Fanla ilgili bazı sorularım var

Merhaba arkadaslar dumanınız bol hasadınız kazadız belasız olması dileğiyle ilk indoor um için oda boşalttım ekipmanım hazır fakat bazı bilmedigim hususları sormak istiyorum kim neyi biliyorsa ona cevap yazabilir bizzat deneyimli arkadaslar lütfen

8m2 oda şeklinde kabin Giriş ve çıkış fanları arasında mesafe olmalı mı ne kadar olmalı biri altda veya üsttemi olmalı pencere hep kapalı kalacak pencereden 2 adet fan diliği mi açmalıyım oda tipi en mantıklı nedir pencereden 2 delik dikat cekebilir o yüzden farklı fikirleri de alabilirim. hava kanal borularıyla nasıl yapıyolar baska odadan hava alıp verse kanallar kanalın ucu için her iki kanal odaya boru uzansa motorlar grow odamda mı olmalı yoksa en dışta diğer havalı odadaki pencerede olan uçtamı

H0P3

Üye
Çıkış fanını üstteki, giriş fanını alttaki borudan vermelisin. Kabinin içinde de aynı şekilde temiz hava girişi altta, hava çıkışı üstte olmalı kanka.

Çıkış fanını üstteki, giriş fanını alttaki borudan vermelisin. Kabinin içinde de aynı şekilde temiz hava girişi altta, hava çıkışı üstte olmalı kanka.
Hocam konuyla alakalı ben de başka bişey sormak istiyorum. Benim kabinin içinde giriş çıkış fanları falan hepsi takılı. Ama kabinlerde boş delikler de oluyor onlar neye yarıyor ? ışık kapalıyken içeri ışık yansıyor diye kapattım ama nasıl durmalı o kullanılmayan hava kanalları ?

higthead

Jolly Green
8m2 alana gırıs cıkıs fanların m3 lerı neler aldınmı? almadınmı? ve ıcerıde adet sayısı kac olucak koku ypgunluguna gore karbon fıltre m3h bellı olcak.

Dostum girişi oda dısından havayı alıp gırıs fanı ıle ıcerı verıceksın. ister kapıyı del hava kanalını gecır ıstersen kapını 1 karıs acık bırak gırıs fanını araya koyabılırsın.

Cıkıs fanın ıse ısınan hava yukselıcegı ıcın cıkıs fanın yukarıdan havayı cekıcek zemınden 2mt yukarda olması yeterli. Karbon fıltrenı koku baslayınca kullanıcaksın.

8m2 alana gırıs cıkıs fanların m3 lerı neler aldınmı? almadınmı? ve ıcerıde adet sayısı kac olucak koku ypgunluguna gore karbon fıltre m3h bellı olcak.

Dostum girişi oda dısından havayı alıp gırıs fanı ıle ıcerı verıceksın. ister kapıyı del hava kanalını gecır ıstersen kapını 1 karıs acık bırak gırıs fanını araya koyabılırsın.

Cıkıs fanın ıse ısınan hava yukselıcegı ıcın cıkıs fanın yukarıdan havayı cekıcek zemınden 2mt yukarda olması yeterli. Karbon fıltrenı koku baslayınca kullanıcaksın.
Teşekkür ederim cevabın için tatmin edici oldu

Almadım minimum parayla minimum m3 düşünüyorum en ekonomik şekilde nasıl olur

higthead

Jolly Green
Dostum bu tarz buyuk odalarda veya buyuk kabınlerde ışığın havalandırman ve gubren cok masraflı olur.

8m2 alanda 9 bitki için

Butcesel dusundugun ıcın 1080m3h set. Normalde mınımum 2200m3h set tekı karbonu kullanman lazım. 1180m3 te idare eder.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • TabldotLife TabldotLife:
    hahahaha** * *** ******* ***** hahahaha****
    **** hahahaha**** hahahaha* *****
    **** *** ********* ***** ***** ****** hahahaha**** ** ***** hahahaha****** *** hahahaha** ***
    ****** hahahaha** ******** ********* ***** ****** ******** *****
  • nicozaniolo nicozaniolo:
    ***** hahahaha ******* ***** ** ****** **
    ***** ** **** ****** **** ***** hahahaha*** hahahaha** hahahaha***
    *** ***** *** ***** ** ********* ******* ***** ***** ******** hahahaha ****
    ***** ********** ***** ****** *** hahahaha
    ***** ******* hahahaha** **** * ** ****** ******
    ******* ******* ****** *** ******* * ***** ** ** ****** **
    nicozaniolo nicozaniolo: ******* ******* ****** *** ******* * ***** ** ** ****** **