Grow 1 - Malzeme ve Yapılacaklar Listesi - Destek

Herkese selamlar ,
0.8'ine 200 vermenin canıma tak etmesi sonucu kendimi evde nasıl yetiştiririm diye araştırırken buldum ve kurulumdan önceki araştırmalarımı yapıp adım adım listemi oluşturmaya karar verdim. Forumdan araştırdığım konular üzerine Aliexpress'ten alacaklarımı önceden sipariş ettim. Çok faydalı örnekler ve yorumlar mevcut, teşekkür ederim. Hedefim, sizin de desteklerinizle  eksiklerimi belirleyip önümüzdeki günlerde siparişlerin kalan kısmını da tamamlayarak denemelere koyulmak. Tüm önerilerinize ve düzeltmelerinize açığım. 

2-3 bitki yetiştirmeyi planlıyorum.

Kabin
60x90x180 cm
Çerçeve - 0.25 çap alüminyum boru ve bağlantı elamanları
Yansıtıcı - Panda film 
İzolasyon katmanı - Foamboard Levha 2 mm
Fermuarlı Branda - 180 tl civarı dikim fiyatı verdiler. Daha ucuza yaptırabileceğim bir yer önerisi varsa sevinirim.
Çift taraflı bant, alüminyum bant ve paraşüt bant kullanmayı planlıyorum.
Mıknatıslı şerit - Kapının strafor kısmını rahatça yerleştirebilmek için kenarlara.
Kabinin üst kısmına (60*90) yatay 2 pvc boru takacağım. Alüminyumdan rahatça geçebilecek çapta pvc T bağlantı ile kaydıralabilir üst destek yapacağım. Böylece ışık, fan ve karbon filtreyi rahatça asabileceğim.

Işık
8 adet full spektrum 50 W cob led - Aliexpress
8 adet 120 derece lens - Aliexpress
Termal ped kullanarak işlemci fanına monte edeceğim. 
İşlemci fanlarını da cırt kelepçe ve alüminyum bant ile birbirlerine bağlayıp asmayı düşünüyorum. Bu konuda alternatif öneriniz var mı? 8 tane ayrı blok'u nasıl en iyi birleştiririm? 
Zamanlayıcı yerine 2 adet Wifi priz aldım. Birini ledler için kullanacağım.  Telefondan çalışma süresini ayarlamak kolay olur.

Çimlenme döneminde kaç w'lık ışık yeterli olur? 
Kaçıncı haftada 400 W vermeye başlamalıyım?

Havalandırma ve Karbon Filtre
Giriş fanı Aircol 100 KT
Çıkış fanı Aircol 120 KT - 160 m^3 yeterli olacaktır diye düşünüyorum. Karbon filtreyi alüminyum tel plaka, boru tapası, kadın çorabı ve toz filtresi ile yapmayı planlıyorum. 
1 adet Wifi Prizi de fanlar için kullanacağım. 

Kabinden çıkan havayı odaya vermek zorundayım. Baca yok, camı kestirme imkanım da yok. Çok koku yapar mı?

İdeal bir karbon miktarı var mıdır ve ne kadar kullanımda bir karbonu değiştirmek gerekir? Benim elimde 500 g var.  Bu boyutlarda bir kabinde ne kadar süre kullanabilirim?

Ekstra bir karbon filtre ve fan ile içerideki havayı da sirküle ederek filtreleyenler gördüm. Aramızda daha önce deneyen koku açısından faydasını gören birileri var mı?

Uygun kabin içi vantilatör öneriniz var mı?

Toprak ve Saksı
Plagron Light Mix 50 Lt
Air Saksı 20 Lt
Saksı tabanlığı 35 cm
Jiffy şişen tablet 

Jiffy ile çimlendirdiğim bitkimi ne zaman saksıma aktarmalıyım?

Birden fazla saksı değişimi görüyorum. Doğrudan jiffy'den 20 Lt'lik saksıya geçmemde bir sorun var mı?

Gübre
Advanced Nutrients Grow Micro Bloom 500 ml
Advanced Nutrients Voodoo Juice 250 ml
Advanced Nutrients Big Bud 250 ml
Advanced Nutrients B-52 250 ml

Başlangıç seviyesinde bu gübreler yeterli olur mu?
Kullanılması gereken başka gübre var mı?
Marka ve ürünler konusunda farklı fikirlere ihtiyacım var. Özellikle organik gübre önerilerini öğrenerek daha doğal kızlar yetiştirmek isterim :)

Hava nemlendirici
Deerma F628S almayı planlıyorum. 330 TL civarındaydı fiyatı. Bu fiyat civarında nemlendirici öneriniz var mı?
Hem wifi üzerinden kontrol edebilmek hem de sabitleyebilmek için Sonoff TH16 sipariş ettim aliexpress'ten böylece istediğim nem oranında tutabileceğim.

Ölçüm Cihazları ve Ekstra Aletler
Ph metre - mevcut
TDS metre - henüz almadım önerilere açığım.
Su arıtma cihazı - mevcut
4 tane yük askısı - Aliexpress

Bunların yanı sıra almamı önerdiğiniz atladığım bir şeyler var mı?

Yardımlarınız için teşekkürler, dumanınız bol olsun.

Wireman

Üye
Sadece hava nemlendirici için öneri verebilirim weewell kullanıyorum hem dijial ekranı sayesinde sabit nemde tutabiliyorum hemde kış için sıcak buhar çıkışı mevcut inceleyebilirsiniz weewell whc752 ürünün kodu inceleyebilrsiniz

Kanka aramıza hoşgeldin zaten dersini çalışmışsın belli, bol bol okumaya devam et hem bu forumu hem de yabancı kaynakları. Her gün farklı bir macera oluyor donanabildiğin kadar donan.
O gübrelere ek bir de overdrive almak isteyebilirsin son iki hafta için. Umarım bol bol hasat alırsın şimdiden başarılar diliyorum.

bartolomeo

Yeni üye
Micromaster' Alıntı:
Herkese selamlar ,
0.8'ine 200 vermenin canıma tak etmesi sonucu kendimi evde nasıl yetiştiririm diye araştırırken buldum ve kurulumdan önceki araştırmalarımı yapıp adım adım listemi oluşturmaya karar verdim. Forumdan araştırdığım konular üzerine Aliexpress'ten alacaklarımı önceden sipariş ettim. Çok faydalı örnekler ve yorumlar mevcut, teşekkür ederim. Hedefim, sizin de desteklerinizle  eksiklerimi belirleyip önümüzdeki günlerde siparişlerin kalan kısmını da tamamlayarak denemelere koyulmak. Tüm önerilerinize ve düzeltmelerinize açığım. 

Kabin
60x90x180 cm
Çerçeve - 0.25 çap alüminyum boru ve bağlantı elamanları
Yansıtıcı - Panda film 
İzolasyon katmanı - Foamboard Levha 2 mm
Fermuarlı Branda - 180 tl civarı dikim fiyatı verdiler. Daha ucuza yaptırabileceğim bir yer önerisi varsa sevinirim.
Mıknatıslı şerit - Kapının strafor kısmını rahatça yerleştirebilmek için kenarlara.
Kabinin üst kısmına (60*90) yatay 2 pvc boru takacağım. Alüminyumdan rahatça geçebilecek çapta pvc T bağlantı ile kaydıralabilir üst destek yapacağım. Böylece ışık, fan ve karbon filtreyi rahatça asabileceğim.

Işık
İşlemci fanlarını da cırt kelepçe ve alüminyum bant ile birbirlerine bağlayıp asmayı düşünüyorum. Bu konuda alternatif öneriniz var mı? 8 tane ayrı blok'u nasıl en iyi birleştiririm? 
Zamanlayıcı yerine 2 adet Wifi priz aldım. Birini ledler için kullanacağım.  Telefondan çalışma süresini ayarlamak kolay olur.

Giriş fanı Aircol 100 KT
Çıkış fanı Aircol 120 KT - 160 m^3 yeterli olacaktır diye düşünüyorum. Karbon filtreyi alüminyum tel plaka, boru tapası, kadın çorabı ve toz filtresi ile yapmayı planlıyorum. 
1 adet Wifi Prizi de fanlar için kullanacağım. 

Kabinden çıkan havayı odaya vermek zorundayım. Baca yok, camı kestirme imkanım da yok. Çok koku yapar mı?

İdeal bir karbon miktarı var mıdır ve ne kadar kullanımda bir karbonu değiştirmek gerekir? Benim elimde 500 g var.  Bu boyutlarda bir kabinde ne kadar süre kullanabilirim?

Ekstra bir karbon filtre ve fan ile içerideki havayı da sirküle ederek filtreleyenler gördüm. Aramızda daha önce deneyen koku açısından faydasını gören birileri var mı?

Toprak ve Saksı
Plagron Light Mix 50 Lt
Air Saksı 20 Lt
Saksı tabanlığı 35 cm
Jiffy şişen tablet 

Birden fazla saksı değişimi görüyorum. Doğrudan jiffy'den 20 Lt'lik saksıya geçmemde bir sorun var mı?

Gübre
Advanced Nutrients Voodoo Juice 250 ml
Advanced Nutrients Big Bud 250 ml
Advanced Nutrients B-52 250 ml

Marka ve ürünler konusunda farklı fikirlere ihtiyacım var. Özellikle organik gübre önerilerini öğrenerek daha doğal kızlar yetiştirmek isterim :)

Hava nemlendirici
Deerma F628S almayı planlıyorum. 330 TL civarındaydı fiyatı. Bu fiyat civarında nemlendirici öneriniz var mı?
Hem wifi üzerinden kontrol edebilmek hem de sabitleyebilmek için Sonoff TH16 sipariş ettim aliexpress'ten böylece istediğim nem oranında tutabileceğim.

Ph metre - mevcut

Aliexpress vergi durumunu nasıl çözdün? Özellikle ledler için soruyorum.

Cvp: Grow 1 - Malzeme ve Yapılacaklar Listesi - Destek

@Wireman  Bu modele de bakacağım dostum teşekkürler. Sıcak ve soğuk buhar olan bir alet almak daha mantıklı geliyor.
@ayranadam Teşekkürler kanka. Baştan sona tüm başlıkları okumaya çalışıyorum arada yabancı kaynaklara da bakıyorum. Overdrive'ı da listeme ekledim. 
@bartolomeo  Aliexpress'teki satıcılara mesaj attım, daha düşük fiyattan göstermelerini rica ettim. Olumlu geri dönüş yaptılar. Ürünler elime ulaştığında vergiyle ilgili güncelleme yaparım.

cemsid

Üye
Aliexpres olayını özellikle takip etmek için yazıyorum moruk. Umarım istediğin gibi gider süreç. 
Kolay gelsin.

Dascartel

Yeni üye
K
Herkese selamlar ,
0.8'ine 200 vermenin canıma tak etmesi sonucu kendimi evde nasıl yetiştiririm diye araştırırken buldum ve kurulumdan önceki araştırmalarımı yapıp adım adım listemi oluşturmaya karar verdim. Forumdan araştırdığım konular üzerine Aliexpress'ten alacaklarımı önceden sipariş ettim. Çok faydalı örnekler ve yorumlar mevcut, teşekkür ederim. Hedefim, sizin de desteklerinizle eksiklerimi belirleyip önümüzdeki günlerde siparişlerin kalan kısmını da tamamlayarak denemelere koyulmak. Tüm önerilerinize ve düzeltmelerinize açığım.

Kabin
60x90x180 cm
Çerçeve - 0.25 çap alüminyum boru ve bağlantı elamanları
Yansıtıcı - Panda film
İzolasyon katmanı - Foamboard Levha 2 mm
Kabinin üst kısmına (60*90) yatay 2 pvc boru takacağım. Alüminyumdan rahatça geçebilecek çapta pvc T bağlantı ile kaydıralabilir üst destek yapacağım. Böylece ışık, fan ve karbon filtreyi rahatça asabileceğim.

Işık
Zamanlayıcı yerine 2 adet Wifi priz aldım. Birini ledler için kullanacağım. Telefondan çalışma süresini ayarlamak kolay olur.

Giriş fanı Aircol 100 KT
Çıkış fanı Aircol 120 KT - 160 m^3 yeterli olacaktır diye düşünüyorum. Karbon filtreyi alüminyum tel plaka, boru tapası, kadın çorabı ve toz filtresi ile yapmayı planlıyorum.
1 adet Wifi Prizi de fanlar için kullanacağım.

İdeal bir karbon miktarı var mıdır ve ne kadar kullanımda bir karbonu değiştirmek gerekir? Benim elimde 500 g var. Bu boyutlarda bir kabinde ne kadar süre kullanabilirim?

Ekstra bir karbon filtre ve fan ile içerideki havayı da sirküle ederek filtreleyenler gördüm. Aramızda daha önce deneyen koku açısından faydasını gören birileri var mı?

Toprak ve Saksı
Plagron Light Mix 50 Lt
Air Saksı 20 Lt
Saksı tabanlığı 35 cm
Jiffy şişen tablet

Birden fazla saksı değişimi görüyorum. Doğrudan jiffy'den 20 Lt'lik saksıya geçmemde bir sorun var mı?

Gübre
Advanced Nutrients Voodoo Juice 250 ml
Advanced Nutrients Big Bud 250 ml
Advanced Nutrients B-52 250 ml

Marka ve ürünler konusunda farklı fikirlere ihtiyacım var. Özellikle organik gübre önerilerini öğrenerek daha doğal kızlar yetiştirmek isterim :)

Hava nemlendirici
Deerma F628S almayı planlıyorum. 330 TL civarındaydı fiyatı. Bu fiyat civarında nemlendirici öneriniz var mı?
Hem wifi üzerinden kontrol edebilmek hem de sabitleyebilmek için Sonoff TH16 sipariş ettim aliexpress'ten böylece istediğim nem oranında tutabileceğim.

Ph metre - mevcut

Kral litre başına kaç ml koyduğunu da yazar mısın, sevgililer

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • MalrukLord MalrukLord:
  • MalrukLord MalrukLord:
  • L Levrekbaz45:
    *** ** ****** ********* *** ******* ******** ******** ********* hahahaha** *******
  • L Levrekbaz45:
  • L Levrekbaz45:
    hahahahahahahaha***
  • Probis Probis:
    hahahahahahahahahahahahahahahaha
  • Probis Probis:
    hahahahahahahaha
  • Probis Probis:
    ******** ****** ****** hahahaha hahahaha** ********** ***** ****** ***** ******
  • T Tropikal.MR:
    hahahahahahahaha*** ** ******** *******
    +1
  • T Turco:
    hahahaha* ****** ****** hahahaha hahahaha** ********** ***** ****** ***** ******
  • Probis Probis:
    hahahahahahahaha
  • T Turco:
  • T Turco:
  • Probis Probis:
  • D despacito:
    ******** ****** hahahaha**
  • T Turco:
    ****** ****** ********* ******* ***** **** ***** ********** ***** ******* *********
  • Probis Probis:
    * ******** ********* ***** ********** ** ** hahahaha** hahahaha**** *** **
  • Probis Probis:
  • T Turco:
    ***** ******* *** ***** ******** ******** ******* * *** ***** ********** *** *** ******** *** *** * ****** ******
  • T Turco:
    *** ***** hahahaha ******** ********* ******** ********** hahahaha*
  • T Turco:
    ******** ******* ******** **** ****** **
  • T Turco:
    ********* * ***** ********* ***** ******* ********* **** ***** ******* * ******* ******* hahahahahahahahahahahaha ** ******** *******
    +1
  • T Turco:
    ****** * ****** ***** ****** ******* ***** ****** ******* ***** **** ******* ** ******* ***** ****** *********
  • Probis Probis:
  • T Tropikal.MR:
    ***** ****** ********* ***** ******** ****** **** **** hahahaha ******* ********* **** ******* ******* ******** hahahaha***** * ***** ********* ***** ******* ********* **** ***** ******* * ******* ******* ********
    T Tropikal.MR: ***** ****** ********* ***** ******** ****** **** **** hahahaha ******* ********* ****...