Dikkatsizlik...

Grün

Yeni üye
Arkadaşlar başıma çok kötü bir olay geldi... Tam çiçeklenmeye geçecekken ışığı değiştireyim dedim bi baktım zaten çiçeklenme takılıymış ya da ben öyle zannediyorum... growkentten verdim siparişi, siparişlerime baktığımda 450w olan (grow) MH / 400w lık olan (bloom) HPS yazıyordu. Bende watt bakımından yola çıkarak takmıştım ilk ampulü. Şimdi bakıyorum HPS olan 450 w lık diyor... En başından beri çiçeklenme takmışım sizce bi sorun olur mu ?

Sol taraftakini kullanıyordum.

Grün

Yeni üye
kankam şimdi taktım ışığı sarı veriyor bir önceki beyazdı. İnternetten bakıyorum hps almpül sarı oluyormuş aslında turuncumsu doğru gidiyorum sanırımsam

MH beyaz ışık verir, büyüme evresinde bitkinin aşırı boylanmasının önüne geçer genellikle. HPS sarı ışık verir, senin ışık doğru görünüyor telaş yapma. Ayrıca şunu da söyleyeyim, ben ilk growumda önce MH sonra HPS kullandım ama balast MH için uygun değilmiş sanırım, sürekli kapanıyordu ışık, bu yüzden çok sorun yaşadım. 2nci growda baştan sona HPS kullandım ve çok sorunsuzdu her şey.

Grün

Yeni üye
Çiçeklenme dönemi manuel olduğu için telaş yaptım ama rahatladım şimdi sen sarı olur deyince teşekkürler kanki :)

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
    There are no messages in the chat. Be the first one to say Hi!