Hasat yapmalımıyım?

yuno_09

Yeni üye
[attachment=846][attachment=845] 
Merhaba dostlar,hasat etmeli miyim?Fan yapraklarını kesmem gerekli mi? Tecrübeli arkadaşlardan yardımlarını bekliyorum.

T

tuna

Guest
Kanka, bitkin hakkında biraz daha bilgi verebilir misin ?

Genetiği ney, auto bitki mi, değilse çiçeklenmeye kaç ay sonra soktun ?

yuno_09

Yeni üye
Cvp: Hasat yapmalımıyım?

tuna' Alıntı:

Kankacım bitkim auto, tohum hakkında fikrim bile yok aslında ,ilk tecrübem tohumu bir yerden denk getirdim haziranin ilk haftası tohumdan çıktı kendisi mikroskopla baktım ama tam olarak emin olamadım tecrübesiz olduğum için tricomlarda rakı beyazı olanda var azda olsa kehribara dönende var

tuna' Alıntı:

Açıklayıcı olamıyorsam kusura bakmayın dedigim gibi daha çok yeniyim neyi nasıl soracağımı bile bilemiyorum ?

GanjaKhort

Yeni üye
Kanka Haziranda başverdiyse bitkin photo bu zamana kadar 3 auto hasatı alırdın bitkin olmaya başlamış fistüller kahve rengi olmus ve hasat yaklaşmış senin tek yapman gereken bi 60x mikroskop falan bulup sömeğin üzerindeki trikom yani ufak damlacıklara bakman lazım rakı rengi ise hepsi flush unu yap sonra toprak kurusun 3 gün karanlığa sok bitki mefta olsun makas ile girebilirsin trikomlar önemli !!

yuno_09

Yeni üye

GanjaKhort' Alıntı:
Kanka Haziranda başverdiyse bitkin photo bu zamana kadar 3 auto hasatı alırdın bitkin olmaya başlamış fistüller kahve rengi olmus ve hasat yaklaşmış senin tek yapman gereken bi 60x mikroskop falan bulup sömeğin üzerindeki trikom yani ufak damlacıklara bakman lazım rakı rengi ise hepsi flush unu yap sonra toprak kurusun 3 gün karanlığa sok bitki mefta olsun makas ile girebilirsin trikomlar önemli !!

Cevabin icin tesekkurler mikroskobum var baktım ancak tecrubesiz oldugumdan emin olamadim raki beyazi tricomlar var ancak su gibi seffaf tricomlarda var ayrica az da olsa kehribara dönmüs tricomlarda var flush yapma hakkinda da bilgi verirmisin rica etsem

imarf

Yeni üye
Dostum bende aynı pozisyondayım hemen hemen benim büyütecimde yok:(Ama bitkilerin çok sağlıklı gözüküyorlar tebrikler..
mikroskopta gördüğünü internetten karşılaştırsan kafanda bir fikir oluşur sanırım..

Simtozu

Üye
Bulutlu beyaz birazda kehribar rengi var ise %80 i bitkinin bu şekilde ise tam vaktidir . Karanlık odaya sok 3 gün thc arttırıyor karanlıkta sonra fan yapraklarını kes at , bitkini kökten kes tersine as , şeker yapraklarını kubar yap kelle yapraklaronı thc çoksa iç değilse onlarıda kes yaşken buzluğa at onlarla şeker yapraklarını kıbar yap . Karanlık ortamda 40-50 nem arasında oda sıcaklığında kıruması uygundu 3-5 gün yeterli sonra çıtır işlemi var kavanoxfa nem alcan günde 1 saat havalandırıp 1 haftada buna ver etti 10-13 gün sonra iç farkı anlarsın zaten harmanken yaş içtiğinle çıtır sigaranın sömekleri bile iri kalıyor

yuno_09

Yeni üye

imarf' Alıntı:
Dostum bende aynı pozisyondayım hemen hemen benim büyütecimde yok:(Ama bitkilerin çok sağlıklı gözüküyorlar tebrikler..
mikroskopta gördüğünü internetten karşılaştırsan kafanda bir fikir oluşur sanırım..

Mikroskopla bakmak o kadar kolay degil dostum :)sabit tutmak zor oldugundan tam olarak anlayamiyorum mikroskobumda iyi degil sanırım bugun yarin hasata baslayacagim sanirim cok tesekkurler

Simtozu' Alıntı:
Bulutlu beyaz birazda kehribar rengi var ise %80 i bitkinin bu şekilde ise tam vaktidir . Karanlık odaya sok 3 gün thc arttırıyor karanlıkta sonra fan yapraklarını kes at , bitkini kökten kes tersine as , patlıcan yapraklarını kubar yap kelle yapraklaronı thc çoksa iç değilse onlarıda kes yaşken buzluğa at onlarla patlıcan yapraklarını kıbar yap . Karanlık ortamda 40-50 nem arasında oda sıcaklığında kıruması uygundu 3-5 gün yeterli sonra çıtır işlemi var kavanoxfa nem alcan günde 1 saat havalandırıp 1 haftada buna ver etti 10-13 gün sonra iç farkı anlarsın zaten harmanken yaş içtiğinle çıtır sigaranın sömekleri bile iri kalıyor

Verdigin bilgiler icin tesekkurler emin olmamakla birlikte %80 i bulutlu ve cok az da olsa kehribar gorebildim bugun karanlik odaya alip dedigin islemleri uygulayacagim tesekkurler

yuno_09' Alıntı:

Merhaba dostlar,hasat etmeli miyim?Fan yapraklarını kesmem gerekli mi? Tecrübeli arkadaşlardan yardımlarını bekliyorum.

Bunu tam olarak ismi hasat edilemeyecek somek
Bende de aynisi oldu kafasi sifir
Surekli biseyi yanlis yapip bitkiyi gelisme doneminden cikaramamissin someklenmis ama buyumeye devam etmis 
Bunu Sebebi ışık sürelerini ayarlayamama ve ne sıkıntısı diye düşünüyorum

yuno_09

Yeni üye

Nobodyisperfect' Alıntı:
yuno_09' Alıntı:

Surekli biseyi yanlis yapip bitkiyi gelisme doneminden cikaramamissin someklenmis ama buyumeye devam etmis 

Dostum anlamadim nasil hasat edilemeyecek sömek derken bunu nasil anladin sömeklerim iri ustunde ki tricomlar cok fazla yapragindan kurutup ufak ictim daha olmadan o bile biraz tıkladı ama bilgilerini merak ettim nasil anladin bitki gunes isiginda yetisti gun boyu gunes aldi nem sorunu olan bir yerde degil bu sonuca nasil vardigini soylersen sevinirim

yuno_09' Alıntı:
Nobodyisperfect' Alıntı:

Dostum anlamadim nasil hasat edilemeyecek sömek derken bunu nasil anladin sömeklerim iri ustunde ki tricomlar cok fazla yapragindan kurutup ufak ictim daha olmadan o bile biraz tıkladı ama bilgilerini merak ettim nasil anladin bitki gunes isiginda yetisti gun boyu gunes aldi nem sorunu olan bir yerde degil bu sonuca nasil vardigini soylersen sevinirim
Ayrica buyumeye devam etmis dedin bunu da anlamadim tam tersi bitkim 30 cm ve cok kisa kalmasina ragmen hemen sömek yapti cok cabuk gelisme doneminden cikti diye uzulmustum hatta sen simdi tam tersini dedin

AkatriaL' Alıntı:
hasadını yap bence zamanı gelmiş, dışarda yetiştirmiş herhalde,

Aynen disarida yetistirdim ama arkadasin soyledikleri kafami karistirdi,hasat edilemeyecek sömek ve kafasi sifir kismini anlamadim yani benim gordugum bitkide bir sorun yok tam olarak boyle oldugunu nasil anladi anlayamadim

yuno_09' Alıntı:
Nobodyisperfect' Alıntı:

yuno_09' Alıntı:
Ayrica buyumeye devam etmis dedin bunu da anlamadim tam tersi bitkim 30 cm ve cok kisa kalmasina ragmen hemen sömek yapti cok cabuk gelisme doneminden cikti diye uzulmustum hatta sen simdi tam tersini dedin

AkatriaL' Alıntı:
hasadını yap bence zamanı gelmiş, dışarda yetiştirmiş herhalde,

Aynen disarida yetistirdim ama arkadasin soyledikleri kafami karistirdi,hasat edilemeyecek sömek ve kafasi sifir kismini anlamadim yani benim gordugum bitkide bir sorun yok tam olarak boyle oldugunu nasil anladi anlayamadim

Ayni sorunu ben yasadim kanka

https://i.imgur.com/HILF0jp.jpg

https://i.imgur.com/HILF0jp.jpgHem somek yapip hem bu kadar yesil duramaz yaprak, donguyu tamamlamamasina isaret bu. Ya sicaktan ya isigi ayarlayamamaktan ya ne fazlaligindan birini sec iste 
Bi eksik yada iki eksik birden sonuc gelismemis somek ama kahverengi thricome

yuno_09

Yeni üye

Nobodyisperfect' Alıntı:
yuno_09' Alıntı:

https://i.imgur.com/HILF0jp.jpgHem somek yapip hem bu kadar yesil duramaz yaprak, donguyu tamamlamamasina isaret bu. Ya sicaktan ya isigi ayarlayamamaktan ya ne fazlaligindan birini sec iste 

Bosa gitti desene simdilik kuruyor ama guzel bir sey cikmayacak o zaman kankacim

yuno_09' Alıntı:
Nobodyisperfect' Alıntı:

Bosa gitti desene simdilik kuruyor ama guzel bir sey cikmayacak o zaman kankacim
Valla kanka bozma moralini yine dene bu bize ders olsun anladik ki hersey tam olmadan sonuc tam olmuyormus

yuno_09

Yeni üye

Nobodyisperfect' Alıntı:
yuno_09' Alıntı:
Valla kanka bozma moralini yine dene bu bize ders olsun anladik ki hersey tam olmadan sonuc tam olmuyormus

Öyle tabii kankacim haklisin,peki sen denedin mi bombosmuydu atayim mi yani hic denemeden

Klavye12

Yeni üye
seni uyaran arkadasin ışığı yetersizmis someginden belli sen kes bitkini hasat et flush a falan girme guzel kurur ve guzel cure le bak keyfine yerin de o bitki sadece içmek için acele etme kurutma koşullarını biliyorsundur belki ama yaziyim gene optimum koşulları 15.5 derece de 75 fahrenhayt yüzde 50 nemde 1 hafta 10 gün. ortalama büyüklüğünden yüzde 20.kaybettiğinde kurumuştur sonrasında da terletme işlemi var günde kavonoza köy gece kapağını ac gündüz kapat bu şekilde 1 hafta sürdür kolay gelsin

bundan bana 2 gram ayır dedim hepsini gömdün..
Ama arkadaşlar doğru demiş kafası olmadı bunun değil mi boş çıktı yani.

Edit: Şuan benim dolapta ciddi derecede sıcaklık ve nem sorunu var.
Dün iş çıkışı gittiğimde sıcaklık 39 derece, nem 25 dereceydi..
Bu sorunu çözmezsem strese girer mi aynı şekilde boş hasat alırsam hevesim kaçar.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • H happyworld:
    ****** *** hahahaha** *** ****
  • Emmy Emmy:
  • T Taha2580:
    ***** ****** **** ****** ********* *** ****** ***** ********* **** ****** ** *******
  • Emmy Emmy:
    ********* ********* *** *** ***** hahahaha***
  • H happyworld:
    hahahaha*** ****
  • Kafirimam Kafirimam:
  • H happyworld:
  • Kafirimam Kafirimam:
    *** **** ***** ***** *** **** ***** ******** ** ******* * ***** *** ******** ****** ********* **** ***** ****** **** ****** ********* *** ****** ***** ********* **** ****** ** *******
  • T Taha2580:
  • Kafirimam Kafirimam:
    ********** ******* ****** ****** ******* ******* ********** *** ***** ** ****** ******** ****** *** hahahaha**
  • H happyworld:
    ********** *** ****** hahahaha ******** ***
  • H happyworld:
  • MusT+ MusT+:
    ***** *** ***** *** ******** ***** hahahaha ****** ********* *** ** ******** *** *** *******
  • lavrens lavrens:
    ******** *** hahahaha* ****** ***** ******* ****** ******* ********* ******* **
  • Emmy Emmy:
  • lavrens lavrens:
    *** ***** ***** ****** ******* hahahaha ***** ** ***** *** ****
  • Emmy Emmy:
    **** ***** ***** ***** ****** ******* **
  • lavrens lavrens:
    ******** ** hahahaha ****** ***** ****** ******* ****** **
  • Emmy Emmy:
    ** ********** ******** ** hahahaha ****** ***** ****** ******* **
  • Emmy Emmy:
  • lavrens lavrens:
  • lavrens lavrens:
  • lavrens lavrens:
  • lavrens lavrens:
  • U umutsuzlar:
    U umutsuzlar: **** ******** ******** ******* ******* ***** ****** ***** ** ******** *****