Cob Led İle İlk Deneme

rapsody

Yeni üye
1. haftalarında ilk gübreyi bügün verdim an 3'lü set 1LT suya 1ML Grow 1ML Micro 1ML bloom gelişmeleri Hafta Hafta paylaşıcam Şuanlık 4 adet 50w Cob led var İlerliyen Zamanda Bunların Sayısını Yükselterek gidecegim Şuanlık 4 adet yeterli geliyor. Nem %80 Sıcaklık 25-28c arası.
https://imgur.com/a/7t3XXJU

Aponli

Yeni üye
Nem biraz fazla 60 larda tutmaya çalış 
Gübre tercihlerin bence yanlış n.p.k. gübre kullan bence büyüme döneminde iyi growlar

1 Haftalığa göre hızlı büyümüşler. 2. haftanın sonunda gübre vermen daha doğru olurdu. Nemi ise 60-70 arası tutman ideal 80 fazla

Cvp: Cob Led İle İlk Deneme

Sulamanın hemen üstüne çektiysen fotografı nemin %80 olması normal. Sulama nemi kısa süreliğine arttırabiliyor. Yaprakların uçlarında yanıklar oluşmaya başlarsa gübreyi kıs kanka. Sıcaklığın normal. Havalandırma çok önemli kanka unutma aksiyel fanlarla havayı tazelemeye çalış sürekli. Bir de 4 bitki yetiştireceksen kokuya dikkat et benim sömekte tek bitkim var şuan bulunduğu odaya giremiyorum kokudan.

Kanka bir de cob led sistemini de atabilir misin nasıl bağladın neyin üstine bağladın vs.

Chronixx' Alıntı:
Sulamanın hemen üstüne çektiysen fotografı nemin %80 olması normal. Sulama nemi kısa süreliğine arttırabiliyor. Yaprakların uçlarında yanıklar oluşmaya başlarsa gübreyi kıs kanka. Sıcaklığın normal. Havalandırma çok önemli kanka unutma aksiyel fanlarla havayı tazelemeye çalış sürekli. Bir de 4 bitki yetiştireceksen kokuya dikkat et benim sömekte tek bitkim var şuan bulunduğu odaya giremiyorum kokudan.

Kanka bir de cob led sistemini de atabilir misin nasıl bağladın neyin üstine bağladın vs.

o kadar koku yapan tek kök genetiği nedir kanka

jackHerrer' Alıntı:
Chronixx' Alıntı:

o kadar koku yapan tek kök genetiği nedir kanka

Kanka kardeş tohumu bu. Sativa bir cins. Ama nasıl ölüm kokuyor. Hep koku koku derlerdi onemsemezdim kanka. Odanin camini acip kapısını kapatiyorum koku gitsin diye. Umarım guzel bir seyler alirim.

rapsody

Yeni üye

Aponli' Alıntı:
Nem biraz fazla 60 larda tutmaya çalış 
Gübre tercihlerin bence yanlış n.p.k. gübre kullan bence büyüme döneminde iyi growlar

Sen bu işten anladıgına eminmisin ? bence biraz araştır sonra insanları yönlendir kimseyi yanlış yönlendirme yapmayın lütfen.

Chronixx' Alıntı:

Cobled Sistemim Resimdede görünüyor aslında Amd İşlemci Sogutucu Aldım Arasına Termal Macun sürüp Cob ledi bagladım Kesinlikle çok etkili sogutuyor

ssg

Yeni üye

Merhaba,
kelvin değerleri / renk değerleri nedir, öneririmisin. 
Örn: 
450-455nm
370-780nm
3500k
6000k
teşekkürler.

rapsody' Alıntı:
1. haftalarında ilk gübreyi bügün verdim an 3'lü set 1LT suya 1ML Grow 1ML Micro 1ML bloom gelişmeleri Hafta Hafta paylaşıcam Şuanlık 4 adet 50w Cob led var İlerliyen Zamanda Bunların Sayısını Yükselterek gidecegim Şuanlık 4 adet yeterli geliyor. Nem %80 Sıcaklık 25-28c arası.

Kanka sen strafora koymuşunda o soğutucu demirler fanın üflediği havayı atabiliyor mu? Strafor bence çok kullanışsız olmuş.

rapsody

Yeni üye

ssg' Alıntı:
Merhaba,
kelvin değerleri / renk değerleri nedir, öneririmisin. 
Örn: 
450-455nm
370-780nm
3500k
6000k
teşekkürler.

Benim kullanmış oldugum ledler 370 - 780 şuanlık herşey güzel gidiyor ilerliyen zamanlarda bakacaz artık :)

hakanus34' Alıntı:
rapsody' Alıntı:

Kanka sen strafora koymuşunda o soğutucu demirler fanın üflediği havayı atabiliyor mu? Strafor bence çok kullanışsız olmuş.

Kanka straforun bi engeli yok sogutucu blogun altı açık led tamamen kapatmıyor kenarlardan hava rahatlıkla geçiyor ısı gayat düşük elimle baktıgım zaman hiç yakmıyor çok ılık yanı sogutma konusunda bir problemim yok

Watcher1

Yeni üye
Kanka lar ben de kendi yaptığım kabinde cob led kullanıyorum 3 genetiğim var ben de aynı şekilde soğutuyor ım sistemi şu an 200w 4 adet takılı gayet iyi gibi 1 ay bu 200w ile devam edixem sonra 600w a kadar eklemeyi düşünüyorum önerileriniz varsa beklerim

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • TroubleStyla TroubleStyla:
    ****** **
  • G Growerdigi:
  • G Growerdigi:
    hahahaha
  • G Growerdigi:
  • ErdemRS6 ErdemRS6:
    hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha* hahahahahahahaha
  • ErdemRS6 ErdemRS6:
    hahahaha *** **
  • ErdemRS6 ErdemRS6:
    hahahaha
  • MusT+ MusT+:
  • MusT+ MusT+:
    **
  • ErdemRS6 ErdemRS6:
  • ErdemRS6 ErdemRS6:
  • MusT+ MusT+:
  • MusT+ MusT+:
  • MusT+ MusT+:
  • Madkusa Madkusa:
    hahahaha
  • Madkusa Madkusa:
  • M Marryhuana:
    ** hahahaha hahahaha ***** ****** **** *** hahahaha*** ********** ***** **** ** *****
  • M Marryhuana:
  • T Taha2580:
  • ByAgriliSerseri ByAgriliSerseri:
    hahahahahahahaha ******** hahahaha ** ********* ** * * ** ******** ********* **** ***** *** **** ********* **** ***** ********* ******** *** *
  • T Taha2580:
    *** **** ********** hahahaha** ** ****** ****** ********
  • T Taha2580:
  • M Marryhuana:
    *** ********* ********** ******** ****** ** **** ******** ******* **** ***** *
    M Marryhuana: *** ********* ********** ******** ****** ** **** ******** ******* **** ***** *