Görüntü İtibari İle Sizce Işık Fazla Mı Yoksa Az mı?

bafici

Kıdemli Üye
ustalar selamlar. ışık konusunda kafam çorba oldu artık. sürekli yeni bir bilgiye rastlıyorum, ona göre değiştiriyorum falan derken growu mundar edicem artık. ışık yaklaşık 12 saattir açık, auto genetik. 20/4 gidiyorum. sizce şu anki görüntüsü itibari ile ışık fazla mı geliyor yoksa az mı? ya da olması gerektiği gibi mi? açtığım günlük gerekli ilgiyi görmediği ve pek tavsiye alamadığım için başlık açmak durumunda kaldım. veteran arkadaşlar bilgilendirebilirse çok sevinirim. ışık 240 w, dim %50 de şu an. PPFD telefonla bakınca 1000 çıkıyor, lux 45 k civarı. ışık 45 cm de. daha öncesinde %20 dim ile 70 cm de idi, yapraklar yukarı doğruydu. dün 1000 PPFD ayarlamak için ışığı aşağı aldım ve dim'i açtım. sizce durum nedir ?

asgü

Üye
kanka ışıklarımız aynı.. 40-50 cm uzaklıkta dimmer'i %25 de atlattım ben ilk bir kaç haftayı... sonrasında her hafta dimmeri %5 aça aça ilerledim..bir sıkıntı yaşamadım ışıkla ilgili. şu an 60.gündeyim dimmer %100 mesafe 55 cm'de.

bafici

Kıdemli Üye
kanka ışıklarımız aynı.. 40-50 cm uzaklıkta dimmer'i %25 de atlattım ben ilk bir kaç haftayı... sonrasında her hafta dimmeri %5 aça aça ilerledim..bir sıkıntı yaşamadım ışıkla ilgili. şu an 60.gündeyim dimmer %100 mesafe 55 cm'de.
ben de öyle başladım bro ve ilk hafta çok iyi gitti. bu gün 8. gün, %50 ye aldım forumdan arkadaşların tavsiyesi üzerine. az da olsa co2 takviyesi yapıyorum, kabin çok küçük olduğu için etkiliyordur sanıyorum. ama ışık %25 deyken yukarı doğru olan yapraklar ışığı %50 ye alınca böyle hafif saldı gibi geldi.

asgü

Üye
ben de öyle başladım bro ve ilk hafta çok iyi gitti. bu gün 8. gün, %50 ye aldım forumdan arkadaşların tavsiyesi üzerine. az da olsa co2 takviyesi yapıyorum, kabin çok küçük olduğu için etkiliyordur sanıyorum. ama ışık %25 deyken yukarı doğru olan yapraklar ışığı %50 ye alınca böyle hafif saldı gibi geldi.
kanka co2 için acele etme bence şu an ilerki aşamalarda daha faydalı olacak.. bitkide gayet sağlıklı gözüküyor.. ben yaprak salmasını sulamaya bağlıyorum genelde ama çok bilgili değilim seni yanıltmak istemem..

bafici

Kıdemli Üye
kanka co2 için acele etme bence şu an ilerki aşamalarda daha faydalı olacak.. bitkide gayet sağlıklı gözüküyor.. ben yaprak salmasını sulamaya bağlıyorum genelde ama çok bilgili değilim seni yanıltmak istemem..
3 günde bir olarak planladım sulamayı ama alan küçük ve içeride 2 tane fan çalıştığı için toprak çabuk kuruyor sanırım. şimdi yine verdim gübreli su 1 lt. 500 ml etrafındaki toprağı ıslatmak için, 500 ml bitkiye.

asgü

Üye
kanka ben coco'da yapıyorum toprağın mantığını çok bilmiyorum ama bu ebattaki bir bitkiye 1 lt sulama kesinlikle çok... o yüzden hafiften aşağı salmış yaprağı bence... bence sulama miktarını düşür bu henüz fide zaten ihtiyacı olan nemi topraktan değil havadan alıyor bu boyda iken.. gene de yanlış yönlendirmekten imtina ederimm.. biraz bekle ustalar gelir.

obeb

Üye
Kanka bir kaç tane kaynak bulmuştum paylaşıyım.

bafici

Kıdemli Üye
Kanka bir kaç tane kaynak bulmuştum paylaşıyım.

eyvallah bro bu çok yardımcı oldu. dimi aç kapa growu mundar etmemişimdir umarım. toprakta perlit oranı %35 civarında olduğu için baya çabuk kuruyor. o yüzden suyu 2.5 gün de bir veriyorum şu an. toprak baya kuru oluyor çünkü. dim'i de bu listedekine göre kıstım şu an. artık ellemeyeceğim daha fazla :D

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Bomberx Bomberx:
  • Bandaleros Bandaleros:
    ****** ***** hahahaha** ******* ****** ******** *** ****
  • Bandaleros Bandaleros:
  • Bomberx Bomberx:
    * **** ********* ****** ****** ********* ****** hahahaha* *******
  • Y Yagzm:
  • Y Yagzm:
  • L letheriver:
    hahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha******** hahahaha **** ******** ********** *** ***
  • Mordecai Mordecai:
    ***** ********* ***** ***** *** hahahaha*** ***** ***** ***** ** ******
  • Bandaleros Bandaleros:
    ****** ** ****** ****** *** hahahaha **** ****** ********** ****** *****
  • Bandaleros Bandaleros:
    ****** hahahaha*** ********** *** **** **** *** *** *** ******
  • Y Yagzm:
  • Bomberx Bomberx:
  • Mordecai Mordecai:
    *** ***** ******* **** **** **** hahahaha ***** ******** ***** *******
  • Bomberx Bomberx:
    ***** ******* ****** ***** ****** ********* ***** *** ***** ** hahahaha ****** ******** ****** ****** **** **** ******* **
    +1
  • Bomberx Bomberx:
  • Bandaleros Bandaleros:
  • Bandaleros Bandaleros:
    ****** ******* ******** ****** *** ******* *** **** ****** hahahaha** ** ***** hahahaha* ****** ********
  • L letheriver:
  • T Tropikal.MR:
  • Bomberx Bomberx:
  • Bomberx Bomberx:
    **** ****** ****** ***** ******** hahahaha*
  • 7F8Jsy 7F8Jsy:
    ****** ***** *** ***** *** ****** ******** ** ****** ** ******** * ***** *** ***** ********* *** *** ****** hahahaha ****** ******* **** ******* ******* ***** ******* ***
  • Bandaleros Bandaleros:
    ** ****** ****** ****** ****** ******** ****** ** hahahaha*
  • 7F8Jsy 7F8Jsy:
    ******* ********* ****** ********* *** ***** *** ****** hahahaha
  • Bandaleros Bandaleros:
    Bandaleros Bandaleros: ** ********