[HASAT 15.03.2019] 2. Hasat Günlükleri

Coban

Üye
RE: 2. Hasat Günlükleri

37. Günde 1 bitkimin yaprak dallarında morarma olduğunu farkettim fakat çok dert etmiyorum. Geçen growumda da 1 bitkide bu sorun vardı bir sorun olmadı. Araştırma yaptığımda sadece yaprak dallarında morarma varsa ve yapraklarda bir sorun yoksa endişelenecek bir şey olmadığını okudum. Genetik bir şey yani. Elimle tuttuğum fan yaprağındaki morarmayı görebilirsiniz. 
https://imgur.com/qJMvDeK

RE: [Güncel 12.01.2019] 2. Hasat Günlükleri

fazla söze gerek yok, bitkilerin maşallahı var.
fakat cılız, dandik sömekler elde etmek istemiyorsan lollipopping yapmanın tam zamanı

karadag26

Yeni üye
Cvp: [Güncel 12.01.2019] 2. Hasat Günlükleri

Arkadaşlar birşeyi  merak ediyorum 2 agaclik bi kabine aylik elektirik faturası ne gelir

karadag26' Alıntı:
Arkadaşlar birşeyi  merak ediyorum 2 agaclik bi kabine aylik elektirik faturası ne gelir

Kanka sordugun soru saçma. Fatura bitkiye göre değil yaktığın watt'a göre geliyor.

Coban

Üye

karadag26' Alıntı:

İster tek bitki yetiştir ister 10 bitki. Elektriği saksılar değil tepede yanan lamba yakıyor. Ha ben kendi sistemim için söyliyim kabaca 400 watt kullanıyorum 18/6 da 100 lira gibi bir para geldi. 12/12 ye geçince de 85 gelir diye tahmin ediyorum henüz gelmedi.

Hunlu' Alıntı:
fazla söze gerek yok, bitkilerin maşallahı var.
fakat cılız, dandik sömekler elde etmek istemiyorsan lollipopping yapmanın tam zamanı

Hocam grow weed easy sitesinde MH ve HPS ampul kullananlar için lollipoping uygulanmasına gerek yok diye bir yazı okumuştum. MH ve HPS ampullerin ışıkları alt yapraklara nüfuz edebildikleri için gerek olmadığı yazıyordu ama emin olamadım. Tam olarak nasıl yapıldığını ve hangi dalların kesileceğini kavrayamadım. Bilgin varsa aydınlatırsan ne mutlu bana. Forumda da lollipoping ile ilgili bir açıklama maalesef ki yok.

[font="Open Sans", sans-serif]lollipopping  hakkında aklımda kalanları diğer konunda paylaştım kankacım eline emeğine sağlık başarılarının devamını diliyorum kabinin markası green box sanırım şuanda güncel satışta olanlar bende almayı düşünüyorum ışık geçirmezliği ve kalitesini yorumlamak ister misin ayrıca son açtığım konu altından da yapabilirsin bunu ekstra zahmete girmek istersen tavan barları 30 kg taşıyabilir diyor benim ışığım 21 kg üstüne karbon filtre falanda gelecek gerçekten taşıyabilir mi?[/font]

Coban

Üye

EvdekiMizah' Alıntı:
lollipopping  hakkında aklımda kalanları diğer konunda paylaştım kankacım eline emeğine sağlık başarılarının devamını diliyorum kabinin markası green box sanırım şuanda güncel satışta olanlar bende almayı düşünüyorum ışık geçirmezliği ve kalitesini yorumlamak ister misin ayrıca son açtığım konu altından da yapabilirsin bunu ekstra zahmete girmek istersen tavan barları 30 kg taşıyabilir diyor benim ışığım 21 kg üstüne karbon filtre falanda gelecek gerçekten taşıyabilir mi?

Kanka kabin markası green box değil. Toprakvesu'dan almıştım kabini ekim ayı gibi indirim vardı 1100 liradan 930 liraya inmişti. Faturaya baktım ama sadece bitki yetiştirme kabini US yazıyor. Geçmiş siparişlerim kısmında da göremedim veritabanını yenilemişler sanırım. Ama toprakvesu kabin markalarını değiştirmiş benim aldığım dönemde green box yoktu. Şu an sadece green box satıyorlar. Benim kabinin green boxtan farkı fermuarı dikine değil ay şeklinde açılıyor ve kabinimin ölçüleri 100*100*200. Green box'da 100*100*180 var galiba en yakın ölçülerde. Benim kabinde ışık geçirmezlik tamamen sıfır. Sadece alttaki 2 fan borusuna koyduğum mutlusan 15cm çapında aspiratör fanları var. O fanların içinden geçen ışık hüzmesi var ama hiç dert edilecek bi şey değil öyle söyliyim. Yan taraflar tavan vs hiç ışık geçirmiyor o konuda çok iyi. Ağırlık konusunda şöyle diyebilirim. Bende 400 watt cooltube olmadan kullandığım yansıtıcılı bir ışık asılı. Max 3-4 kg'dır. Karbon filtreyi tavandaki havalandırma borusunun geçeceği yere koydum. Düşmemesi için de kabinin her deliğinde olan kilitli ipleri kullandım. Biraz acemice oldu ama işimi gördü. 21kg nasıl bi ışığın var merak ettim :) Karbon filtreyle birlikte taşır mı emin olamadım şimdi seni yanlış yönlendirmek istemem. 30 kg taşıma kapasitesi var diyor evet ama ± kaç kilo hata payı olur bilemiyorum. O yüzden o konuda yardımcı olamayacağım malesef :(

P1200 bu ışık var kanka yurt dışından aldım neyseki sorunsuz geldi ben aynıdır diye düşünerek sormuştum ama yinede  detaylı anlattığın için çok sağol bana olmasada belki başka arkadaşlara katkısı olur ben araştırmalara devam edeyim çünkü benim için çok önemli taşımama durumunda yazık olur her şeye bu arada yorumu görüp satın almak isteyen olursa kargo ve vergiyi (%18) ücretini de unutmasınlar, dediğin gibi havalandırmadan ışık kaybı hiç sorun olmaz karanlık dönemde de dışarıdan ışık almıyorsa hele harika takipteyiz kızlarını iyi forumlar.

emre2111

Yeni üye
Cvp: [Güncel 20.01.2019] 2. Hasat Günlükleri

Coban' Alıntı:
Baba Haze' Alıntı:
bol hasatların olsun tabi tercih meselesi ama neden skunk gibi bir genetiği tercih ettin dostum

Hocam açıkçası ucuz olduğu için skunk tohumu aldım. Ama hasat edip içtikten sonra elimi yüzümü yıkamaya yuvalete gittiğimde aynada kendime bakıp dedim ki “olum çoban harbiden güzel iş yapmışsın” :)  denettiğim arkadaşlarım da içtikleri en iyi sigaraların arasında olduğunu söylediler. Neticede o kadar emek verdim çocuklarım gibi baktım onlara :)

S.a dostum.galiba hps ampulun var. Isi sorunu olmadi mi ? Kac watlik? Eger olduysa sorunu nasil cozdun? Olmadiysa sistemin nasil bahsedermisin? Tesekkurler. ( 1 metre kare kabinimin kapisini hic kapatamiyorum 600 wat hps var. Isi 28 29 dan asagi inmiyor. Kabin acikken 32 derecelere kadar ciktigi oluyor. Nem makinen benimkiyle ayni. Kabin kapisi acik oldugu icin nem makinesini acik olsada ise yaramiyor diye dusunuyorum. Yardimmm)

Coban

Üye

emre2111' Alıntı:
Coban' Alıntı:
Hocam açıkçası ucuz olduğu için skunk tohumu aldım. Ama hasat edip içtikten sonra elimi yüzümü yıkamaya yuvalete gittiğimde aynada kendime bakıp dedim ki “olum çoban harbiden güzel iş yapmışsın” :)  denettiğim arkadaşlarım da içtikleri en iyi sigaraların arasında olduğunu söylediler. Neticede o kadar emek verdim çocuklarım gibi baktım onlara :)

S.a dostum.galiba hps ampulun var. Isi sorunu olmadi mi ? Kac watlik? Eger olduysa sorunu nasil cozdun? Olmadiysa sistemin nasil bahsedermisin? Tesekkurler. ( 1 metre kare kabinimin kapisini hic kapatamiyorum 600 wat hps var. Isi 28 29 dan asagi inmiyor. Kabin acikken 32 derecelere kadar ciktigi oluyor. Nem makinen benimkiyle ayni. Kabin kapisi acik oldugu icin nem makinesini acik olsada ise yaramiyor diye dusunuyorum. Yardimmm)

Ben geçen seneki growumu yapmaya 18 martta başlamıştım. 400 watt hps ampul kullanıyorum ve cool tube'um yoktu ve havalar ısınmaya başlamıştı. Pencereyi sürekli açık, kabinin fermuarını da çoğu zaman açık bırakmam gerekti çünkü içerideki sıcak havanın düşmesi gerekiyordu. Tabi bunun yanında 2 tane mutlusan marka 15 cm çapında fanların da yardımı oldu ve içeri dışarıdaki soğuk havayı üflediler. Bu sene 13 kasımda başladım ve kullanılmayan boş odada profesyonel kabin ile yapmaya başladım ama geçen sene bez dolapta yapmıştım. Kabinin olduğu odanın camını üstten açıyorum. Odanın kapısı da sürekli kapalı olduğu için evin içi de soğumuyor. Kabinin içi max 23-24 dereceyi gördü. Bunu da havaların soğuk olmasına borçluyum. Nem nem makinem Veg döneminde sürekli yüksek ayarda çalıştı nemi %60-70 tutmak için. Bloom'a geçince minimum ayarda%40-50 dengesini kuruyorum. Sıcaklık geçen sene benim de şartlar dolayısıyla 31-32 derece olduğu zamanlar da oldu ama yine de sorunsuz şekilde tamamladım growu ve 2 bitkiden 110 gram hasat aldım. Sana tavsiyem hangi odada yapıyorsan o odanın penceresini açmak. Bu soğuk kış günlerinde çok yardımcı oluyor. Kabinin nasıl bir kabin bilmiyorum ama dışardan içeriye hava girişi yoksa benim aldığım 15 cm mutlusan aspiratörden al. Ben 2 tane kullanmıştım. Gerekiyorsa fermuarı aç. Nem makinen fermuar açık olsa bile çalışsın dostum. Benim geçen seneki halimi gördüm sende :D İyi hasatlar

Cookies OG

Yeni üye
RE: [Güncel 20.01.2019] 2. Hasat Günlükleri

Hayırlı growlar kankam kit sağlam devam!

Kankam çok küçük eklemek istedim, Advanced nutrients'in overdrive şeklinde bir ürünü var. Daha sanırsam o raddeye gelmemişsin, öyle pahalı da bir fiyatı yok. Kesinlikle alıp dene derim. Ben denedim etkisini gördüm tavsiye de ediyorum. Tam olarak işine yarıyacak yorum atayım dedim. Kolay gelsin kankam hayırlı growlar.

emre2111

Yeni üye

Coban' Alıntı:
emre2111' Alıntı:

Ben geçen seneki growumu yapmaya 18 martta başlamıştım. 400 watt hps ampul kullanıyorum ve cool tube'um yoktu ve havalar ısınmaya başlamıştı. Pencereyi sürekli açık, kabinin fermuarını da çoğu zaman açık bırakmam gerekti çünkü içerideki sıcak havanın düşmesi gerekiyordu. Tabi bunun yanında 2 tane mutlusan marka 15 cm çapında fanların da yardımı oldu ve içeri dışarıdaki soğuk havayı üflediler. Bu sene 13 kasımda başladım ve kullanılmayan boş odada profesyonel kabin ile yapmaya başladım ama geçen sene bez dolapta yapmıştım. Kabinin olduğu odanın camını üstten açıyorum. Odanın kapısı da sürekli kapalı olduğu için evin içi de soğumuyor. Kabinin içi max 23-24 dereceyi gördü. Bunu da havaların soğuk olmasına borçluyum. Nem nem makinem Veg döneminde sürekli yüksek ayarda çalıştı nemi %60-70 tutmak için. Bloom'a geçince minimum ayarda%40-50 dengesini kuruyorum. Sıcaklık geçen sene benim de şartlar dolayısıyla 31-32 derece olduğu zamanlar da oldu ama yine de sorunsuz şekilde tamamladım growu ve 2 bitkiden 110 gram hasat aldım. Sana tavsiyem hangi odada yapıyorsan o odanın penceresini açmak. Bu soğuk kış günlerinde çok yardımcı oluyor. Kabinin nasıl bir kabin bilmiyorum ama dışardan içeriye hava girişi yoksa benim aldığım 15 cm mutlusan aspiratörden al. Ben 2 tane kullanmıştım. Gerekiyorsa fermuarı aç. Nem makinen fermuar açık olsa bile çalışsın dostum. Benim geçen seneki halimi gördüm sende :D İyihhasatlar
Kabin prof kabin kanka. Dedigin aspiratorun linki yada fotosu var mi ? :)

Coban

Üye

emre2111' Alıntı:
Coban' Alıntı:
Ben geçen seneki growumu yapmaya 18 martta başlamıştım. 400 watt hps ampul kullanıyorum ve cool tube'um yoktu ve havalar ısınmaya başlamıştı. Pencereyi sürekli açık, kabinin fermuarını da çoğu zaman açık bırakmam gerekti çünkü içerideki sıcak havanın düşmesi gerekiyordu. Tabi bunun yanında 2 tane mutlusan marka 15 cm çapında fanların da yardımı oldu ve içeri dışarıdaki soğuk havayı üflediler. Bu sene 13 kasımda başladım ve kullanılmayan boş odada profesyonel kabin ile yapmaya başladım ama geçen sene bez dolapta yapmıştım. Kabinin olduğu odanın camını üstten açıyorum. Odanın kapısı da sürekli kapalı olduğu için evin içi de soğumuyor. Kabinin içi max 23-24 dereceyi gördü. Bunu da havaların soğuk olmasına borçluyum. Nem nem makinem Veg döneminde sürekli yüksek ayarda çalıştı nemi %60-70 tutmak için. Bloom'a geçince minimum ayarda%40-50 dengesini kuruyorum. Sıcaklık geçen sene benim de şartlar dolayısıyla 31-32 derece olduğu zamanlar da oldu ama yine de sorunsuz şekilde tamamladım growu ve 2 bitkiden 110 gram hasat aldım. Sana tavsiyem hangi odada yapıyorsan o odanın penceresini açmak. Bu soğuk kış günlerinde çok yardımcı oluyor. Kabinin nasıl bir kabin bilmiyorum ama dışardan içeriye hava girişi yoksa benim aldığım 15 cm mutlusan aspiratörden al. Ben 2 tane kullanmıştım. Gerekiyorsa fermuarı aç. Nem makinen fermuar açık olsa bile çalışsın dostum. Benim geçen seneki halimi gördüm sende :D İyihhasatlar
Kabin prof kabin kanka. Dedigin aspiratorun linki yada fotosu var mi ? :)

https://urun.n11.com/aspirator/mutlusan-banyo-ve-tuvalet-aspiratoru-100-120-150-200-luk-P262075740?%C3%9Cr%C3%BCn+%C3%96l%C3%A7%C3%BCs%C3%BC=100%27l%C3%BCk+10cm&gclid=EAIaIQobChMIk9ew2f783wIVyeWaCh3YrgF2EAQYAiABEgIRcfD_BwE&gclsrc=aw.ds

Ürün ölçülerinden istediğin ölçüyü seçebilirsin

Cookies OG' Alıntı:
Hayırlı growlar kankam kit sağlam devam!

Kankam çok küçük eklemek istedim, Advanced nutrients'in overdrive şeklinde bir ürünü var. Daha sanırsam o raddeye gelmemişsin, öyle pahalı da bir fiyatı yok. Kesinlikle alıp dene derim. Ben denedim etkisini gördüm tavsiye de ediyorum. Tam olarak işine yarıyacak yorum atayım dedim. Kolay gelsin kankam hayırlı growlar.

Eyvallah dostum baktım şimdi flush haftası hariç son 3 hafta kala başlayıp 2 hafta kullanıyormuşuz. Bitkinin son haftalardaki düşen besin verimini artırmaya yarıyormuş

zaza

Yeni üye
Cvp: [Güncel 01.02.2019] 2. Hasat Günlükleri

Usta tüm teçhizatlarını ve maliyetlerini yazarmısn sana zahmet.
Bu sene daha fazla hasat alırsn umarım

Coban

Üye
Cvp: [Güncel 01.02.2019] 2. Hasat Günlükleri

zaza' Alıntı:
Usta tüm teçhizatlarını ve maliyetlerini yazarmısn sana zahmet.
Bu sene daha fazla hasat alırsn umarım

Ben ışıktı fandı geçen sene aldığım için uyguna almıştım. Şimdi dolar arttığı için daha yüksekten hesaplayabilirsin.
Grow-micro-bloom 500ml gübre seti
Biobizz lightmix toprak
160m3 karbon filtre set
3 kumaş saksı
400 watt hps set balast dahil

900 liraya almıştım.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • needrich10 needrich10:
    ** ***** ******** **** hahahaha**** ****** ***** ***
  • içiciadam içiciadam:
    **** hahahaha**** *** ********* **** *** * * **
  • içiciadam içiciadam:
  • içiciadam içiciadam:
    hahahaha** ****
  • içiciadam içiciadam:
    ****** ********* ******* ** ***** ******** **** hahahaha**** ****** ***** ***
  • çaylakyetiştirici çaylakyetiştirici:
    ******** *** hahahaha**** ********* *******
  • içiciadam içiciadam:
    *** ***** ****** ******* * * *** ******** ******** ** ** ****** **** ****** *****
  • needrich10 needrich10:
    +1
  • needrich10 needrich10:
  • needrich10 needrich10:
  • içiciadam içiciadam:
    ** ******* ***** ******* * ***** ***** ***** ***** **** ****** **** hahahaha**** *****
    ***** **** ********* ******** ******* ***** ******* * ***** ***** ***** ***** **** ****** **** hahahaha**** *****
    *** ** ****** ***** ********** *** *
  • içiciadam içiciadam:
  • needrich10 needrich10:
    *** ********** ***** ********* ***** ***** ***** ********* ** **** **** ******** ********* ******* ***** ******* * ***** ***** ***** ***** **** ****** **** hahahaha**** *****
    **** *** hahahaha******* ******* *** ***** ***** ****** hahahaha **** ** *** ***** *****
  • içiciadam içiciadam:
    **** ******** **** hahahaha* ** hahahaha ****** *** hahahaha******* ******* *** ***** ***** ****** *****
    hahahaha** *** * ***** **** ******* **** hahahaha* ******** **** hahahaha* ** hahahaha ****** *** hahahaha******* ******* *** ***** ***** ****** *****
    çaylakyetiştirici çaylakyetiştirici: hahahaha** *** * ***** **** ******* **** hahahaha* ******** **** hahahaha* **...