Elektrik sistemi güvenliği

_sansar

Üye
Malum onca para ve emekle sistem kuruyoruz bu sistemin yanmaması için ne gibi bi önlem alabilirim dün havalandırmamı bağladığım uzatma kablosu yandı allahtan fanıma birşey olmadı.

ayteach

Müptezel
Sistemine sayac cikisindan ayri bi ttr kablo cekip , kablonu bi kombinasyon kutusuna kacak akim koruma rolesi ve sigortali bi sekilde baglayarak koruyabilirsin. Sifir elektirik tecrubesiyle yapilabilecek bi islem degil. Ben kendim yaptim az cok anladigim icin. Anlamiyorsan elektirikciden yardim alman lazim

Ü

Üye silindi 899

Guest
akım korumalı prizler var gecenlerde evin esyalarını değiştirdim gelen cocuklar önerdiler 150-200 lira gibi bisey; biraz araştır belki aradıgın onun gibi birşeydir kanka

higthead

Jolly Green
Malum onca para ve emekle sistem kuruyoruz bu sistemin yanmaması için ne gibi bi önlem alabilirim dün havalandırmamı bağladığım uzatma kablosu yandı allahtan fanıma birşey olmadı.

Dostum elektırıgı dogru kullandıktan sonra sebekeden dusuk veya yuksek voltaj gelmedıkce hıc bır sey olmaz. Senın uzatma kablonda bır temaslık yani şase yapma durumu olmuşki yanmış şalteri attırmış. Uzatma kablonu değiştir sorun çözülecek. Evinde kaçak akım rolesi oldumu korkma.

_sansar

Üye
Sistemine sayac cikisindan ayri bi ttr kablo cekip , kablonu bi kombinasyon kutusuna kacak akim koruma rolesi ve sigortali bi sekilde baglayarak koruyabilirsin. Sifir elektirik tecrubesiyle yapilabilecek bi islem degil. Ben kendim yaptim az cok anladigim icin. Anlamiyorsan elektirikciden yardim alman lazim
odanın elektriği mutfağa bağlı odaya ayrı çekmek için duvarı çizgi şeklinde kırmamız gerekicek. bu grow akım korumalı prizle atlatır öyle dediğin şeyi yapıcam kesinlikle. çok teşekkür ederim

_sansar

Üye
akım korumalı prizler var gecenlerde evin esyalarını değiştirdim gelen cocuklar önerdiler 150-200 lira gibi bisey; biraz araştır belki aradıgın onun gibi birşeydir kanka
knka aldım ondan brennenstulh marka. maalesef ona takmadan denemiştim. teşekkür ederim ilgin için

_sansar

Üye
Dostum elektırıgı dogru kullandıktan sonra sebekeden dusuk veya yuksek voltaj gelmedıkce hıc bır sey olmaz. Senın uzatma kablonda bır temaslık yani şase yapma durumu olmuşki yanmış şalteri attırmış. Uzatma kablonu değiştir sorun çözülecek. Evinde kaçak akım rolesi oldumu korkma.
abi temaslık durumu ne oluyor? uzatma kablosunun topraklama telleri mi deydi acaba? havalandırmayı, ışığı, fanı falan hep akım korumalı bir prize bağlayacağım. Bu durumda tekrar yanma yaşanılabilir mi bir fikrin var mı? Çok teşekkür ederim ilgin için.

SpaceX

Üye
Elektrik oynamalarının olduğu yerlerde cihazları korumak için regülatör kullanılıyor. Akım korumalı prizlere kıyasla daha pahalı aletler. Ancak daha güvenli olacağını düşünüyorum. Bir sorun çıka bileceyinden endişeleniyorsan.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • Mordecai Chat bot:
    Mordecai Chat bot: ******** *** ******* *** *** *********