ilk growumda hatalarım ve düzeltme çabalarım

TabldotLife

Yeni üye
merhaba arkadaşlar. öncelikle.
kabinim 80x80x180
ışığım ise 270w ls evo sponsor.
18 ocakta 2 adet photo tohumum baş verdi.
saksısını değiştirdikten sonra 2 adet 11 lt saksıda bakımlarını sürdürüyordum.
bu süre zarfında toprağın kuruduğunu gördükçe ve saksı hafifledikçe başlarda 2 dolu 1 boş şekilde 2-4ml/L biobizz grow konsantrasyonu ile 500-600ml sulama yapıyor ve hiç run off almıyordum. phı ise limon tuzu ile ayarlamaya çalışıyordum(ölçüm yapmıyordum malesef)
. bir zamandan sonra bitkinin gelişimi durdu ve yaprakları sarardı ve öneriler üzerine ph ec metre satın alıp verdiğim ve çıktı suları ölçmeye başladım.
ilk çıktı ph 7.2 ppm 4500 çıkınca o gün 28-29 lt ph ayarlı su ile bitkiyi flushladım. o zamandan sonra 550ppm ph 6.5 2.5-3 lt ile suluyorum.
şu an 82-83 gün oldu. saksımın birini büyütmeye karar verdim ve bu gün 11lt bitkimin birini 38 lt saksıya taşıdım.
aşşağıya taşıma sonrası fotoğrafları ekliyorum yorumlarınızı bekliyorum teşekkürler.

kankacım ilk growun günahı olmaz ama hevesini kırmakta istemem ama veg dönemini uzat bitkini bu halde çiçeğe alma 82 günün heba olmasın.
veg dönemini uzat bitkin kendini toplasın biraz sonra çiçeğe al 18/6 saat döngüsünde kalsın bence
@Yesil888 @VendettaX üstadlar düzelme olurmu sizce?

TabldotLife

Yeni üye
kankacım ilk growun günahı olmaz ama hevesini kırmakta istemem ama veg dönemini uzat bitkini bu halde çiçeğe alma 82 günün heba olmasın.
veg dönemini uzat bitkin kendini toplasın biraz sonra çiçeğe al 18/6 saat döngüsünde kalsın bence
kanka büyük flushtan sonra 3 sulama yaptım ilk 2 si 550ppm sonuncusu 1.000ppm bu gün de 1 tanesinin saksısını büyüttüm aceba saksı küçüklüğünden mi diye. yine aynı şekilde 600ppm sulama yaptım bu sefer de

Yesil888

Ordinaryüs
Bu bitkiler kurtulur eger @TabldotLife kanka elini cabuk tutarsa. Recetesi 1 lt suya 2 ml calmag, 12 saat ara ile günde 2 kere yapraklara püskürtürse. Asiri calmag eksikliginden bu bitkiler bu hale gelmis.Yapraklara püskürtükten sonra zaten15-20 dakikada yapraklar gene kup kuru olur, yani isik yakmasi riski yok gibi.

Son düzenleme:

TabldotLife

Yeni üye
Bu bitkiler kurtulur eger @TabldotLife kanka elini cabuk tutarsa. Recetesi 1 lt suya 2 ml calmag, 12 saat ara ile günde 2 kere yapraklara püskürtürse. Asiri calmag eksikliginden bu bitkiler bu hale gelmis.Yapraklara püskürtükten sonra zaten15-20 dakikada yapraklar gene kup kuru olur, yani isik yakmasi riski yok gibi.
teşekkür ediyorum, hemen uygulamaya geçiyorum @Yesil888 hocam. ilk uygulamayı hemen yaptım yaprakların kuruma süresi olan 15-20- 30dk süre içinde lambamı kapatmamı tavsiye eder misin?

Son düzenleme:

Ganja_28

Yeni üye
merhaba arkadaşlar. öncelikle.
kabinim 80x80x180
ışığım ise 270w ls evo sponsor.
18 ocakta 2 adet photo tohumum baş verdi.
saksısını değiştirdikten sonra 2 adet 11 lt saksıda bakımlarını sürdürüyordum.
bu süre zarfında toprağın kuruduğunu gördükçe ve saksı hafifledikçe başlarda 2 dolu 1 boş şekilde 2-4ml/L biobizz grow konsantrasyonu ile 500-600ml sulama yapıyor ve hiç run off almıyordum. phı ise limon tuzu ile ayarlamaya çalışıyordum(ölçüm yapmıyordum malesef)
. bir zamandan sonra bitkinin gelişimi durdu ve yaprakları sarardı ve öneriler üzerine ph ec metre satın alıp verdiğim ve çıktı suları ölçmeye başladım.
ilk çıktı ph 7.2 ppm 4500 çıkınca o gün 28-29 lt ph ayarlı su ile bitkiyi flushladım. o zamandan sonra 550ppm ph 6.5 2.5-3 lt ile suluyorum.
şu an 82-83 gün oldu. saksımın birini büyütmeye karar verdim ve bu gün 11lt bitkimin birini 38 lt saksıya taşıdım.
aşşağıya taşıma sonrası fotoğrafları ekliyorum yorumlarınızı bekliyorum teşekkürler.
Kanha photo auto arasindaki fark nedir

Yesil888

Ordinaryüs
teşekkür ediyorum, hemen uygulamaya geçiyorum @Yesil888 hocam. ilk uygulamayı hemen yaptım yaprakların kuruma süresi olan 15-20- 30dk süre içinde lambamı kapatmamı tavsiye eder misin?
Kanka isiklar kapanmaya yakin püskürtmek bir tedbir, yapraklarda isik yanmasi olmasin diye. Ama su anda yapraklarda ufak tefek yanma olsada önemli degil, mühüim olanan bitkileri kurtarmak. Yazdigim gibi uygula calmag isini, 24 saat icinde iyilesme oldugunu göreceksin.

TabldotLife

Yeni üye
Kanka isiklar kapanmaya yakin püskürtmek bir tedbir, yapraklarda isik yanmasi olmasin diye. Ama su anda yapraklarda ufak tefek yanma olsada önemli degil, mühüim olanan bitkileri kurtarmak. Yazdigim gibi uygula calmag isini, 24 saat icinde iyilesme oldugunu göreceksin.
teşekkürler kanka mesajımı gördüğüm anda cevapladım ve uygulamamı yaptım. teşekkür ediyorum.

TabldotLife

Yeni üye
Kanha photo auto arasindaki fark nedir
kanka auto denen tohum kendi kendine çiçeklenmesi için işlenmiştir mesela 40-42 gün çiçeksiz büyüsün sonra ise çiçeklerini büyütsün gibi. photo ise günde verdiğin ışık miktarı ile bitki mi olarak kalacak yoksa çiçeklenmeye girecek karar verir. acemilikte photo daha iyidir benim gibi hatan olursa kurtarmak için bitki süresini uzatabilirsin.

Yesil888

Ordinaryüs
bitkilerin güncel halleri bu şekilde 9.5-12 saatte 1 yapraktan calmag vermeye devam ediyorum. tam 12 saat yapamadım iş dolayısıyla ama iyileşme gösteriyor.
Kanka yapraklar tek ton yesil olana kadar devam. 2 gün daha günde iki kere ver calmag, ondan sonra günde bir kereye indir ve yeni calmali suyu 1 lt 1,5 ml yap.

TabldotLife

Yeni üye

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • T tayfurishere:
  • T tayfurishere:
  • F Firstgrow0:
    ********** ********** *** *** *** ****** ******** *** ******** *** ****** hahahaha*** *** **** ********* hahahaha* ***** ******** ** ********
  • TabldotLife TabldotLife:
    ***** **** ** ***** ********** hahahaha***** ********** *** *** *** ****** ******** *** ******** *** ****** hahahaha*** *** **** ********* hahahaha* ***** ******** ** ********
  • TabldotLife TabldotLife:
    ***** hahahaha
  • ayıboğan00 ayıboğan00:
  • ayıboğan00 ayıboğan00:
    hahahahahahahahahahahahahahahaha*****
  • ayıboğan00 ayıboğan00:
    **** ******* hahahaha ****
  • ayıboğan00 ayıboğan00:
    ******** ** hahahaha*** hahahaha*
  • F Firstgrow0:
    hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha
  • L Lew4nd0w5k1:
    ******* ** ********* hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha
  • F Firstgrow0:
  • F Firstgrow0:
  • F Firstgrow0:
    hahahaha******* ** ***** ** ** hahahaha*
  • L Lew4nd0w5k1:
    ****** hahahaha
    L Lew4nd0w5k1: ****** hahahaha