Gübre

Tohumsuz Kanka

Yeni üye
Selamün aleyküm kankalar
Outdoor yetistirdigim bitkilerim ciceklenmeye girmek üzere Çiçeklenme gübresi alıcam. 

Bitkiye sulamada vermeyi düsündugum gübrelerler;
An micro - 4 ml
An grow - 4 ml
An bloom - 4 ml
An bud candy - 2 ml
An bud factor x - 2 ml

Ölçüler tabiki 1L su için. 1 sulama gübreli 1 sulama normal olarak veriyorum. 

Bu gübreler bitkiye ağır gelir mi? Nasıl bir tepki-sonuç alırım.
Yorumlarınızı bekliyorum.

Aliço

Yeni üye
Cvp: Gübre

Tohumsuz Kanka' Alıntı:
Selamün aleyküm kankalar
Outdoor yetistirdigim bitkilerim ciceklenmeye girmek üzere Çiçeklenme gübresi alıcam. 

An micro - 4 ml
An grow - 4 ml
An bloom - 4 ml
An bud candy - 2 ml
An bud factor x - 2 ml

Ölçüler tabiki 1L su için. 1 sulama gübreli 1 sulama normal olarak veriyorum. 

Kanka 1 L 3 ml yap ama her sulamada gübreli ver forumda banada başkalarınada söylenmişti bir dolu bir boş bitkiyi şaşkına çeviriyormuş

Aorenici

Yeni üye

Tohumsuz Kanka' Alıntı:
Selamün aleyküm kankalar

An micro - 4 ml
An grow - 4 ml
An bloom - 4 ml
An bud candy - 2 ml
An bud factor x - 2 ml

Ölçüler tabiki 1L su için. 1 sulama gübreli
1 sulama normal olarak veriyorum. 

aynı moddayız ben de gübre - su - boş bu döngüde uygulama yapıyorum ama şimdi gübre - gübre - boş bakalım sonuç ne olacak 

pijelybomm1992

Yeni üye
bio growla bio bloom aynuı anda versek karşıstırıp  sıkıntı olurmu yada 1 gun bllom bı gun su yok bı gun gorw vermek mantıklımıdır  dostlarım :))

Ba$kan

Yeni üye
Outdoor için hep kendi arkadaşlarima super soil oneririm.ama buradaki dostlarm super soilu tam ne olduğunu bilmedikleri için.npk gubre leri outdoorda iyi bir seçim hiç masrafa giyme.(p)(k) onsuru yüksek bir gubre al ve ver.nedenini de sorarsan outdoor da güneş işiği sicaklik le beraber bitkiye değiyor ona gore buharlaşma oluyur.ve o buhar gubreli olduğu için yaprak lar.ve bitkide sorunlara yol açiyor.fazla performans istiyorusan npk olacak.ama abartmicaksin.grow ve micro çoğu veg doneminde kulanilir.çiçeklenmede bitkiyi ayara dönüştürür

R

Ripley'sOG

Guest
  • Super soil pat diye yapılmaz fakat bunu yazan arkadaş pat diye yazmış.Herkesin harcı değil o heleki böyle yeni arkadaslarimiz icin
  • Kullanmak istediği set An Grow micro bloom 3'lü set oranlari doğrudur fakat her sulamada vermek istersen bu oranlari düşür ilk etapta bitkiye aşırı yük bindirme zaten son sözü bitki sana bildiricektir.Az veya fazla geldiğini o zaman işte tam takır devam edebilirsin.
  • Bud candy ve Bud factor x benim beğenerek  kullandığım ve önerdiğim 2 gübre oranlari doğrudur.Ancak bunlarida yukardaki gübreler gibi yapmak yerine 1ml  başla giderek 2ml olarak devam et.
  • Son söz olarak bunlar zaten cannabis için özel geliştirilmiş sağlam gübreler elbette ec değerleri ölçülerek verilme ama korkun o kadar büyük olamamalı dediğim gibi deneme yanılma şunuda unutma her genotipin kendine has örneğin bir soğuk direnci var ise gübre hassasiyeti veya doymaz bilmez bir iştahı olabiliyor.Haberin olsun 
    Isin rast gitsin 

Tohumsuz Kanka

Yeni üye

Ripley' Alıntı:
  • Super soil pat diye yapılmaz fakat bunu yazan arkadaş pat diye yazmış.Herkesin harcı değil o heleki böyle yeni arkadaslarimiz icin
  • Kullanmak istediği set An Grow micro bloom 3'lü set oranlari doğrudur fakat her sulamada vermek istersen bu oranlari düşür ilk etapta bitkiye aşırı yük bindirme zaten son sözü bitki sana bildiricektir.Az veya fazla geldiğini o zaman işte tam takır devam edebilirsin.
  • Bud candy ve Bud factor x benim beğenerek  kullandığım ve önerdiğim 2 gübre oranlari doğrudur.Ancak bunlarida yukardaki gübreler gibi yapmak yerine 1ml  başla giderek 2ml olarak devam et.
  • Son söz olarak bunlar zaten cannabis için özel geliştirilmiş sağlam gübreler elbette ec değerleri ölçülerek verilme ama korkun o kadar büyük olamamalı dediğim gibi deneme yanılma şunuda unutma her genotipin kendine has örneğin bir soğuk direnci var ise gübre hassasiyeti veya doymaz bilmez bir iştahı olabiliyor.Haberin olsun 
    Isin rast gitsin 

Teşekkürler verdiğin bilgiler benim için önemli. Son gübreli sulamamda 3ml micro grow bloom 2ml b-52 vermiştim. Sonraki gübreli sulamamda b-52 yi kesip dediğin gibi 4 ml micro grow bloom 1 ml bud candy 1 ml bud factor x vericem diğer haftada duruma göre oranları 2 ml ye cikarticam.
Umarım herkesin işi rast gider.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
    There are no messages in the chat. Be the first one to say Hi!