COCO GELİŞİM PROBLEMİ DESTEK

Ü

Üye silindi 18784

Guest
Evet. Coco'da yapıyorum. Aslında öylesine ektiğim bir bitkyidi ben de ölür diye düşünmüştüm ama öyle olmadı :)

Bu kadar net bir dille reddetmeni anlayamadım.. Her yüksek ppm verilen çiçek bitki ölecek diye bir kural yok. Şuan çiçeğe bile girdi..
Ok sen yüksek ppm vermeye devam dostum. Madem coco yapıyorsun hasat sonu paylaş bakalım bitkini görelim.

KushuKalkmaz

Kıdemli Üye
Kankalar merhaba deneylerden 2 tanesinde bi problem var kalsiyum eksikliği vardı durdurduğumu düşünüyorum , ışık stresi çektiler yeni ışık olduğu için alışamadım şuan ışıkları da boy-dim ayarladım başka bir problem gözüküyor mu ya da nasıl tedavi edip önüne geçebilirim ?

MrTiger420

Müptezel
Bitkinde birden fazla problem var. Tuzlanma ve ardından gelen beslenme sorunlarını önlemek için en az saksı hacmi ile flush at ve ardından bloom gübreleriyle sulama yap. Coco tamamen kurumadan, giriş çıkış suyunun EC/PPM kontrol ederek her seferinde gübreli suyla sulama yapılır. Coco fazla kuruduğu zaman tuzlanma problemi başlar. Coco ile ilgili yazdığım konuları okumadıysan, okumanı tavsiye ederim. Belki cocoda yetiştirmeyle ilgili bazı sorulara cevap bulabilirsin. @KaptanSavyo yardım et arkdaşa, buraya kadar gelmiş yazık bu bitkiye...

Ü

Üye silindi 18784

Guest
Bitkinde birden fazla problem var. Tuzlanma ve ardından gelen beslenme sorunlarını önlemek için en az saksı hacmi ile flush at ve ardından bloom gübreleriyle sulama yap. Coco tamamen kurumadan, giriş çıkış suyunun EC/PPM kontrol ederek her seferinde gübreli suyla sulama yapılır. Coco fazla kuruduğu zaman tuzlanma problemi başlar. Coco ile ilgili yazdığım konuları okumadıysan, okumanı tavsiye ederim. Belki cocoda yetiştirmeyle ilgili bazı sorulara cevap bulabilirsin. @KaptanSavyo yardım et arkdaşa, buraya kadar gelmiş yazık bu bitkiye...

arkadaş en son yüksek ppm verdiğini ve hiç birşey olmadığını söylemişti. Sonuç ortada

Moderatör tarafında düzenlendi:

KushuKalkmaz

Kıdemli Üye
Teşekkürler kanka cevabın için bunlar zaten deneylerimdi benim , üstlerinde çok oynadım .

KushuKalkmaz

Kıdemli Üye

arkadaş en son yüksek ppm verdiğini ve hiç birşey olmadığını söylemişti. Sonuç ortada
Kanka bunlar deneyler neler çektiler yüksek ppm girdiklerim yeni attığım tohumlar 21. Gündeler ve hep kontrollu gittim bi problemim yok olursa tavsiyelerini dinleriz

Ü

Üye silindi 18784

Guest
Kanka bunlar deneyler neler çektiler yüksek ppm girdiklerim yeni attığım tohumlar 21. Gündeler ve hep kontrollu gittim bi problemim yok olursa tavsiyelerini dinleriz
Dostum giriş çıkış EC’yi doğru yönetmelisin. Verdiğim 1250 EC ise alltan akan suyun EC Sİ max 1500 olmalı. Ters ozmos yani arıtma suyu kullanmalısın. Bunları yaparsan tek yaprak kaybetmeden grow atarsın. Gübrelerinde coco olması gerekiyor yani calmag destekli AN COCO yada Canna COCO. 400 EC ile başlayıp gün gün yükseltirsin max+100 yükselt. Ayrıca grow gübresine çok erken başlıyorsun.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • içiciadam içiciadam:
  • içiciadam içiciadam:
    **** *** ******* ***** ***** ****** ******* hahahaha
  • Lew4nd0w5k1 Lew4nd0w5k1:
    ***** **** ****** **** ****** * ***** ********** ****** * **** ******* ********** *****
    +1
  • Didrug Didrug:
    +1
  • Didrug Didrug:
  • Didrug Didrug:
    ****** ****** **
  • içiciadam içiciadam:
  • içiciadam içiciadam:
    ****** hahahaha* *** ***** *****
  • içiciadam içiciadam:
    **** hahahaha ******* ******** *******
  • içiciadam içiciadam:
    hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha*********
  • Didrug Didrug:
  • içiciadam içiciadam:
    **** ******** hahahaha**** ** **** *****
  • içiciadam içiciadam:
  • içiciadam içiciadam:
  • içiciadam içiciadam:
    ********* ** **** ********* ***** ****** ********* ****** ******* ******* *
  • içiciadam içiciadam:
    ******** ******* hahahaha* ***
  • içiciadam içiciadam:
    ***** *** ****** ********** ******** ***** *** ****** *** ********** ********* ***** hahahaha ********** ******* ***** ** ******* **** ****** ********** ****** * ********
  • içiciadam içiciadam:
  • içiciadam içiciadam:
  • NewGardener NewGardener:
    hahahaha ***** ****** ****** **** ******
    +1
  • içiciadam içiciadam:
  • içiciadam içiciadam:
  • içiciadam içiciadam:
  • NewGardener NewGardener:
    hahahaha* hahahaha ** **** ******* ********** **** ***** ***** ***** *
  • içiciadam içiciadam:
    ***** ***** ***** ****** ********* ***** ******** hahahaha
    içiciadam içiciadam: ***** ***** ***** ****** ********* ***** ******** hahahaha