı sorunu içinde cool tube ve iyi bir kabin hava sirkülasyonuyla kışı atlatırsın.

ben ocak ayında giderim memlekete, tüm plan aslında önümüzdeki hafta growa başlayacak şekilde, hps beni ekim kasım aralıkta zor duruma sokar mı ?

Moderatör tarafında düzenlendi:
S

Simonphoenix

Guest
Listen fena değil bence. Ama havalandırma işi ile ilgili bir şey göremedim. Giriş çıkış fanları yapmayı unutma. Bir de Tang çizelgesi autolarda uygulanıyor fakat TaNg'in kendisi bu gübreleme sistemini geliştirmiş. Daha etkili bir gübreleme çizelgesi hazırlamış. Hasatını arttıracağını düşünüyorum incelemek istersen bakabilirsin: https://www.autoflower.net/forums/threads/tangs-new-improved-feeding-schedule.34408/

sağol ben eski çizelgeyi uygulardım bunu bilmiyordum . giriş çıkış fan derken, 2 tane ufak vantilatör almayı düşünüyorum.

CubeHaze

Üye
sağol ben eski çizelgeyi uygulardım bunu bilmiyordum . giriş çıkış fan derken, 2 tane ufak vantilatör almayı düşünüyorum.
Kabinin hacmine göre giriş ve çıkış fanı alman lazım. Temiz havayı nereden alacak bitkiler yoksa :) Forumda hacime göre fan hesaplama konusu mevcut. Oradan bakabilirsin. Vantilatörü içeriye hava sirkülasyonu yapsın ve hafif rüzgar havası yaratsın ki gövde gelişsin kalınlaşsın diye kullanacaksın hocam.

cleapton16

Yeni üye
güzel insanlar selamlar.
Grow'un ne olduğunu bilmeyen bir arkadaşım insiyatif alarak kendi bir sipariş vermiş hazır set, onu iptal ettirdim, bende grow olayına girişeli 1 hafta oluyor ben kendi siparişimi yapayım dedim ancak benimde ciddi amatörlüklerim olmuş, dilerseniz size siparişimi yazayım, beklentimi ve imkanlarımı konuşalım.

Philips 400w HPS Çiçeklenme Dönemix 1Birim Fiyatı :109,07 TL
Hydro Shoot 80X80X180 (HS80)x 1Birim Fiyatı :908,90 TL
400w Foton Balast Kitx 1Birim Fiyatı :203,22 TL
Ayna Reflektörx 1Birim Fiyatı :69,45 TL
Askı Zincirix 1Birim Fiyatı :13,98 TL
Isı Nem Ölçer (Problu)x 1Birim Fiyatı :77,72 TL
Siyah Kare Saksı 14 Ltx 4Birim Fiyatı :27,97 TL
Advanced Nutrients Sensi Bloom A-B pH Perfect 1 Lx 1Birim Fiyatı :213,47 TL
HM Eco pH Metrex 1Birim Fiyatı :59,32 TL
Sıvı Ölçüm Pipeti 3 ml

tang çizelgesine göre grow yapmayı düşünüyorum, overdrive ve diğer gübreyi daha sonra alacağım, ilk ay bitince de karbon filtre ve fan almayı düşünüyorum.
Sorunumuz şu , ben şubat gibi memlekete gideceğim iş için , bu siparişi finanse eden arkadaşımla bizi idare edecek cigara miktarı minimum 300gr , ben bu growu yapacaksam bu gramaja bir şekilde çıkmalıyım . uzun bir süre temin edebilme şansımız yok , memleketim ülkedeki en itin öldüğü yer .
80x80x180cm kabin yetmez dediler. bu siparişi 120cm120cm'Lik kabin ile değiştiriyorum ?
400watt hps sıcaklık yaratır deniyor , kabin içi mini klima alsam yine çözmez sanırım, tecrübeler o yönde, ne önerirsiniz ? cool tube alırsam filtre ve fan siparişinide aradan çıkarmam gerekli sanırım ?

bir de bunu gördüm, bu da derdimi çözebilir mi elimdeki hps ve reflektörü iade etsem ?
400w hps'de ısrarcı değilim tabi, iade yapabilirim, tüm beklentimi yazdım zaten, 5 tane auto ak47de var, iki müptezeli uzun süre idare edecek bi 350gram mahsüle ihtiyacımız var , buradan sipariş iptali yapıp yerine önerilerinize göre bir sistem kurabilirim , yeterki artık şu sorunu çözeyim ve tohumu toprağa atayım, teşekkürler.
Elektronik balast al kanka bu balast çok aşırı ses ve ısı yayıyor growsanlarda bir tik daha iyi elektroniklere göre bi iki tik daha ucuz diye biliyorum

Metgen7

Kıdemli Üye
ocakta gidicem , sigara auto, bugün eksem aralıkta hasatı alırım demek istedim, kabin sıcaklığı anlamında sıkıntıya sokulmaktan bahsediodum :D
Kabin de dışarıda yabancı uyruklu kadınların ahiret yeri gibi 25 derece istiyon bende 30 33 arası daha yeni düşüyor isı onun için yeni ekim bende yapmayı düşünüyorum hatta bugun oksijenli suya 2 tohum atım ?

S

Simonphoenix

Guest
Kabin de dışarıda yabancı uyruklu kadınların ahiret yeri gibi 25 derece istiyon bende 30 33 arası daha yeni düşüyor isı onun için yeni ekim bende yapmayı düşünüyorum hatta bugun oksijenli suya 2 tohum atım ?
bakalım pztesi salı kurcam sistemi, sıcaklık 33 falan gelirse çimlendirmeye başlarım , cooltube baktım bir işe yaramıyor bu ayın sonunu beklerim .

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • higthead Chat bot:
    higthead Chat bot: ******** *** ******* *** *** *********