Hollanda da mantar satılıyor mu?

Cuhara

Müptezel
Arkadaslar bir kac günlüğüne hollandaya gidicem mantar satışı orada yasal mı? Yasal ise nerede bulabilirim ?

Ratata

Kıdemli Üye
Coffe shoplarda satılıyor kanka. Birçoğunda bulabilirsin. Kekler düz sade mantarlar vs envai çeşit ürün var

Hollanda'da mantar satışı yasak yani cubensis mantarı bulamazsınız. Coffee shoplarda truffles var o da farklı tür psilocybin mantarlarının toprak altında yetişen kısmı bildiğin trüf mantarı işte :D Sclerotia diye geçer toprak üstünde ki mantara (sporocarp) besin sağlar bu kısmı Hollanda'da yasal.

Yesil888

Ordinaryüs
Hazir magic muhsroom yani sihirli mantar satiliyormu bilmiyorum, ama hazir kitler satiliyor.Cok ufak bir paket.Al gel 3 hafta icinde hasat edersin. Iyi bakarsan 15 kereye kadar hasat alirsin.Fiyati 50 € civarinda.

Cuhara

Müptezel
Hollanda'da mantar satışı yasak yani cubensis mantarı bulamazsınız. Coffee shoplarda truffles var o da farklı tür psilocybin mantarlarının toprak altında yetişen kısmı bildiğin trüf mantarı işte :D Sclerotia diye geçer toprak üstünde ki mantara (sporocarp) besin sağlar bu kısmı Hollanda'da yasal.
spor print bulunabilir mi ?

Ü

Üye silindi 30498

Guest
Kankacım hatta lab ortamında alınmış sporlar bulursun. Fakat nasıl getireceksin? Havalimanında alüminyum folyo üzerine basılmış spor print meşale gibi parlayacak.

Ben en iyi ihtimalle, Türkiye sınırlarına yakın bir yerden posta kutusu kiralayıp, oraya sipariş vermeyi ve sınırdan kiralık araçla vs geçmeyi düşünüyorum. Sınır kapısından geçerken böyle bir şeyin yakalanması daha düşük bir ihtimal.

Cuhara

Müptezel
Kankacım hatta lab ortamında alınmış sporlar bulursun. Fakat nasıl getireceksin? Havalimanında alüminyum folyo üzerine basılmış spor print meşale gibi parlayacak.

Ben en iyi ihtimalle, Türkiye sınırlarına yakın bir yerden posta kutusu kiralayıp, oraya sipariş vermeyi ve sınırdan kiralık araçla vs geçmeyi düşünüyorum. Sınır kapısından geçerken böyle bir şeyin yakalanması daha düşük bir ihtimal.
araçla geçicem sınırdan

Ü

Üye silindi 30498

Guest
Hollanda'dan, Türkiye sınır kapısına kadar olan bölümde, benim bildiğim kadarıyla ciddi bir kontrol noktası yok. Yine de uzun mesafe spor'u üzerinde taşımak yerine, Yunanistan'da bir adrese kargolatıp, oradan alıp gelebilirsin. Kontrol etme imkanın varsa, sınır kapısının yoğunluğunu kontrol edip çok kalabalık olduğu bir anda girmeye çalış. Sporu'da arabanın öyle alengirli bir yerine saklama. Rutin aramalarda bakılan yerler, alışılagelmişin çok dışında olabiliyor. Güvenli diye koyduğun yerden elini koyar koymaz bulabilir yani.

Ü

Üye silindi 30498

Guest
Bu arada spor konusunda en t*şaklı firmadan ver siparişi. Bu büyük bir fırsat, kaçırma derim.

Sıvı olarak getirmek daha mantıklı duruyor hatta şırınga bile dikkat çekebilir su şişesi falan daha mantıklı herhalde :D
spor print bulunabilir mi ?
Evet kanka çok rahat

kapsudo

Üye
gelişine yazmış yine arkadaşlar.
Hollanda'da coffeshop'da mantar satılmaz. Sadece esrar ürünleri satılır. Mantarlı kek diye bir şey de yok, hiç olmadı. Kekler canabis yağı ile yapılıyor.
Resmi olarak mantar satışı artık yok. Truffle satışı var o da coffeshop'ta değil smartshoplarda. Bazi smartshoplar tezgah altından mantar satışı yapıyor ama turistlere satmalari çok yaygın değil. Dükkan sakin ise biraz muhabbet açmanız gerekli satıştaki elemanla. Biz deneyim yaşamak istiyoruz ama truffle amatörü eğlendirir, keşke mantar olsa vs diye. Sizi gözü tutarsa tezgah altından ufak bir torbada ateşler mantarı. Çok uzun zamandır yemedim ama 20-25€ civarıdır bu aralar diye tahmin ediyorum.

diğer yandan hiç Turkiye'ye girişte yanımda getirmesem de gelen arkadaşlarımın çoğu mantar kiti götürüyor yanında. Hollanda sınırında sorun olduğunu duymadım hiç. Turkiye'ye girişte rastgele kontrolde piyango vurursa ne olur bilemem.

selam, smart shoplarda satılıyor tüketime hazır, markası mc-smart, internetten önden bakabilirsin, yaklaşık 23-25 euroydu high hawaiians
edit: truffle satılıyor, mantar değil.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • D Dr.Organic:
  • TabldotLife TabldotLife:
    ****** *** ****** ** ****** **** **
  • D Dr.Organic:
    **** *** **
  • D Dr.Organic:
    ******* ********** hahahaha **********
  • universesingularity universesingularity:
    hahahaha ***** ****** ******* *******
  • D Dr.Organic:
  • istr istr:
    hahahaha *** ** hahahaha*** ****** ********
  • istr istr:
    ***** *** **** ******* ********** hahahaha **********
    ****** ***** ***** **** ***** hahahaha**** *** ******* ********* hahahaha *** ** hahahaha*** ****** ********
  • istr istr:
    *** ****** ******* ****** ********* hahahaha* ******* ******* ********* ***** hahahaha ** ****** ***** ***** **** ***** hahahaha**** *** ******* *********
    +1
  • D Dr.Organic:
    ***** ******* ** ***** ****** ****** **** ****** ****** ***** hahahaha** ******* ********** *** ******** ***** *** ********* ******* ****** ***** ********** ***** hahahaha** hahahaha*
    ******* ***** ***** ** ******* ******** *** ****** ******* **** ******** hahahaha ***** ****** *** ********* *** ******* *** ***** ******** ********** **** ****** **** ***** **** hahahaha hahahaha*** ** ****** **** ****** ** ***** **** ********** **
    +1
  • D Dr.Organic:
    hahahaha *** ** hahahaha*** ****** hahahaha hahahaha ****** hahahaha***
  • D Dr.Organic:
    ** ******* ******** **
    *** ******** * * **** ***** ******* **
  • istr istr:
    hahahahahahahaha*** hahahahahahahaha*** hahahahahahahaha*** * *****
    **** *** **
  • C clackster:
    ***** ****** *** ***** **
  • G ganjasevdalısı:

****** ***** hahahaha** ******* ********** *** ******** ***** *** ********* ******* ****** ***** ********** ***** hahahaha** hahahaha*
  • istr istr:
    hahahahahahahaha*** hahahahahahahaha*** hahahahahahahaha*** * *****
    **** *** **
  • istr istr:
    * ******** ******* *** * * **** ***** ********** *** ******** * * **** ***** ******* **
    istr istr: * ******** ******* *** * * **** ***** ********** *** ******** * * **** ***** ******* **