Cob led için gerekenler ve montaj

• Konbuyu başlatan Üye silindi 13123
  • Başlangıç tarihi

Escop952

Yeni üye
@redcliffe kanka ledleri termal bantla yapıştırmadan önce neden 4 adet deliği açtın ısıyı yukarı çekmesi içinmi ledlerdede 4 delik var yoksa vidalamak için mi termal bantla yapıştırıyorsak o delikleri neden açıyoruz onu anlamadım yardımcı olurmusun

Ü

Üye silindi 13123

Guest
Cvp: Cob led için gerekenler ve montaj

Escop952' Alıntı:
@redcliffe kanka ledleri termal bantla yapıştırmadan önce neden 4 adet deliği açtın ısıyı yukarı çekmesi içinmi ledlerdede 4 delik var yoksa vidalamak için mi termal bantla yapıştırıyorsak o delikleri neden açıyoruz onu anlamadım yardımcı olurmusun

Termal pad yapışkanlı değil  ve ısının iyi iletilmesi için ledi sıkı bir şekilde vidalamak gerekiyor.

Sonunda ledler kargolandı. Red kardeşim 40cm x 35 cm kalınlıkta 2 cm alüminyum profil buldum. 5 yada 6 ledi bu profile takmayı düşünüyorum tek parça kip duracak gibi ama sıcaklık konusundaki performansı ne olur bilemem yapip denicem artık.

Ü

Üye silindi 13123

Guest

darkbiohazards' Alıntı:
Kanka driversiz nasıl çalışıyor bu sistem ? 
Nasıl çalıştığı kavanozlardan belli de teknik kısmını merak ettim alide amazonda cobledler hep driverlı satılıyor

Kendinden driverli bu cob ledler harici bişi  takman gerekmiyor direk 220 v  ile çalışıyorlar.

polat98

Yeni üye
cob ledler için lehime gerek var mı sen yaptın mı  birde 3 tane fan için 12v 1a adaptör yetmez mi

Ü

Üye silindi 13123

Guest

Aemili31' Alıntı:
Kanka fanlar için adaptörü verdiğin linkten dediğin şekilde aldım ancak çalışmıyor sebebi nedir

Ters bağlıyorsundur büyük ihtilamal  kutupları değiştirip tekrar dene  veyahut gelen adaptör bozuk olabilir veya yanlış göndermişte olabilirler  dc yerine ac de gönderiyorlar bazen.

Kofteciyusuf

Yeni üye
Guzel is kankam tebrikler
Benim çadır 80x80 
Alüminyum bloklari 75 cm ye kestirsem 75 cm ye 3 tane led fazla olur mu ? 
Birde fanlar icin iki ledin ortasina bir adet fan demissin her ledin direk ustune bir tane fan koysam bir zarari olur mu ?
Bir de bitmiş halinin resminde ortaya iki tane tek led koymussun nasi bi ccubukla onlari birlestirdin nasil tutturdun birbirine yani ne kullandin ?

Bu arada artik sistemin baya bi growerin cadirini susleyecek :)

Ü

Üye silindi 13123

Guest

Kofteciyusuf' Alıntı:
Benim çadır 80x80 
Birde fanlar icin iki ledin ortasina bir adet fan demissin her ledin direk ustune bir tane fan koysam bir zarari olur mu ?
Bir de bitmiş halinin resminde ortaya iki tane tek led koymussun nasi bi ccubukla onlari birlestirdin nasil tutturdun birbirine yani ne kullandin ?

75 cm ye  4  taneye kadar  takabilirsin bi sorun olmaz  fanları cırtla monte ettiğim için ledlere temas etmesin diye 2 ledin ortasına koydum sen eğer vidalıyacaksan direk led arkasınaa koyabilirsin.Ledleri sabitlemek için  1 metrelik  kavela çubukları vardı elimde  onlarla  bi kasa yaptım bantlayarak  hepsini monte ettim basit  birşey   farklı bir materyalde kullanılabilir demir profil veya ahşap çıta fark etmez yani.

Kofteciyusuf

Yeni üye

redCliffe' Alıntı:
Kofteciyusuf' Alıntı:
Benim çadır 80x80 

75 cm ye  4  taneye kadar  takabilirsin bi sorun olmaz  fanları cırtla monte ettiğim için ledlere temas etmesin diye 2 ledin ortasına koydum sen eğer vidalıyacaksan direk led arkasınaa koyabilirsin.Ledleri sabitlemek için  1 metrelik  kavela çubukları vardı elimde  onlarla  bi kasa yaptım bantlayarak  hepsini monte ettim basit  birşey   farklı bir materyalde kullanılabilir demir profil veya ahşap çıta fark etmez yani.
Cevap icin tesekkurler kanka aydinlatici oldu son bir sorum daha olacak
80 cm lik sogutucularin iki basinada fan takmissin bosta duruyor onlar ne ise ise yariyor cicege vantilator gorevi mi yapiyor sadece yoksa sogutmayla ilgili bi gorevi gor mi ?

Ü

Üye silindi 13123

Guest

Kofteciyusuf' Alıntı:
redCliffe' Alıntı:
Cevap icin tesekkurler kanka aydinlatici oldu son bir sorum daha olacak
80 cm lik sogutucularin iki basinada fan takmissin bosta duruyor onlar ne ise ise yariyor cicege vantilator gorevi mi yapiyor sadece yoksa sogutmayla ilgili bi gorevi gor mi ?

Onlar  ters bağlı ve  sıcak havayı sürekli yukarı üflücek şekilde çalışıyorlar  deneme amaçlı ilk zamanlar  yapmıştım sonrasında söktüm pek bi   işe yaramadılar.

Ü

Üye silindi 13123

Guest

polat98' Alıntı:
Adaptör ac olmaz mı fan için

Kullandığın fan ile alakalı benim fanlarım dc ile çalıştığı için  dc adaptör aldım  ac 220v ile çalışan fanlarda mevcut .

Ver.coskuyu33

Yeni üye

redCliffe' Alıntı:
edizparlar' Alıntı:
hocam selamlar. bu dediğin yerdeki ledlere denk tr içinde bulacabileceğimiz cob ledler var mıdır? 
bunun gelme süresi 15-20 gün sürer diyorsun uzun geldi bana. Onun yerine fiyatı artacak illaki ama tavsiye edersen tr içinde çok muhteşem olur.

Lehim gerektiren versiyonu var https://www.marketdijital.com/urun/powerlux-220v-50w-kirmizi-cob-led  

işini görür fakat fiyatı ali dekinden  2 katı daha pahalı ve lehimle uğraşman gerekecek.Aliden almanı öneririm daha ucuz ve  kolay  olur.

Kardesim cok guzel bilgiler kazandim sayende tesekkurler sorum su vermis oldugun trden siparis linkindeki cob ledle sendeki ledlerin lumeni vs aynimi fark varmi?

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Ş ŞekerBank:
  • Ş ŞekerBank:
    hahahahahahahaha
    hahahahahahahaha ****** ********* ****** ****** **** **** ****** ***
  • S sharkek:
    hahahahahahahaha* hahahahahahahaha ****** ********* ****** ****** **** **** ****** ***
  • S sharkek:
  • S sharkek:
  • Ş ŞekerBank:
  • S sharkek:
  • S sharkek:
  • S sharkek:
  • powered powered:
    hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha********** ****** ***** ****** **** **
  • TabldotLife TabldotLife:
    ***** ********* ****** ******** ****** **** ********* ** ****** ***** **** ***** hahahaha* *** **** ********* *** ***** ****** ***** ****** *** *** ********* ***** ******** **** ******* ** ***** ****** **** ******
    **** ****** *** ******** ***** ********** ****** ***** ***** ******** *********
  • Night owl Night owl:
    ****** hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha********** ****** ***** ****** **** **
  • Night owl Night owl:
    ****** **** ****** ** ********* ****** **** hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha********** ****** ***** ****** **** **
    +1
  • S sharkek:
    **** ****** *** ******** ***** ********** ****** ***** ***** ******** ********* ***** ***** ******* *** ***** ******** *****
  • powered powered:
    ****** **** ****** ** ********* ****** **** *** ********** hahahaha ***** *****
  • Night owl Night owl:
    ****** *** ***** *** ********** hahahaha ***** *****
    ***** **** ******* ***** ******** ******* ********* * ****** **** hahahaha* ** **** ***** ******* ********* **** ******** ******** hahahaha** ***** ******** ******** ** ***** **** ***** **** ******* ***** *** ***** ******* ***** ******* *** ***** ******** *****
  • W Whitewidow35:
  • Mordecai Mordecai:
    ***** ***** ********** **
  • Lemonhazelover Lemonhazelover:
    hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha********** ****** ***** ****** **** ** ******* ******
  • W Whitewidow35:
    ****** ****** hahahaha
    W Whitewidow35: ****** ****** hahahaha