Bu uzaya mı çıkacak :)

fontana

Yeni üye
Arkadaşlar herkese merhaba yolun başındayız bu uzaya mı çıkacak görünüş nasıl ilk ekimim süper toprak 130 watt led havalandırma vs. Su vermedim hiç saksının biri çıkmadı bile. Su vermelimiyim.

Merhaba kankacım, ışık yüksek kaldığı için kızın boya gitmiş. Işık mesafesini düşümen gerekli. Kızın her an yıkılabilir. Onu desteklemek için etrafına destek yapabilirsin. Acilen önlem almalısın.
Diğer kızın kökü dışarıda kalmış. Köklerin asla ışık görmemesi lazım. Muhtemelen ışığın ya çok yüksekte ya da yeterli değil. Kökün üstüne toprak serpmeni tavsiye ederim. 
Gövdenin kalınlaşması içinde gövdeye fan vasıtasıyla rüzgar çarptırmanı da şiddetle öneririm.

fontana

Yeni üye
Cvp: Bu uzaya mı çıkacak :)

Teşekkür ederim üzüldüm ya. Işık yakın uzak değil bu tohum bebekken de böyleydi suyun içinde kocaman filizi vardı  fan sistmi kuruyorumda devrilmez inş.

fontana' Alıntı:
Teşekkür ederim üzüldüm ya. Işık yakın uzak değil bu tohum bebekken de böyleydi suyun içinde kocaman filizi vardı  fan sistmi kuruyorumda devrilmez inş.

Üstadlarımızdan birisi demişti zamanında bitki neyin iyi olduğuna hep kendisi karar verir. 19 dereceye sıcak diyorsa sıcaktır. Şimdi senin bitkin diyor ki bu ışık bana yeterli değil ya uzak ya da çok az ama bu kesin.
Tohum için de dikerken kök kısmının muhakkak aşağı bakmasına dikkat etmemiz gerekiyor yoksa böyle tersine büyüyebiliryorlar maalesef.

fontana

Yeni üye
Cvp: Bu uzaya mı çıkacak :)

Teşekkür ederim alta ekmiştim tohumu filiz aşağı bakıyordu takla atmış. Teşekkür ederim ışığı güçlendiriyorum

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Ofelaket Ofelaket:
  • NewGardener NewGardener:
    ****** ****** ********* **** hahahaha*** **** **** **** **** hahahaha* ***** **** ******** ***** ***** ***** ********** **** ****
  • Ofelaket Ofelaket:
  • Ofelaket Ofelaket:
  • Ofelaket Ofelaket:
  • Ofelaket Ofelaket:
    ********** *** *** ******** ********** hahahaha***
  • Ofelaket Ofelaket:
  • H herhauzundibiayni:
    +1
  • powered powered:
    ***** ********* ******* *** **** ******** * ***** * ****** ********* *** *** ***** ****** ******** **** *** ***
    ***** ******* **** hahahaha ******** ********* ******* *** **** ******** * ***** * ******
    **** ** hahahaha* ******* ********* **** ** ********
  • Ofelaket Ofelaket:
  • H herhauzundibiayni:
    ******* ****** ******* ******* ****** ** ******* ** ******** ***** ********* ******* *** **** ******** * ***** * ******
    hahahaha**
  • Ofelaket Ofelaket:
  • H herhauzundibiayni:
    **** *** ***** *** ********* ******* **** ********** ******* ********** ***** ****
  • Ofelaket Ofelaket:
    Ofelaket Ofelaket: **** ******* ********** ******