Hem Led Hem Cfl olur mu

Çaylakbox

Yeni üye
Cümleten selamlar arkadaşlar..
Uzun yıllar sonra çorbacı muhabbeti baydı ve bende bi başlangıç yapmak istedim.
80x80x160 kendim bi box yaptım. Tek olsun güzel olsun diye ümid ederek plan yapmıştım.
Işık seçimi olarak 1000w led tercih ettim.
ancak biraz forumlayınca pazarlama kurbanı olduğumu farkettim ve kargoya verildiği için iptal olmuyor yani geldi gitti falan çok uzun muhabbet. İşığın gerçek gücü 115 w sanırım 6000 7000 lümen civarı.
Artık iş işten geçti gibi gelecek boşada gitsin istemiyorum.
Bununla tek bitki yapabilir miyim ?
Hayırsa yanına cfl takviye etsem ledle birlikte yürür mü ? Yardımınızı bekliyorum. Nasıl bir yol izleyerek az zararla durumu kurtarabilirim ürün şurda yeşil 1000w olarak iddaa edilen.TRY 287.32 44%OFF | Yeni 1500W tam spektrumlu led büyümek ışık dim COB büyümek iç mekan lambası çiçek fide greenhours phyto lamba fitolampy https://a.aliexpress.com/_dZ94hd6

M

MalrukLord

Guest
1000 watt olayından kazıklanmışsın ama sana güzel bir haberim var dostum yaklaşık 11 bin lümene tekabül ediyor ki bu da bir bitki için yeterli :D

Çaylakbox

Yeni üye
Ledlerinizde sıkıntı çıkmazsa 115 watt karşılığı (watt başına 100-110 lm civarı ürettiğini düşünürsek) 12.000 lm civarı kaynağınız olur ve forumdan gördüğüm bir yazıda 1 bitki için yeterli lm değeri olarak verilmiş bir değer bu. Ama yine de cfl dışında ileriye dönük olarak ilave bir çözüm düşünmenizde fayda var. Kabin ölçülerine göre yeterli bir ışık kaynağı değil.
Var mı bir tavsiyen hocam.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • H happyworld:
    ****** ***** hahahaha** hahahaha** ***** **** ** ***** ********* **** ******* ***** hahahaha **** hahahaha***** ** ********* **** ****** hahahaha* ***** ***** *** ******** *** hahahaha****
  • H happyworld:
  • 5.yaprak 5.yaprak:
    ******** ***** ****** ******** hahahaha**** *** ******* **** ******* ******* ******* ***** **** **** ** ******** ******
  • H happyworld:
    ** ***** *** ********** ****** ********** ** ***** ***** ** ******** hahahaha* hahahaha*****
  • H happyworld:
  • P puslu77:
  • P puslu77:
    ** ** ** **
  • 5.yaprak 5.yaprak:
    ****** ******** ****** * ***** **** hahahaha ***** ***** ****** *********
  • H happyworld:
    * **** ****** ** ***** hahahaha**
  • H happyworld:
    ** ***** *** ********** ******** ***** * ***** ***** ****** **** **** hahahaha** ****
  • 5.yaprak 5.yaprak:
  • H happyworld:
  • Night owl Night owl:
  • 5.yaprak 5.yaprak:
    ****** *** ****** ******** ********* ******** ******* * ****** ***** **** * ** ** **** **** ******* ****** hahahaha** ********* ***** * ***** ***** ******* hahahaha ***** *** **** ********** *** ***** ** ** ** ******** ** ******** ******** ****** ** ****** ****** ********* ******* ****** hahahaha* ********
  • Night owl Night owl:
    ** ***** ***** ***** ****** *** ****** ******** ********* ******** ******* * ****** ***** **** * ** ** **** **** ******* ****** hahahaha** ********* ***** * ***** ***** ******* hahahaha ***** *** **** ********** *** ***** ** ** ** ******** ** ******** ******** ****** ** ****** ****** ********* ******* ****** hahahaha* ********
  • P puslu77:
    hahahahahahahaha
  • P puslu77:
  • P puslu77:
    hahahahahahahaha
  • P puslu77:
    **** ***** ***** ** ******* *** ***** hahahaha*** ******* ***** ** ***** ****
  • P puslu77:
    hahahahahahahaha
  • P puslu77:
  • P puslu77:
  • P puslu77:
    *** hahahaha* * *** **** ***** ******* ******* ********* ***** *** ******** **** *** hahahaha**** *** ********** ******* ** ******* *** hahahaha* ******** ******
    P puslu77: *** hahahaha* * *** **** ***** ******* ******* ********* ***** *** ******** **** ***...