COB-DOB LED MONTAJLAMA START VERİLDİ

@50.cal 
1-paralel bağlıyoruz
2-220v fişe taktığında çalışır kanka sadece fanlar için adaptöre ihtiyacın olacak

@MrgKn 

eline sağlık kanka on numara görünüyor keşke şu profillerden bende bulabilsem o fiyatlarda hiç beklemem bende yapardım valla özendirdin, bol hasatlar

Ottimus

Yeni üye
Eline sağlık knka güzel bir çalışma olmuş bende aliden aynı ledlerden sipariş vericem fakat daha önce alirxpresden bir kez  alışveriş yaptım ondada vergi filan ödememiştim. Ali'den aldığımız ürünün vergisini nasıl öğrenicez?

darkthrone

Yeni üye
bu n11 den alınan dandik fanlar beş para etmez arkadaslar biraz paraya kymak gerekiyo 5 tane aldım 1 i direk bozuk çıktı 2 si çok yavaş rpm dönüyodu 5 in 3 ü çöp oldu kalan 2 iyi çalışıyo .sıfır elektrik bilgimle harbi sıfır, ac dc yi bile yeni öğrendim yavaş yavaş resimlere baka baka yaptım montajı bu ışık sistemi çok büyük nimet arkadaslar çok büyük bi nimet haberiniz olsun.
ne kadar soğuk olursa sistem o kadar uzun ömürlü diye biliyorum o yüzden soğutma işi bence çok önemli
bende artık saglam bi sistem yapmayı düşünüyorum elimde baya bi yatkınlaştı bu kapı menteşesi gibi demirler var 3cm 5 cm isteğe göre 10 15cm ide var işte düzü var y şeklinde olanı var heryerinde vida delikleri var, blokları o delikli metallerle birleştirip bir iskelet yapmayı düşünüyorum geniş bir dikdörtgen. dob ledlere zam geldi geçen ay 5 tanesini indirimle 58 gibi bi rakama almıstım şimdi o satıcı kapatmıs satışı, kargo ücreti alıyolar bütçem kısıtlı olduğundan üzülerek cob led aldım 10 tanesi 93liraya geldi,ve çok daha hızlı gelicek,cob aynı ışığı veriyo ama dob çok daha kaliteli haberiniz olsun.dob da çok ısınınca kendini kapatan bi sensör sistem var diye hatırlıyorum

Confused

Yeni üye
Merhabalar Kankalar

Öncelikle @redCliffe kankaya öncü olduğundan dolayı teşekkürlerimi sunarım.

Pc İşlemci soğutucusundan sıkıldım ve derli toplu 500w ışık yapmaya karar verdim

Bitince güncellerim

https://ibb.co/KFGkTN3

Saygılar

Evet beyler günler önce bitirdim. Şimdi güncelledim

https://ibb.co/Jkpr2zh

10 tane YXO marka kendinden driverlı cob-dob led vergi dahil 185 TL

2 tane 60 cm uzunluğunda 12 cm genişliğinde alüminyum soğuyucu profil 70 TL

8 Tane 8 cm lik çıkma sağlam fan tanesi 5 tl den bilgisayarcıdan alındı 40 TL

20 tane akıllı vida Nalburdan 1.5 TL

2 Metre mavi-kahve rengi kablo 6 TL

10 ml lik termal macun bilgisayarcıdan 20 TL

Evin led ışıklandırma sisteminin yedek power led supply vardı 12v 10 amper adaptör alıcaktım fanlar için... birden aklıma geldi oda işin hediyesi oldu :)

TOPLAM MALİYET 322 TL

500w full specturum ışık, hps gibi ısınma derdi yok, Alüminyum nettekiler gibi dandik olmadığından etli olduğundan, gram ısı yok !!
olan ısıda ısı değil. Balasttı,reflektördü,sıcaklıktı,yangın korkusuydu BUNLAR YOK.

Parası olan quantum board alsın olmayanlarda ÜŞENMESİN cob led yapsın. Bi eksiğim lensler kaldı onuda ortalık sakinleşince sipariş vericem yada vermem çünkü böylede verimlidir.
Kanka emeğine sağlık ufak bir sorum olacak tüm fanları ve LED leri adaptöre paralel bir şekilde mi başladın yoksa ayrı ayrı adaptöre mi bağlamak gerekiyor

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • T Turco:
    ******** ** ******* ** ****** ********** **** ******* ****** ***** hahahaha*** ******* hahahaha **** ** ********** **** **** * * ***** ***** *********
  • B bongalov:
  • T Turco:
    ***** *** ***** *** * ** ***** *** hahahaha********* ********* ******* **** *****
  • B bongalov:
    ***** ** ****** ** ********** ******** ******* ********* hahahaha* ***** ** **** *******
  • B bongalov:
  • T Turco:
  • T Turco:
  • T Turco:
  • B bongalov:
    ***** ****** ********* ***** **
  • B bongalov:
  • B bongalov:
    +1
  • T Turco:
    hahahahahahahaha
  • T Turco:
  • T Turco:
    ****** ****** ****** ****** ***** **
  • B bongalov:
    hahahaha ****** ******
  • B bongalov:
  • T Turco:
  • T Turco:
    ***** * ********** **** hahahaha ***** ***** ***** ***** ****** ****** ** ****** *******
  • T Turco:
    hahahahahahahaha
  • T Turco:
  • O oziozi:
  • T Turco:
  • m4a1kush m4a1kush:
  • m4a1kush m4a1kush:
    *** ******* ****** ********* ******** ** ******** ***** ****** ***** *** ***** *** ** ****** ******** hahahaha****
  • C chopper:
    hahahaha **** **** ********** ***** *******
    C chopper: hahahaha **** **** ********** ***** *******