Humik nedir?

• Konbuyu başlatan Üye silindi 25337
  • Başlangıç tarihi
Ü

Üye silindi 25337

Guest
Arkadaslar humik asit nedir , bitkiye faydasi veya zarari nelerdir , tavsiye edermisiniz? Kullanan varmidir?

sonerads

Kıdemli Üye
kanka acti vera ve fish mix bilmiyorum açıkçası kullanmadım ama sen forumda araştırıp almışsındır o yüzden yorum yapmıyorum. potasyum silikat kullanılabilir ben de vegin son 2 3 haftasında kullanmaya başladım. boş sulamalarda vegde lt başına 1 ml humik kullanıyorum, bloomda 2 ml yapmayı düşünüyorum, tecrübeli arkadaşlardan öyle okumuştum zamanında, yanlışım varsa düzeltiler.

Ü

Üye silindi 25337

Guest
kanka acti vera ve fish mix bilmiyorum açıkçası kullanmadım ama sen forumda araştırıp almışsındır o yüzden yorum yapmıyorum. potasyum silikat kullanılabilir ben de vegin son 2 3 haftasında kullanmaya başladım. boş sulamalarda vegde lt başına 1 ml humik kullanıyorum, bloomda 2 ml yapmayı düşünüyorum, tecrübeli arkadaşlardan öyle okumuştum zamanında, yanlışım varsa düzeltiler.
Brom potasyum silikat hakkinda bi soru sorayim o zaman sana. Bu potasyum silikat kokleri ve dallari guclendiriyor ya hani , bu guclenmenin lst veya scrog egitimine negatif etkisi olur mu? Lst dallar yumusakken yapiliyor kirilmasin diye potasyum sertlestirince kirmayiz dimi?

sonerads

Kıdemli Üye
kanka geçen gün bu konudaki tartışmayı ben başlattım:) açıkçası erken veg döneminde kullanan ve yorum yapan birini görmedik bu konuda, ben de dediğim gibi tüm eğitimlerimi verdikten sonra kullanmaya başladım. o yüzden sorun yapar ya da yapamaz diyemiyorum sadece mantık yürüttüğümde bitkinin dallarını güçlendiren bir bileşenin eğitimi zorlaştırabileceğini düşünüyorum. belki de tamamen yanlış bir mantık ama sonuçta daha önce örneği olmadığı için bana göre risk. ama dediğim gibi bunun bir dayanağı yok sadece fikir yürütüyorum. eğitimleri günlük çok sıkı bir şeklide yaparsan sorun çıkarmayabilir.

Ü

Üye silindi 25337

Guest
kanka geçen gün bu konudaki tartışmayı ben başlattım:) açıkçası erken veg döneminde kullanan ve yorum yapan birini görmedik bu konuda, ben de dediğim gibi tüm eğitimlerimi verdikten sonra kullanmaya başladım. o yüzden sorun yapar ya da yapamaz diyemiyorum sadece mantık yürüttüğümde bitkinin dallarını güçlendiren bir bileşenin eğitimi zorlaştırabileceğini düşünüyorum. belki de tamamen yanlış bir mantık ama sonuçta daha önce örneği olmadığı için bana göre risk. ama dediğim gibi bunun bir dayanağı yok sadece fikir yürütüyorum. eğitimleri günlük çok sıkı bir şeklide yaparsan sorun çıkarmayabilir.
Planim 2. Haftada baslamakti silikona ama gecenki tartisma aklimi bulandirdi valla. 2 saksi basliyorum en iyisi birini 2 hafta digerini vegin son 4 haftasi kullanmaya basliyim.

sonerads

Kıdemli Üye
kanka litreye 0.5 ml gibi kullan, baktın ki zorlanıyorsun eğitimde, eğitimini bitirince devam edersin. birkaç kere vermekle çok da sorun yaşayacağını sanmam.

sonerads

Kıdemli Üye
yani sonuçta deneyen birinden yorum alamadık malesef o yüzden kontrollü davranmakta fayda var. ben o muhabbette kafa karıştırmak istemedim ama denenmemiş bir ürün hakkında iddialı konuşmak da çok doğru gelmiyor bana. teorikle pratik her zaman aynı sonuçları vermiyor. bu arada 2 haftalıksa biraz daha az kullanabilirsin 0.25 ml gibi, kademeli gidersin kanka, aza her zaman çözüm var ama çok olursa sıkıntı. bir de onu en az 1 saat önceden suyuna karıştır hemen çözünen bir madde değil, AN rhino skin için 2 saat yazıyor ki rhino skin ondan çok daha seyreltilmiş halde.

Ü

Üye silindi 25337

Guest
yani sonuçta deneyen birinden yorum alamadık malesef o yüzden kontrollü davranmakta fayda var. ben o muhabbette kafa karıştırmak istemedim ama denenmemiş bir ürün hakkında iddialı konuşmak da çok doğru gelmiyor bana. teorikle pratik her zaman aynı sonuçları vermiyor. bu arada 2 haftalıksa biraz daha az kullanabilirsin 0.25 ml gibi, kademeli gidersin kanka, aza her zaman çözüm var ama çok olursa sıkıntı. bir de onu en az 1 saat önceden suyuna karıştır hemen çözünen bir madde değil, AN rhino skin için 2 saat yazıyor ki rhino skin ondan çok daha seyreltilmiş halde.
An kullanmicam brom. Yerli bi urun buldum 1 lt si 62 lira civari , onu kullanmayi dusunuyorum.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • Lemonhazelover Lemonhazelover:
    +1
    +1
  • NewGardener NewGardener:
    ********* ***** **** ***** ****** ****** **** **** ***** *** **** **** ********
    ******** ******* ***** hahahaha **** ****** ** ******* ******** ***** ****** ******
    *** ********* **** ******* ***** ****** *** hahahaha*
    +1
    ** ****** **** **** **** ********** *** * ******** hahahaha*
    +1
  • B Bacardi:
    hahahaha**** ******** hahahaha hahahaha*** ***** **** **** hahahaha*
    ******** ******** ********* * ***** ********* ***** **** ****** ****** ******
    ******** ******** ********* * ***** ********* ***** **** ****** ****** ****** ***** ***** * ** hahahaha* **** ******* ***** ***** ********* ** ***** **** ********** ******** ******* ***** ********
    +1
    hahahaha**** ******** hahahaha hahahaha*** ***** **** **** hahahaha****** ***** hahahaha ** hahahaha* ******** hahahaha** hahahaha*
  • B Bacardi:
    hahahaha** ***** ***** **** * **** ********** **** ** *****
  • Q quavo52:
  • Q quavo52:
    hahahaha**** ***** *** ******* hahahaha*
  • J johnny513:
    ******* ****** ******* **** ******** ******* hahahaha ***** hahahaha***** **** ** hahahaha
  • J johnny513:
    ** hahahaha* **** ****** ****** hahahaha***** ** hahahaha******* ******** **** *******
    hahahaha**** ***** *** ******* hahahaha* hahahaha*** ****** *** **
    +1
    hahahaha** ***** ***** **** * **** ********** **** ** ***** *** *** ******** *** *** ***** ********** ****** ****** **** ******** ****** ******* * ****** ** **** ***** ********* ******* **** hahahaha
  • KOVACI KOVACI:
    **
    KOVACI KOVACI: **