Derdi Nedir Bu Garibanın

stuka

Yeni üye
Merhaba Dostlar,

2-3 yıl aradan sonra tekrar heves edip kolları sıvadım ancak bir problemim var.

Yurtdışından aldığım AUTO KUSH genetiğe sahip 3 yıllık tohumu ektim ve bitki 9-11.03.2020 tarihlerinde tohumdan çıktı. 

Toprak: %50torf  %25coco %10 humus %10 perlit %5leonardit

https://imgur.com/a/kYPNsrN

Erikli damacana su ile suluyorum.
İlk haftadan sonra 1ml/L vodoo juice verdim ve sonrasında 2. sulamada 1ml/L Grow+ 0,7ml/L micro verdim.
Bu arada saksısını değiştirdim. Sonraki sulamada 2ml/L Vodoo juice 1ml/L Grow+ 1ml/L micro verdim.

Işık 100w full spect yxo cob led. Bitki ile mesafesi ilk günden itibaren 15cm civarında bugün itibariyle 28cm e çıkarttım.

Ph 6,2 civarında ayarlıyorum ancak ph metre kalibrasyonum 2 yıllık. (ph metreyi turnusol kağıdı ile test ettiğimde ölçümleri doğru gibi görünüyor.)

Gübrelerim en az 2 yıllık ancak temiz kullandım çek boşalt gibi işlemler yapmadım.

Ortam 25-26 C %55-70 arası nem.

Bu garibanın derdi ne?

edizparlar

Yeni üye
kanka hangi toprağı kullanıyorsun bilmiyorum ama Coco da olsa ilk 2 hafta kızı rahat bırakın gübreli falan elleşmeyin der ustalar.

normalde 2 haftadan sonra bile çizelgelerinde yazanların 1/2si ile başla kanka yakmışsın kızları.
 saf su ile sula bir müddet. 
Toprağın ne? Light mix veya Coco değilse yine başlangıca çok tavsiye etmiyor abiler

EC metre al ve suyun ppmsini ölç, döneme göre ppm değerlerini forumda bulabilirsin.

stuka

Yeni üye
Cvp: Derdi Nedir Bu Garibanın

edizparlar' Alıntı:
kanka hangi toprağı kullanıyorsun bilmiyorum ama Coco da olsa ilk 2 hafta kızı rahat bırakın gübreli falan elleşmeyin der ustalar.

normalde 2 haftadan sonra bile çizelgelerinde yazanların 1/2si ile başla kanka yakmışsın kızları.
Toprağın ne? Light mix veya Coco değilse yine başlangıca çok tavsiye etmiyor abiler

EC metre al ve suyun ppmsini ölç, döneme göre ppm değerlerini forumda bulabilirsin.

Toprak bilgisi eklendi.

edizparlar

Yeni üye

stuka' Alıntı:
edizparlar' Alıntı:

Toprak bilgisi eklendi.

düz dinlendirilmiş oda sıcaklığında bekletilmiş su ile sula bi müddet gübre verme. toprağındaki mineraller yeter sana. kendilerini toparlamalarını bekle kanka

R

Ripley'sOG

Guest
  • Azot eksikliği var bitkinde
  • pH stabil değil 2 yıllık olması kalibrenin sabit olacağı anlamina gelmiyor hemen kalibrasyon sıvısı al kendine
  • Gubreleri nasil saklandi bimiyorum ama raf omurlerine siteden bak 2 yıl cok fazla olabilir kullanım ömrü için.
  • 15cm çok yakındı doğru olanı yapmışsın 

stuka

Yeni üye

Ripley' Alıntı:
  • Azot eksikliği var bitkinde
  • pH stabil değil 2 yıllık olması kalibrenin sabit olacağı anlamina gelmiyor hemen kalibrasyon sıvısı al kendine
  • Gubreleri nasil saklandi bimiyorum ama raf omurlerine siteden bak 2 yıl cok fazla olabilir kullanım ömrü için.
  • 15cm çok yakındı doğru olanı yapmışsın 

-pH kalibrasyonu için kalibrasyon tozu söyledim
-gübrelerimi karanlık ve serin ortamda sakladım.Kapaktaki korumayı da tamamen sökmedim şırınganın iğnesi ile delip tek delikten gübreyi çektim.

Revive + B 52 takviyesi alıp kullanmamı tavsiye ettiler. Sizin yorumunuz nedir bu konuda?

stuka

Yeni üye
pH metreyi turnusol kağıdı ile kontrol ettim düşük ph dan azot yetmezliği oluşacak bir durum yok. Acaba aşırı gübrelemeden sorun oluşmuş olabilir mi.?

growingorganic

Yeni üye
Gübreden kaynaklı. Erkenden gübre vermeye başlamışsın bitki sağlıklı bir kök yapısı oluşturmadan besin alımını minimum seviyede tutar, fazladan verilmiş gübre bitkide nutrient lockout denilen olaya sebep oluyor yani kökler gübre alımını durduruyor. 1 hafta boyunca satın su ile flush yaparsan düzelir

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • kkush kkush:
    **** ****** *** ** *** hahahaha** *** hahahaha** *
    +1
  • T Tropikal.MR:
  • kkush kkush:
    +1
  • Bandaleros Bandaleros:
    hahahahahahahaha hahahahahahahaha****** ********* *****
    +1
  • TroubleStyla TroubleStyla:
    ***** ********* ***** *** ****** ***** ******* ****** ****** *** ** *** *******
    hahahaha hahahaha ********** ** *** *******
  • kkush kkush:
    **** ****** ********** ***** ***** ******* hahahaha ***** *** **
  • kkush kkush:
    ********* ****** ***** **** ********* hahahaha**** hahahahahahahaha**** hahahahahahahaha
    +1
  • Bandaleros Bandaleros:
  • kkush kkush:
  • Bandaleros Bandaleros:
    +1
  • kkush kkush:
    ***** ******* hahahaha*
  • Bandaleros Bandaleros:
    *** **** **** ****** hahahaha**** hahahaha** ****
  • kkush kkush:
  • kkush kkush:
  • Bandaleros Bandaleros:
    ***** ***** ****** ********* ****** **** ****** hahahaha*****
  • kkush kkush:
    ** ********* **** ********* hahahaha**
  • kkush kkush:
    ****** hahahaha ****** *******
  • kkush kkush:
    **** ****** ******** hahahaha* ** ********* ********** hahahaha**** **
  • Bandaleros Bandaleros:
    hahahaha****** ** ******* ***
  • kkush kkush:
    ********* ******* hahahaha** ******** ** hahahaha*** *******
  • NewGardener NewGardener:
    ****** *** ********* ******** hahahaha ***** ******** **** hahahaha* ****** ******** *** ****** ******** ***** ******** *
  • kkush kkush:
    ***** ******* hahahaha ******* **********
  • T Tropikal.MR:
    ***** ** ******** ***** ***** ***** **** ****** ******* *** **** ********* ****** ********* ** *** ** ** ******* hahahaha********** ** *** **** ***** ****** * ** *** **
    T Tropikal.MR: ***** ** ******** ***** ***** ***** **** ****** ******* *** **** ********* ****** ********* **...