COB LED ISI SORUNU

bayansomek

Yeni üye
Merhabalar herkese COB Led aldım bir adet full spektrum 50w .
1dk çalıştırdım sadece ve elektrikli soba gibi ısınıyor.. Ayrıca kendim  güç kablosuna bağladım. Sonra silikonla güç kablosunun LED'deki ucunu LED'e sabitledim.. Silikon  Led'in sıcaklığından erir mi ? Isı sorununu nasıl çözebilirim yardımcı olan herkese teşekkürler

Harmankardo

Yeni üye
Aga pc nin işlemci üstündeli fanını alüminyum parçasıyla birlikte söküp termal macun ile üstüne montaj yapmalısın ayrıca bitkilerin yanında yine fan olmalı

Ayrıca konuya hakim değilsen yapmaya uğraşma götür bi elektrikçiye tarif et fan ile aynı anda çalışmasını istiyorum diye yardımcı olurlar napıcan diye soran olursa kaplumbağa besliyorum dersin

Escop952

Yeni üye
Bağlantı için youtubeden paralel bağlantı yaz bi sürü videosu var ısınmaması için cobled için gerekenler ve montaj adlı konudaki arkadaşım yaptığı gibi yap ısınmaz ben öyle yaptım 50cm 2 adet soğutucuya 3 er tane taktım 2 şer tanede fan taktım 300w cob led bana 4 derece ısı yapıyor

Ü

Üye silindi 12891

Guest
N11 yaz kanka bu malzemerin hepsi var 
Termal ped ledin altina yapistirmak icin..
Sogutucu profil 8cm 
220v 8cm pc fanı
0.75 2li kablo
Bunlarsiz pek verim alamazsin patlar gider

bayansomek

Yeni üye
Cevaplayan herkese teşekkürler
+Aluminyum soğutucu profil 50 cm
+Kasa fanı
+Termal macun 
siparişi verdim. 0.75 kablo şartmı ben direk fırın güç kablosunu montajladım?

bayansomek

Yeni üye
arkasına bilgisayar chipsetleri için sürülen termal macunu sürerseniz sorunsuz çalışıyor. Teşekkürler

h0rby

Yeni üye
Cvp: COB LED ISI SORUNU

davenothere' Alıntı:
teşekkürler kanka 8 tane led için kaç tane almalıyım?
dostum termal macun 2 yüzey arasını micro boşlukları doldurup tek malzeme gibi ısı iletmesini sağlar çok ince bir yüzey kullanacaksın birkaç damla yeterli işlemci termal macun testlerindeki gibi 30gr alırsan her hasattan sonra yenilesen bile birkaç kere yeterli olur

Escop952' Alıntı:
Bağlantı için youtubeden paralel bağlantı yaz bi sürü videosu var ısınmaması için cobled için gerekenler ve montaj adlı konudaki arkadaşım yaptığı gibi yap ısınmaz ben öyle yaptım 50cm 2 adet soğutucuya 3 er tane taktım 2 şer tanede fan taktım 300w cob led bana 4 derece ısı yapıyor

Merhaba .bende cob Led sistemimi kendim yaptim .
Hazır aynı sistem var Ken .sizden eksik olan bilgilerimi tamamlamak isterim..daha yeniyim bu konu da hocam 
5 x 50w cob Led aldim.250w 1 adet ledim bozuk yada bozuldu ama 250 w cob led ile 2 saksı kendim içn yetistirmek ıstiyorum yeterli mi sizce yoksa 1 adet daha alp 300w tamamlamak mi gerekli .
5 ayrı Led e 5 adet 12v pc sogutucu fani ile beraber bağladım. 
12 v 5adet destekleyen trafoya ya fazla kalan 1 adet fani taktim ?? 20ampr

BEYLERBEYİ

Yeni üye
Vitaminli gübre' Alıntı:
Escop952' Alıntı:

Hazır aynı sistem var Ken .sizden eksik olan bilgilerimi tamamlamak isterim..daha yeniyim bu konu da hocam 
5 x 50w cob Led aldim.250w 1 adet ledim bozuk yada bozuldu ama 250 w cob led ile 2 saksı kendim içn yetistirmek ıstiyorum yeterli mi sizce yoksa 1 adet daha alp 300w tamamlamak mi gerekli .

25 bin lümen yapıyor kanka yeterli fakat durumun varsa 1 tane daha 50w ekleyebilirsin verim için iyi olur fotosentez olur. bu arada ısı sorunun varmı kulandığın soğutucu profil kaç cm

Pablo01' Alıntı:
Vitaminli gübre' Alıntı:

25 bin lümen yapıyor kanka yeterli fakat durumun varsa 1 tane daha 50w ekleyebilirsin verim için iyi olur fotosentez olur. bu arada ısı sorunun varmı kulandığın soğutucu profil kaç cm

Kanka ben bütün sistemi kurdum hallettim sponsordan mayis 20 si diyince ışık sistemini elimde kalan 5 adet cob led ile aynı dron şekli ile yaptım. .alüminyum profilden hac şekli yaptım ama güzel oldu .resim nasıl yükliye biliyorum .resim atıyım .fikrin önemli merak ettim. Olmamış dersen 1 adet daha led alıp 300w çıkarıp yeni kasa yapabilirim led ler e

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • O oziozi:
  • Mordecai Mordecai:
  • C CHaRaMBoL:
    ***** ****** hahahahahahahaha******** hahahahahahahaha hahahahahahahaha
  • B Bboy:
    hahahahahahahaha hahahahahahahaha
  • O oziozi:
  • O oziozi:
  • Mordecai Mordecai:
    ***** ** hahahaha* **** ******* ********** **** *****
  • O oziozi:
  • O oziozi:
  • O oziozi:
  • B Bboy:
    ********* **** **** hahahaha hahahaha** ***** hahahaha* ****** ********** ** ******** *** *****
  • S SuperKafa:
    hahahahahahahaha
  • O oziozi:
  • B Bboy:
    ** ** ******* ******** *** ** **
  • C CHaRaMBoL:
    **** ******* *** *** *** ***** *** ********* * ******** ****** ******* ***** ***** hahahaha** hahahaha **********
  • S SuperKafa:
  • S SuperKafa:
    hahahaha********* ***** **
  • O oziozi:
  • B Bboy:
    hahahahahahahaha hahahahahahahaha
  • Mordecai Mordecai:
    *** hahahaha ********
  • Mordecai Mordecai:
    *** hahahaha ******* **** ***** ** ********** ******
  • C CHaRaMBoL:
    *** hahahaha hahahaha** ******** ********* **