Galiba çiçeklenmeye ne yapmalıyım?

joseredox

Yeni üye
Selam kankalar bende bitkim 18/6 ışık vermeme rağmen galiba çiçeklenmeye girdi birde bende yeni 400w MH ışık filan almışıtım  ama bu şimdi çiçeklenmeye girince benim HPS 400 w illaki almam şartmı birde daha 12/12 ışığa geçmedim hem ışık hemde bu saat konusunda veya başka bir konuda tecrübeli arkadaşlardan tavsiyelerinizi bekliyorum fotoları ekliyorum şimdiden teşekkürler

https://imgur.com/a/bDkLJUy
https://imgur.com/a/marNsrO
https://imgur.com/a/ZmC7O0I
https://imgur.com/a/uCNzvum

RE: Galiba çiçeklenmeye girdi yardım

Duyurudan sonra ki hatalı 2. konuyu uygun yere taşıdım başlığınızı da sorunuzla daha alakalı yaparsanız ve yardım gibi şeyler yazmazsanız daha kısa sürede daha doğru cevaplar alırsınız ceza puanınıza ekleme yapılmıştır, iyi forumlar.

joseredox

Yeni üye
Yetiştirdiğim indoor bitkimi inddor altına çiçeklenme için bilmediğim konu hakkında yardım istedim çünkü bilmiyorum YARDIMA ihtiyacım var diğer konular için hayat meşgülüyetimden ötürü geri dönemedim konular vardı ayrıca gerekli cevabı veren karşı taraf benim ilk growum yeni değerli cevap karşıdan geliyor benden değil forumdaki üyeler zaten bu değeerli cevaplardan yaararlanabilir illa cevap vermem gerekiyorsa onuda veririm özelden uyarabildiniz sevdiğim takip ettiğim bi forum var kalp kırmaya gerek yok neyse

Konuyu neden kişiselleştirip kırılıyorsunuz anlamadım doğrular gözüktüğü gibi yanlışlarda arada gözükmeli ki forum bir düzene kavuşsun oluşturduğunuz konu yine bir soru cevap konusu tekrar söylediğim gibi hayat meşguliyetinizde başarılar dilerim işte faydalı cevap karşıdanda gelse soru soracağınız zaman nasıl içerik oluşturuyorsanız arada teşekkür veya foruma katkı içinde konularınızın altından bildirmenizi diliyoruz bu bir suç değil zorunlulukta değil sadece siz öyle bir şey demeyince konu havada kalıyor çünkü hiç bilmeyen birisi bakıp acaba işe yaradımı diyor ama cevabı belli değil aynı konuyu yeniden açıyor bunu engellemekte bizim görevimiz lütfen üzerinize alınmayın kırılmayın bizide anlayın, iyi forumlar.

joseredox

Yeni üye
Neyse bilmeğim için dile getirdim sonuç tatlıya bağlandı ama benim bir cevaba ihtiyacım var gerekli cevabı tecrübeli arkadaşlarımızdan alırsm çok menun kalıcam

Madam80

Yeni üye
kardeşim ben orada çiçeklenme göremiyorum sadece son dalların uçları bi kaç daha yaptak atacak gibi duruyor bir haftaya tüyler çıkacak mı bak bakalım. eper çıkarsa yani çiçeklenmeye girerse bence auto değilse girmesi pek mümkün değil. hps şamba al yoksa metal halife ile pek performans vermiyor.

yuno_09

Yeni üye
Cvp: Galiba çiçeklenmeye ne yapmalıyım?

joseredox' Alıntı:
Neyse bilmeğim için dile getirdim sonuç tatlıya bağlandı ama benim bir cevaba ihtiyacım var gerekli cevabı tecrübeli arkadaşlarımızdan alırsm çok menun kalıcam

Dostum ciceklenmeye falan girmemis boyle devam daha var ciceklenmeye girmesine

joseredox

Yeni üye
Değişik bi türde çıkıyor sanki gibi geldi yapraklar o yüzden çiçeklenme sandım bende ışığı 12/12 alayımmı ? Bu arada bitkim photo

yuno_09

Yeni üye

joseredox' Alıntı:
Değişik bi türde çıkıyor sanki gibi geldi yapraklar o yüzden çiçeklenme sandım bende ışığı 12/12 alayımmı ? Bu arada bitkim photo

Bu sana kalmıs ciceklenmeye yönelsin istiyorsan işığını hps ile degistirip 12/12saat dilimine alirsan bitki isigin ve saatin degistigini anlayip 3-5 gun icinde ciceklenmeye girecektir ancak dedigim gibi bu sana kalmis biraz daha fazla dolgun someklerim olsun diyorsan bekle yok ben azda olsa daha kisa zamanda hasat almak istiyorum dersen 12/12 ye alip isigi degistirirsen ciceklenmeye gececektir.

joseredox

Yeni üye

yuno_09' Alıntı:
joseredox' Alıntı:

Bu sana kalmıs ciceklenmeye yönelsin istiyorsan işığını hps ile degistirip 12/12saat dilimine alirsan bitki isigin ve saatin degistigini anlayip 3-5 gun icinde ciceklenmeye girecektir ancak dedigim gibi bu sana kalmis biraz daha fazla dolgun someklerim olsun diyorsan bekle yok ben azda olsa daha kisa zamanda hasat almak istiyorum dersen 12/12 ye alip isigi degistirirsen ciceklenmeye gececektir.

Tamamdır eyvallah şimdi mh yeni aldım 1  2 hafta daha böyle gitsin o zaman 2 hafta sonra hps ile birlikte 12ye 12 geçeyim teşekkürler

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • deyorke Chat bot:
  • kawinnnz kawinnnz:
  • 5.yaprak 5.yaprak:
    5.yaprak 5.yaprak: ********** ********