Fikir alışverişi ve tavsiyeleriniz

nançaku

Yeni üye
Beyler selam, forumda yeniyim o yüzden belki daha önce yüzlerce kez cevapladığınız şeyleri tekrar soruyorumdur eğer öyle ise kusura bakmayın.
a. 5-6 yıldır esrar kullanıyorum ve son 2-3 yılı tüketimim iyice arttı. Doğal olarak tolerans geliştirdiğimi düşünüyorum çünkü eskisi kadar kafa yapmıyor hiçbir malzeme. Bugün içmeye ara verme kararı aldım toleransım düşsün diye, ortalama kaç günlük bir ara vermeliyim?
b. Geçen yıl space kek satan bir kanalım vardı ve onu yediğim zaman tolerans molerans dinlemeden kafam çok yükseliyordu. O kanal artık yok ve evde birkaç kez space kek yapmayı denedim. Çok az bir kafa yaşadım. Tarifleri bu forumdan ve internetten bulmuştum ancak bir türlü tutturamadım sanırım, bu kullandığım esrardan kaynaklanıyo olabilir mi, eğer öyleyse nasıl bir esrar bulmalıyım ve 1-2 gram gibi az miktarlardan 1-2 dilim kek yapılabilir mi? (Gramajı az tarif bulamadığım için tarifleri orantılayıp yapıyodum.)
c. Bongu nasıl temizliyosunuz her seferinde? Birkaç kapak aldıktan sonra bile direkt katran bağlıyo şişenin içi ve pis bir kokusu oluyor.
d. Yaşadığım yerde doğal tütün (hollandadaki coffee shoplarda kapalı mekanda tütün içmek yasak olduğu için esrarla birlikte sardıkları şeyden bahsediyorum ismi doğal tütün olmayabilir) yok. Tütünle içmek de işkence gibi geliyor artık, tütün yerine alternatif olarak ne kullanabilirim?

İmago

Üye
Merhabalar Nançaku, hoş geldin.

İlk soruna gelince bu tamamen senin töleransın ile alakalı. Kendimden örnek vereyim. 2 sene içerideydim. Eski bir cezam gelmişti. Girmeden önce BHO tüketiyordum kendine has bongundan. Sıfır tütün. :) Ancak töleransım öyle bir yükselmişti ki, sadece standart strain gibi yapıyordu beni. Çıktıktan sonra 3-4 gün de takılmadım. Eş dost aile ziyaretleri vs. Sonra kardeşim olacak fırlama elinde bir tane sour diesel ile geldi. İlk içtiğim zamanlara döndüm. Bunu bir daha asla yaşayamayacağım diye üzülürdüm. Tek kapak bongda bembeyaz oldum. Soğuk soğuk terledim. Midem bulandı ve çok haz aldım. Sana sadece bu tölerans konusu ile ilgili şunu söyleyebilirim; içmediğin bir gün dahi eşiği düşürür. Ne kadar dayanabiliyorsan o kadar dayan, bitimi gerçekten çok tatlı oluyor. Sonra o sour diesel ile ben 3 gün ayılıp bayıldım.

Diğer soruna gelince; Aslında herkesin cannabutter kullanımı farklı. Ben 250 gram yağa 14, yarım kilo yağa 28 gram atıyor ve her bir kurabiyede tek gram olacak şekilde yapıyorum. Alışık olmayanlara yarısını yediriyorum, fazlasıyla yetiyor onlara. THC'si düşük olabilir sigaranın ya da bu sıcak suda çözme olayını tam halledemedin. Dediğim gibi, bir dilim keke 1 gr da koyabilirsin, yarım gram da. Tercih tamamen sana kalmış.

Bongu en güzel izopropil alkol temizler. Litresi ucuzdur. Kimya malzemeleri satan yerlerden kolaylıkla temin edebilirsin.

Tütün yerine alternatif kullanım arıyorsan da forumun konsantre bölümünü ziyaret etmeni tavsiye ederim.

Saygılar.

Trefalgar

Kıdemli Üye
Merhabalar Nançaku, hoş geldin.

İlk soruna gelince bu tamamen senin töleransın ile alakalı. Kendimden örnek vereyim. 2 sene içerideydim. Eski bir cezam gelmişti. Girmeden önce BHO tüketiyordum kendine has bongundan. Sıfır tütün. :) Ancak töleransım öyle bir yükselmişti ki, sadece standart strain gibi yapıyordu beni. Çıktıktan sonra 3-4 gün de takılmadım. Eş dost aile ziyaretleri vs. Sonra kardeşim olacak fırlama elinde bir tane sour diesel ile geldi. İlk içtiğim zamanlara döndüm. Bunu bir daha asla yaşayamayacağım diye üzülürdüm. Tek kapak bongda bembeyaz oldum. Soğuk soğuk terledim. Midem bulandı ve çok haz aldım. Sana sadece bu tölerans konusu ile ilgili şunu söyleyebilirim; içmediğin bir gün dahi eşiği düşürür. Ne kadar dayanabiliyorsan o kadar dayan, bitimi gerçekten çok tatlı oluyor. Sonra o sour diesel ile ben 3 gün ayılıp bayıldım.

Diğer soruna gelince; Aslında herkesin cannabutter kullanımı farklı. Ben 250 gram yağa 14, yarım kilo yağa 28 gram atıyor ve her bir kurabiyede tek gram olacak şekilde yapıyorum. Alışık olmayanlara yarısını yediriyorum, fazlasıyla yetiyor onlara. THC'si düşük olabilir sigaranın ya da bu sıcak suda çözme olayını tam halledemedin. Dediğim gibi, bir dilim keke 1 gr da koyabilirsin, yarım gram da. Tercih tamamen sana kalmış.

Bongu en güzel izopropil alkol temizler. Litresi ucuzdur. Kimya malzemeleri satan yerlerden kolaylıkla temin edebilirsin.

Tütün yerine alternatif kullanım arıyorsan da forumun konsantre bölümünü ziyaret etmeni tavsiye ederim.

Saygılar.
Bu kac gram yaga kac gram ot koydugun kac gram yagi keke koydugunu soylemen iyi olmus kanka forumda hic denk gelmemistim kesin bir sejilde grami gramina tarifini verene

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Bandaleros Bandaleros:
    ***** hahahaha ******* ********* hahahaha******** ********* * ** **** ** hahahaha ******* *** ********** hahahahahahahaha********** ****** ****** ***** *****
  • C clackster:
    ******* hahahaha ********** **
  • Bandaleros Bandaleros:
    *** **** ********** **** hahahaha ** *** ** ** *** ******
  • Bandaleros Bandaleros:
  • C clackster:
    ****** *** ***** **** ********** ********* *** ***** ***** ********** **
  • Bandaleros Bandaleros:
    hahahaha***** * hahahaha* ********
  • Bandaleros Bandaleros:
  • C clackster:
    ******* ********** **
  • Bandaleros Bandaleros:
  • C clackster:
    hahahaha *******
  • Bandaleros Bandaleros:
  • Bandaleros Bandaleros:
  • Bandaleros Bandaleros:
    ******* ***** *** ******* hahahaha*** *****
  • Bandaleros Bandaleros:
    hahahaha*
  • Bandaleros Bandaleros:
    ********** ***** ** ** ********* ** ********** *** hahahaha**** ********* ***** ******** * **** *** ********* ********* hahahaha******* ****** hahahaha** *** hahahaha ********* *** ********** ***** ******** ********* ****** ***** ******* *** ****** ***** *** ****** ****
  • Bandaleros Bandaleros:
    ******* ********* ***** ** ******* ** ***** ********* ********** ***** ** ****
    +1
  • Bandaleros Bandaleros:
  • G Groww:
  • C clackster:
  • C clackster:
  • C clackster:
  • G Groww:
    ******* ********* ***** ** ******* ** ***** ********* ********** ***** ** **** ********** ****** ****** ****** ********** ****
  • G Groww:
  • Bandaleros Bandaleros:
    hahahahahahahahahahahaha**** ****** ****** ****** ********** ****
    Bandaleros Bandaleros: hahahahahahahahahahahaha**** ****** ****** ****** ********** ****