Havalandırma Koku

eğer bina havalandırmasına bakıyorsa diğer komşulara gider koku, direk dışarı bakıyorsa apartmanın dışından geçenler mutlaka fark eder. filtresiz riskli.

Adannabis

Yeni üye
Kanalizasyon borusuna bağlanacak. WC giderinden kanalizasyon giderine bağlanacak. Havalandırma galerisine veya boşluğuna değil. Alaturka WC giderinden bina ana kanalizasyon giderine. Acaba bu şekilde sağlıklı olur mu? Koku olayı fark edilir mi?

Adannabis

Yeni üye
IMG_4673.jpegBen zemin kattayım. Benim altımda direk bodrum kat ve giderler bulunuyor. Buradan WC ye yapacağım bağlantı ile koku ve havalandırma işini çözerim diye düşündüm. Koku da kanalizasyon içerisinde yok olacaktır. Daha önce böyle bir şey deneyen var mı yardımcı olabilir mi?

Adannabis

Yeni üye

Genetik yok, ne içti isek ondan çıkanları değerlendirdim. Bitkiler boy pos iyi duruma getirdim. Çiçeklenmeye alacağım ve koku olayı başlayacak. En iyi plan olarak mevcud WC nin tesisat bağlantılarını değiştirip bina ana kanalizasyon borusuna bağlayacağım. Böylece bok kokuları içinde kokuyu kaybetmiş olurum siye düşündüm. Karbon filtre alacak ekonomi şu an yok. Ilıklandrıam 20 tane torch ampül. 5 sarı 15 beyaz en düşük 50 w toprak bahçe ve biraz kişisel karışım. Gübre yarasa ve pesom gücü kullandım. En eşkisi 4.ayında aynı boylara getirip bu ay sonu itibarı ile 12/12 periyotta geçmeyi düşünüyorum.

Kanalizasyon borusuna bağlanacak. WC giderinden kanalizasyon giderine bağlanacak. Havalandırma galerisine veya boşluğuna değil. Alaturka WC giderinden bina ana kanalizasyon giderine. Acaba bu şekilde sağlıklı olur mu? Koku olayı fark edilir mi?
dostum kanalizasyon giderinde su olduğu için sifon etkisi yapacaktır, hava oradan gidemez. zaten gider bağlantılarındaki "u" şeklinin amacı kanalizasyondaki kötü kokunun tepip giderlerden eve geri gelmemesi. sen de tam olarak bunu yapmak istiyorsun. hadi diyelim sen kendi tuvaletindeki "u" bağlantıdaki suyu aldın verdin ana gidere kokuyu bir şekilde, bu sefer de komşularının evlerine lavabo ve tuvalet giderlerinden bir şekilde gider o koku. hani denk gelmişsindir illaki bazı evlerde lavabodan gelen bir koku olur, komşularından birinde böyle bir durum varsa anlaşılır.

Adannabis

Yeni üye
En alt katta olmama ve ana gidere direk bağlantı yapma şansım olduğu için mantıklı geliyor. Benden sonra kimsenin bağlantısı yok. Dediğin gibi koku geliyorsa gitmesi de lazım. Pimaş boru değişikliği yapıp S denen içinde su kalan aparatı çıkarıp direk bağlantı yapacağım. Su olmayacak. Bina ana borusu büyük benden sonra kokunun diğer evlere çıkma dönme ihtimali yok gibi. Olsa bile köyü kanalizasyon kokusu bitkileri bastırır diye düşünüyorum. Bugün bodrum bağlantı tesisat fotosu da çekeceğim. Paylaşırım

evin zemin katta da olsa tüm dairelerin gideri aynı ana boruya bağlanıyor. orada biriken ve sıkışan kokunun diğer dairelere tepme olasılığı çok yüksek, yine de sen bilirsin. bol şans.

Adannabis

Yeni üye
Hava gidişi için fan kullanacağım. Gidere başlanan boru ucunda giriş 2 katı gücünde bir fan ile çıkışı yapmayı planlıyorum. Gişe borusu tamamen su veya pislik dolu değil. Yani o borudan bana sifon etkisi yapıp su veya hava gelmesi düşük ihtimal. Ayrıca havalandırma borusunu yukarı kadar uzatıp yapmayı düşünüyorum ki dediğin tehlikeyi de yaşamayayım. Sifon etkisini geri tepme.

Adannabis

Yeni üye
evin zemin katta da olsa tüm dairelerin gideri aynı ana boruya bağlanıyor. orada biriken ve sıkışan kokunun diğer dairelere tepme olasılığı çok yüksek, yine de sen bilirsin. bol şans.
Evet tek korkum bu o yüzden bir duman veya koku denemesi yapmayı düşünüyorum. Bağlantı yaptıktan sonra ya bir parfüm veya duman ile deneme yapacağım. Açıları, giderleri ve ana boruyla en sonda benim evin bağlanmasına güveniyorum. Hayırlısı bakalım.

Adannabis

Yeni üye
Bağlamtı yaptım. Bir pompa vasıtası ile gider S boru içinde olan suyu boşaltım. Hava gidişinde sıkıntı yok hatta ortam sıcaklığı yüksek bir kaç gündür. Malum Adana 40 gördü. Ortam sıcaklığını 25-27 arasına düşürdüm. Sokağın başında ki kanalizasyon kapağının başında da 1 saate yakın bekledim. Pis kokulardan hariç bir koku alamadım hemde 1 haftadır harmanım.

esfanet

Yeni üye
Bende 660lık karbon filtre ile yapacağım da apartmanda üst kat daire tutacağım bacadan vereceğim kokuyu. Dışarıdan duyulur mu onu merak ediyorum

higthead

Jolly Green
Güzel dostlar bina havalandırma boşluğuna çıkış havanızı vermeyin( en üst katta değil iseniz) nedeni ise , ters ruzgarda hava geri tepip dairelere hava girişi olur karbon filtrelerin filtreleme sistemi karbondan filtrelenen hava temiz yani dışarı havası ile buluşunca sıfırlanır ve koku olmaz.Oda içine verilen kullanılmış ve pis hava dönüp dolaşıp giriş fanından içeri tekrar girer ve kısır döngü olur ve koku sorunu yaşarsınız. Çıkış havasını olabildiğince pencere kenarına getiriniz veya camdan direk dısarı veriniz veya birşekilde dışarı veriniz. Oda içine verilen cıkıs havası ilk başlarda koku molekülleri çok yoğun olmadıgından kokmaz fakat sureklı oda ıcıne verılen cıkıs havası oda ıcınde koku molekullerı zamanla artıcagından burun ıle koku alınması gayet normaldir.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • içiciadam içiciadam:
    ***** hahahaha *** ********* hahahaha** ******** ****** ********** ********* **** **** ******* ******** *** **** ****** *** **** ** ********* *** ****** ******* ***** *** ** ******* ****
  • A active661:
    ***** ******** hahahaha** ******* * **** **** ********* **** ******* ****
  • içiciadam içiciadam:
    ******** hahahaha*** ** ********** *** **** ****** ********** ******* *** ******** ******** ***** ******** ****** ***** ******** hahahaha** ******* * **** **** ********* **** ******* ****
  • içiciadam içiciadam:
  • A active661:
    ***** ***** ********** ****** hahahaha** ******* **** hahahaha **** ****** hahahaha********* ******** hahahaha*** ** ********** *** **** ****** ********** ******* *** ******** ******** ***** ******** ******
  • A active661:
    ********* ***** ***** ******* hahahaha ******** ** ********
  • içiciadam içiciadam:
  • içiciadam içiciadam:
  • A active661:
  • A active661:
  • içiciadam içiciadam:
    ******* ***** ***** **
  • içiciadam içiciadam:
  • A active661:
  • A active661:
  • A active661:
  • içiciadam içiciadam:
    **** ****** **** ******* *** ********* ******* ***** ******* ** *** hahahaha *** ***** hahahaha**** **** ***** ** hahahaha* ********* ****** **** ********** **** ****** * ******* *** ** ******* ***** **** ********** hahahaha ***** ******** hahahaha*** ****** hahahaha* ******
  • A active661:
    ***** *** hahahaha hahahaha* **
  • içiciadam içiciadam:
    ** ******* hahahaha ***** hahahaha** ** ** **** **** ******** ********* *********
  • A active661:
    ***** ** ***** hahahaha ***** ******** ***** *** ****** *******
  • A active661:
  • A active661:
    *** ******* ***** hahahaha* ****** hahahaha hahahaha* **
  • A active661:
    ****** hahahaha hahahaha* hahahaha** ******* ******* *** *****
  • A active661:
  • A active661:
    hahahaha ***** ** *** ****** ******** ********* hahahaha* **** ********** ******* **** *********
    A active661: hahahaha ***** ** *** ****** ******** ********* hahahaha* **** ********** ******* ****...