Gençler Dedeye Yardım Etmek İstemez misiniz?..

bambro

Üye
Dayım selamlar. Benimde nacizane tavsiyem güneşe dön. Kalp rahatsızlığıyla ilgili en önemli husus ise (burası kulağına küpe olsun) özellikle organik gübre kullan. Ben bu konuda bio bizz gübrelerini öneririm. Birde vantilatör mevzuu var. Touch me Akrobat 90 TL civarında inanılmaz az elektrik çekiyor. Gübre konusuna dönecek olursak kimyasal gübreler ile yetişen bitkiler bende kalp sıkışması yapıyor. O nedenle bende organik gübre ile kendi içeceğim sigarayı kendim yetiştiriyorum. Sağlıkla kal.

Byfendi

Kıdemli Üye
Hayirli olsun dayicim. Tohum konusunda sponsor sitelerden alabilirsin. Dunyaca unlu firmalarin tohumlari da bazen patlamiyor, bu bazen kisinin kendi hatasindan kaynakli da oluyor ama firmayi sucluyoruz. Aksakliklar olabiliyor ama sonucta yurt icinden en az riskle kapimiza gonderiyorlar. Şartlariniz dediginiz gibi uygunsa oda da cokta guzel olur.

Dayım mutlu günlerin olsun.1500 tlye kolayca kendine kabin kurabilirsin fakat tohumlara para yetmeyebilir. Elinden iş geldiğini varsayarsak 3x3 veya 5x5 çam kestirip kendine güzelce bi iskelet hazırlarsın. Etrafına istersen araba camlarına kullanılan yansıtıcıdan veya gönlün arzu ederse kontrplak ile kaplayıp acil durum battaniyesi ile içeriyi kaplayabilirsin. Bu alanı yaratmak bitkiyi yetiştirmek kadar eğlenceli.. Ben iki tane konu açtım düşük maliyet ile bu işi yapmak hakkında. İstersen onlara bir bak, toplamda 1000 lira gibi bir fiyata çok sağlam 1m2 alan yarattım kendime, kızlarda çok sevdi :) İstersen sana yardımcı olmayı çok isterim. Saygılar.

cannabiscity

Kıdemli Üye
Yükseklik auto için uygun gözükse de bitki boyu 90 santimi geçerse ışık için sakıncalı olmaz mı? Sen hangi ışık sistemini nasıl kullandın? Diğer ölçüler gayet iyi, 2 saksı için çok rahat hatta belki de 3 saksı bile olur galiba. Işık geçirmezliği %100 mü, okuduğum kadarı ile bir süre tam karanlık istiyormuş..
emmi ben şimdilik Veg dönemi için ucuz diye torch LED ile yapıyorum bende Akdeniz bölgesindeyim malum yazın burda hava cıncık gibi biraz büyüsünler havalarda düzelsin terasa koyacam ama bu Kabinde tabiki yeterli olur hasata kadar eğitimle felan boyunu biraz kısa tutabilirsin bende ev içerisinde ilk defa yapıyorum terasta gelişi güzel çok bitki yetiştirdim gelişi güzel yani su ve kuş bokuyla sen en iyisi güneş ışığında yap emmi zehir gibi olur hele hele Akdeniz bölgesinde var ya offf growerların kıskandığı bir bölgedir Akdeniz bölgesi :D:cool:

Smokycat

Müptezel
Dayım selamlar. Benimde nacizane tavsiyem güneşe dön. Kalp rahatsızlığıyla ilgili en önemli husus ise (burası kulağına küpe olsun) özellikle organik gübre kullan. Ben bu konuda bio bizz gübrelerini öneririm. Birde vantilatör mevzuu var. Touch me Akrobat 90 TL civarında inanılmaz az elektrik çekiyor. Gübre konusuna dönecek olursak kimyasal gübreler ile yetişen bitkiler bende kalp sıkışması yapıyor. O nedenle bende organik gübre ile kendi içeceğim sigarayı kendim yetiştiriyorum. Sağlıkla kal.
Uyarın çok yerinde kardeş, ilaçlar dahil her türlü kimyasal madde zararlıdır, dediğini yapacağım, peki söylediğin bio bizz gübrelerini yetişme döneminden başlayarak nasıl kullandığını anlatır mısın rica etsem? Vantilatörde sıkıntım yok, evde 1 ayaklı, 1 ayaksız masaüstü olmak üzere 2 vantilatör ayrıca a/c var, üstelik evin tüm pencerelerini açtığım zaman içerisi püfür püfür oluyor her daim, yani beleş vantilatör bile var

Smokycat

Müptezel
Hayirli olsun dayicim. Tohum konusunda sponsor sitelerden alabilirsin. Dunyaca unlu firmalarin tohumlari da bazen patlamiyor, bu bazen kisinin kendi hatasindan kaynakli da oluyor ama firmayi sucluyoruz. Aksakliklar olabiliyor ama sonucta yurt icinden en az riskle kapimiza gonderiyorlar. Şartlariniz dediginiz gibi uygunsa oda da cokta guzel olur.
Teşekkürler yeğen, dediklerine katılıyorum, zaten benim asıl endişem acemiliğimden işi beceremeyip suçu tohumcuya yüklemek aslında, zira böyle olursa bir daha güvenip de tohum almam zor olur. Neyse çözümü buldum, dünkü siz forumdaşların cesaretlendirmesi ile gaza gelip olması gereken ama daha önce bulamadığım birkaç köfteci tohumunu bugün tekrar evde aramaya başladım ve bingo! bu sefer buldum 9 adet tohum çıktı, üstelik beraberinde birlikte koyduğum bir üçlü ilaç ile beraber hediyesi niyetine:D. Artık ilk denemeyi risksiz yapabileceğim, tohumları biraz H2O2 eklediğim suya attım, yarın çimlenmeye yatıracağım, hele bir çimlensin sonrası Allah kerim. Bu arada her halükarda sponsordan tohum alacağım, denemem başarılı gitmeye başlarsa onlardan birkaçını da denerim. Hangi tohumu almam gerektiği konusunda fikrim yok, konuyu açtığımda sponsor sitesinden beğendiğim 2 ayrı auto tohum hakkında fikir rica etmiştim ama fikir beyan eden olmadı, herhalde bu tohumları kullanan yok forumda veya kullananlar benim konuyu okumadılar henüz. Senin tavsiye edebileceğin htc oranı yüksek bir veya birkaç auto var mı?

Smokycat

Müptezel
Dayım mutlu günlerin olsun.1500 tlye kolayca kendine kabin kurabilirsin fakat tohumlara para yetmeyebilir. Elinden iş geldiğini varsayarsak 3x3 veya 5x5 çam kestirip kendine güzelce bi iskelet hazırlarsın. Etrafına istersen araba camlarına kullanılan yansıtıcıdan veya gönlün arzu ederse kontrplak ile kaplayıp acil durum battaniyesi ile içeriyi kaplayabilirsin. Bu alanı yaratmak bitkiyi yetiştirmek kadar eğlenceli.. Ben iki tane konu açtım düşük maliyet ile bu işi yapmak hakkında. İstersen onlara bir bak, toplamda 1000 lira gibi bir fiyata çok sağlam 1m2 alan yarattım kendime, kızlarda çok sevdi :) İstersen sana yardımcı olmayı çok isterim. Saygılar.
Teşekkürler yeğenim verdiğin bilgiler için, diğer forumdaşların tavsiyeleri ile önce güneşli odada başlamaya karar verdim, başarılı olursam ama alacağım ürün 1 yıla yetmez gibiyse ki büyük ihtimal öyle olur o zaman kışa bir kabin düşünebilirim ve yardımını rica ederim.

Smokycat

Müptezel
emmi ben şimdilik Veg dönemi için ucuz diye torch LED ile yapıyorum bende Akdeniz bölgesindeyim malum yazın burda hava cıncık gibi biraz büyüsünler havalarda düzelsin terasa koyacam ama bu Kabinde tabiki yeterli olur hasata kadar eğitimle felan boyunu biraz kısa tutabilirsin bende ev içerisinde ilk defa yapıyorum terasta gelişi güzel çok bitki yetiştirdim gelişi güzel yani su ve kuş bokuyla sen en iyisi güneş ışığında yap emmi zehir gibi olur hele hele Akdeniz bölgesinde var ya offf growerların kıskandığı bir bölgedir Akdeniz bölgesi :D:cool:
Cevap için sağol yeğen, acemiliği güneşle geçirmeye karar verdim, kabin gerekirse kışa düşünürüz. Doğrusun Akdeniz bölgesinde olmamız büyük şans bu konuda..

Smokycat

Müptezel
Akdeniz bölgesinde öyle ışık gören evin varsa auto yap dayı. Kış aylari hariç. Senede 3grow yaparsin. 1-2 saksı gozede batmaz yanina bol cicek filan koyarsan. Paranı tohuma En iyisinden gübre ve toprağını alırsın güneş halleder gerisini. Belki kamuflaj için birşeyler düşünebilirsin.
Aynen dediğini yapacağım yeğen sağ olasın..

Smokycat

Müptezel
Yeğenim https://www.growkent.com/Biobizz-Outdoor-Pack,PR-949.html adresindeki üçlüyü alsam işim görülür mü?

Bluesmoke

Kıdemli Üye
Forumda benden yaşlısı var mı bilmem, 66 yaşında emekliyim, yaşımın tam yarısı 33 yıl yurt dışında yaşadım, 2008 yılında açık kalp ameliyatı oldum, 2013 yılında kalp yetmezliği ve ritm bozukluğu nedeniyle şoklu kalp pili takıldı, ayrıca panik atak rahatsızlığı ve kaygı bozukluğu geçmişim var, doktorumun tavsiyesi ile 59 yaşımda haftada 3-4 kez cannabis kullanmaya başladım ve gerçekten de çok faydasını gördüm, yurt dışında ilaç temininde herhangi bir risk ve sorun yoktu ve fiyatlar da ehvendi, bir kez polis denk geldi Almanya'da ama raporumu ve kalp pili kartımı gösterince özür dilediler ve ceza uygulamadılar. 2018 yılında ailevi nedenlerden dolayı Türkiye'ye geldim bir süre kalmak üzere, Akdeniz kıyıda yaşıyorum, iki sene ilaç konusunda bilinen sıkıntılar olsa da temin edebildim, niyetim 2020 baharında yurt dışına dönmekti ama pandemiye yakalanıp yaşın da etkisiyle evde mahsur kaldım, ilaç bulmak da çok zorlaştı, fiyatı da tahammül sınırını aştı, 1 gr için 250 TL istiyorlar burada, forum deyimiyle köfteciler güvenilmez üstelik malum kanuni riskleri de var, forumda da çok söylendiği gibi kötü insanlara para kazandırmak da ülkemiz için kötü, yurt dışına dönüşüm de belirsiz zamana kalıp da evin içinde tek kişilik mahpus hayatı yaşamaya başlayınca mecburen bitki yetiştirmeyi düşündüm. Şehir dışında bir köyde iki katlı bir evde oturuyorum, en yakın ev 30 m uzaklıkta tek bir ev gerisi uzunca ara boş, evde tek başınayım ara sıra kardeşim gelir gider, odamın biri sabah 8 den güneş batana kadar yani 10-12 saat güneş altında, karşılıklı odaların pencerelerini açtığım zaman yazın içerisi püfür püfür esiyor, bu oda içinde kabin dışı 2-3 ağaç yetiştirmeyi düşündüm, ayrıca 1.500 TL gibi bir maliyetle kabin kurabilirsem o da olur. Bu amaçlarla bilgi edinmek için internet araştırması yaptım, normal yolla bulunmuyor tabii ama vpn kullanarak araştırırken bizim bu siteye rastladım, sitede çok bilgi var ama bilgiler arasında çelişkiler de çok, üye olup kafamdaki soruları sormak istedim, yetiştirme konusunda deneyimim hiç yok..

1- Bahsettiğim evdeki oda içinde 2-3 bitki yetişir mi? Evet ise dikkat etmem konular nelerdir?
2- Azami 1.500 TL harcamayla 2-3 bitkilik bir kabin kurulabilir mi? Evet ise tavsiye edeceğiniz malzemeler?
3- Acemi için yetiştirmesi kolay htc oranı yüksek auto hangileridir? Jack Herer Autoflower ve Super Lemon Haze Autoflower hakkındaki görüşleriniz?

Smokycat

Müptezel
Bilgi için teşekkürler, ben bu foruma o forumda verilen bir linkle geldim, burasını daha geniş çaplı gördüğüm için üye oldum, adresteki bilgileri de okumuştum daha önce ama buradaki dostların tavsiyesi ile ilk denemem güneş yetiştiriciliği olacağı için şimdilik kabin bilgileri gerekmiyor bana, ileride gerekirse diye o adres yer imlerime kayıtlandı. İlgin için tekrar teşekkür ederim...

Ü

Üye silindi 24689

Guest
Forumda benden yaşlısı var mı bilmem, 66 yaşında emekliyim, yaşımın tam yarısı 33 yıl yurt dışında yaşadım, 2008 yılında açık kalp ameliyatı oldum, 2013 yılında kalp yetmezliği ve ritm bozukluğu nedeniyle şoklu kalp pili takıldı, ayrıca panik atak rahatsızlığı ve kaygı bozukluğu geçmişim var, doktorumun tavsiyesi ile 59 yaşımda haftada 3-4 kez cannabis kullanmaya başladım ve gerçekten de çok faydasını gördüm, yurt dışında ilaç temininde herhangi bir risk ve sorun yoktu ve fiyatlar da ehvendi, bir kez polis denk geldi Almanya'da ama raporumu ve kalp pili kartımı gösterince özür dilediler ve ceza uygulamadılar. 2018 yılında ailevi nedenlerden dolayı Türkiye'ye geldim bir süre kalmak üzere, Akdeniz kıyıda yaşıyorum, iki sene ilaç konusunda bilinen sıkıntılar olsa da temin edebildim, niyetim 2020 baharında yurt dışına dönmekti ama pandemiye yakalanıp yaşın da etkisiyle evde mahsur kaldım, ilaç bulmak da çok zorlaştı, fiyatı da tahammül sınırını aştı, 1 gr için 250 TL istiyorlar burada, forum deyimiyle köfteciler güvenilmez üstelik malum kanuni riskleri de var, forumda da çok söylendiği gibi kötü insanlara para kazandırmak da ülkemiz için kötü, yurt dışına dönüşüm de belirsiz zamana kalıp da evin içinde tek kişilik mahpus hayatı yaşamaya başlayınca mecburen bitki yetiştirmeyi düşündüm. Şehir dışında bir köyde iki katlı bir evde oturuyorum, en yakın ev 30 m uzaklıkta tek bir ev gerisi uzunca ara boş, evde tek başınayım ara sıra kardeşim gelir gider, odamın biri sabah 8 den güneş batana kadar yani 10-12 saat güneş altında, karşılıklı odaların pencerelerini açtığım zaman yazın içerisi püfür püfür esiyor, bu oda içinde kabin dışı 2-3 ağaç yetiştirmeyi düşündüm, ayrıca 1.500 TL gibi bir maliyetle kabin kurabilirsem o da olur. Bu amaçlarla bilgi edinmek için internet araştırması yaptım, normal yolla bulunmuyor tabii ama vpn kullanarak araştırırken bizim bu siteye rastladım, sitede çok bilgi var ama bilgiler arasında çelişkiler de çok, üye olup kafamdaki soruları sormak istedim, yetiştirme konusunda deneyimim hiç yok..

1- Bahsettiğim evdeki oda içinde 2-3 bitki yetişir mi? Evet ise dikkat etmem konular nelerdir?
2- Azami 1.500 TL harcamayla 2-3 bitkilik bir kabin kurulabilir mi? Evet ise tavsiye edeceğiniz malzemeler?
3- Acemi için yetiştirmesi kolay htc oranı yüksek auto hangileridir? Jack Herer Autoflower ve Super Lemon Haze Autoflower hakkındaki görüşleriniz?
1.500 tl harcama ile rahatlikla kendin bir kabin yapabilirsin. Kabin büyüklügüne karar ver, gerekli uzunlukta citalardan bir iskelet cak, etrafini mukkava ile kapat icini mylar yansiti film ile kapla. Al sana kabin. 3 tane icin 120X120X180 veya 200 cm yükseklite bir kabin yeter sana auto bitki icin

cannabiscity

Kıdemli Üye
1.500 tl harcama ile rahatlikla kendin bir kabin yapabilirsin. Kabin büyüklügüne karar ver, gerekli uzunlukta citalardan bir iskelet cak, etrafini mukkava ile kapat icini mylar yansiti film ile kapla. Al sana kabin. 3 tane icin 120X120X180 veya 200 cm yükseklite bir kabin yeter sana auto bitki icin
Hamburg abi adam kararını verdi bu yaz güneşi kullanacak Akdeniz iklimi :)

bambro

Üye
Uyarın çok yerinde kardeş, ilaçlar dahil her türlü kimyasal madde zararlıdır, dediğini yapacağım, peki söylediğin bio bizz gübrelerini yetişme döneminden başlayarak nasıl kullandığını anlatır mısın rica etsem? Vantilatörde sıkıntım yok, evde 1 ayaklı, 1 ayaksız masaüstü olmak üzere 2 vantilatör ayrıca a/c var, üstelik evin tüm pencerelerini açtığım zaman içerisi püfür püfür oluyor her daim, yani beleş vantilatör bile var
Dayım bio bizz tablo yazıp googledan ara. Tabloda nasıl kullanman gerektiği yazılı. Ben bir boş su veriyorum. Bir gün gübreli. Gübreli verdikten sonra bir günü boş geçiyorum. Bu arada bez saksı kullan grow kentte var, çok faydasını görürsün. Birde toprak yine biobizz in Light mixi var ben onu tercih ediyorum. Bataklık toprağı. Suyu çeşmeden Veriyorum.Ph değerine hiç dikkat etmedim hiçde problem yaşamadım. Sen yinede 1 gün dinlendirir verirsen iyi olur.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Night owl Night owl:
    **** ******* ********** hahahaha hahahahahahahaha
  • Night owl Night owl:
    ** * hahahaha* ***** ***** ***** ** ***** ** ****** ****** ****** ******** *** hahahahahahahaha
  • Night owl Night owl:
    *** ***** ********** ********** ***** ********* hahahaha **** ** ******* **********
  • I ichbinkrytpon:
    **** *** hahahaha ***** hahahaha*** *********
  • I ichbinkrytpon:
    ******** ****** ***** ***** hahahaha
  • Night owl Night owl:
    *** ******* ** *** ******* ******* **** ***** hahahaha* ***** **** ********
  • I ichbinkrytpon:
    ********* **** ***** **** ****** **
  • I ichbinkrytpon:
    ** hahahaha* ***** ******* ******** ******* ********
  • Night owl Night owl:
  • I ichbinkrytpon:
  • A ax-b:
  • Night owl Night owl:
    ******* **** ******* hahahaha****** ****** ******* hahahaha
  • A ax-b:
  • Night owl Night owl:
    **** ******** ***** **** ********* hahahaha **** ********** ********
  • A ax-b:
    * *** ********* ** ***** **
  • 420x 420x:
    ***** ******** hahahahahahahaha ********** ** ******** ******* ****** **********
  • I ichbinkrytpon:
    hahahahahahahaha ******* ****** ***** **
    +1
  • 420x 420x:
  • I ichbinkrytpon:
    +1
  • A ax-b:
    ****** hahahaha**** ***** hahahaha** ******** hahahahahahahaha ********** ** ******** ******* ****** **********
    +1
  • 420x 420x:
    ****** ***** **
  • A ax-b:
    ********* ********** *** *** * ********** ********** ***** hahahaha*
  • 420x 420x:
    ********* *** ***** *** hahahaha ********
  • 420x 420x:
    ** hahahaha*
    420x 420x: ** hahahaha*