Havalandırma yardım lütfen

ahmet3450a

Yeni üye
[font=Arial, sans-serif]Arkadaşlar 100*100*180 kabinde çadırın altlarında havalandırma delikleri var cıkıs fanı 380 m3 hava flitresi 467 m3 400 dob led kullanıyorm içeri giriş fabına ihtiyac var mı? [/font]

Dostum kabinine göre fanın güçlü fakat karbon filtre bağlayınca nasıl olur bilmiyorum. İlk etapta karbon filtre takma ve fanı çalıştırınca göreceksin kabinin temiz hava giriş yerinden çok sağlam hava girecek içeri. O giren rüzgarlı havayı bitkine vuracak şekilde ayarla. Bu sayede hem giriş fanı hem de vantilatör kullanmana gerek kalmayacak. Koku olayın başladığı zaman karbon filtreyi takınca bakarsın, gerekirse giriş fanı takarsın.

ahmet3450a

Yeni üye
Cvp: Havalandırma yardım lütfen

Fanın güçlü olması bi etki yaratırmı zararmı olur mu knka vantilatör kulanıyorum içeride  o var bitek griş fanı yok

Dostum onu sen gözlemyeceksin. Benim bitkiler bir aylık ve 120x120x200'lik kabine 467 m3'lük fan taktım canavar gibi çalışıyor. Giriş fanım var ama takmadım, yeterince hava çekiyor dışarıdan. Temiz havanın hizasına bitkileri de yerleştirdim sürekli sallanıyorlar ve gayet sağlıklılar.
Bitkinin dilinden anlamlısın deneme yanılma yöntemleriyle. Şu an yatırım yapıyorsun kendine. Hemen en iyisini yapmaya çalışma, yapamazsın da..

Ü

Üye silindi 12891

Guest
Giris fanini 195m3 mini aksiyel fan alacaksin, eger kabininde pencere varsa onu ac ordan hava ceksin ama cok vakum olur kabinde içine çöker kanka

ahmet3450a

Yeni üye
knkalar susturuyla kullanıyormum ztn ses cıkıyor mini asiyel fandan

mini aksiyel fanı geceleri kapatıp gündüzleri çalıştırsam bi sıkıntı olurmu sizce arkadslar

kemal84

Üye

dostum ben bunu aldım ; https://www.fanmarketi.com/tubo-125-245mh-39db-mini-kanal-fanlari,PR-1419.html

arkasınada bunu taktım ; https://www.hirdavatfirsati.com/p-7227-Her-aspirator-ve-davlumbaza-uygun-(boruya-takilan)-bacasiz-kullanima-uygun-karbon-filtre.html

hiç bir işe yaramadı çekiş gücü çok zayıf anlamadım neden araya  flexi boru veya pimaş boru takmadım direk biribirine taktım flexi bantla banladım evin içinden tren geçiyor gibi oldu etiket olmayalım konu komşu damlamasın diye kapattım bitkiler 24 günlük 4 bitki o biçim koku var 2 sini atacağım kokudan yana sıkıntın yoksa gün içinde çalıştırıp gece ufak bi vantilatörle hava sirkilasyonu sağlayabilirsin sanırım

Ü

Üye silindi 14336

Guest

Konunun takipçisiyim arkadaşlar. Kullandığınız fanların ve susturucuların deneyimlemelerini lütfen yazınız. Mühim bi konu olduğunu düşünüyorum. Saygılar

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • deyorke Chat bot:
    deyorke Chat bot: ******* *** ******* *** *** *********