Bu arkadaşın sıkıntısı ne olabilir?

tribalzeggo

Yeni üye
Beyaz beyaz lekeler olarak başlayıp beyaz fan yaprakları halini aldı sizce sebebi nedir? Örümcek ağı gibi şeyler de var sömek aralarında??

husyn

Doktor
Dostum bu sıkıntıyı ben ilk kez görüyorum, yaprakları elle sertleşme varmı benim bildiğim yapraklarda sertleşmeler tuzlanmadan dolayı olur öğleyse bakarız ona ama sen ilk önce 100ml suya 1 çay kaşığı karbonatı fısfıs ile bir güzel uygula bu iyi gelirse bir daha yapma birde o aline bakalım
ben karbonat oranını fazla verdim sende arttırma
karbonat bir takım bakteri ve parazitleri öldürecek ve yüzeyini çözecek temizleyici bir maddedir korkma yaparken rahat ol
birde o fan yapraklarını senmi aldın yoksa sararıp düştülermi onlarda bir çokşey anlatırdı bize

Son düzenleme:
Benim bitkilerde de aphid vardı, 1 yemek kasığı karbonatı 1 litre suyla karıştırıp bir güzel yıkadım bitkileri, aphid maphid yok şimdi, bir çok böceğe ve mantar oluşumlarında etkili..

husyn

Doktor
Benim bitkilerde de aphid vardı, 1 yemek kasığı karbonatı 1 litre suyla karıştırıp bir güzel yıkadım bitkileri, aphid maphid yok şimdi, bir çok böceğe ve mantar oluşumlarında etkili..
merak ettiğim o böcekler nasıl geldi kabine yoksa açık alandamıydı, peki o böcekleri öldürdü mü

merak ettiğim o böcekler nasıl geldi kabine yoksa açık alandamıydı, peki o böcekleri öldürdü mü
10 gün evde yoktum, camlar kapalı idi, otomatik sulama var sistemde, muhtemelen nem arttı sıcakla birlikte, birde organik karışım toprak kullanıyorum onunda etkisi olmuş olabilir.

Böcekler öldümü zamanla göreceğim, çiçeklenmenin 4.haftası olduğu için neem yağı kullanamam, alternatif organik yöntem bu, birde alkollü su ile yıkadıö heöen öncesinde 50/50 oranda ethil alkol su karışımı, alkol buharıda rahatsız ediyor şerefsizleri..

husyn

Doktor
Böcekler öldümü zamanla göreceğim, çiçeklenmenin 4.haftası olduğu için neem yağı kullanamam, alternatif organik yöntem bu, birde alkollü su ile yıkadıö heöen öncesinde 50/50 oranda ethil alkol su karışımı, alkol buharıda rahatsız ediyor şerefsizleri..
yok kanka yarın bir çiçekçiye git onun ilacı var çok pahalı değil o gün işlerini bitirirsin

husyn

Doktor
birde karbonat insan için bile sindirimi kolaylaştırması için 1 su bardağına 1 çay kaşığı ağrısal sıkıntılar için 2 çay kaşığı sıkıntılar düzenli oluyorsa doktor tedavisi şart

tribalzeggo

Yeni üye
Dostum bu sıkıntıyı ben ilk kez görüyorum, yaprakları elle sertleşme varmı benim bildiğim yapraklarda sertleşmeler tuzlanmadan dolayı olur öğleyse bakarız ona ama sen ilk önce 100ml suya 1 çay kaşığı karbonatı fısfıs ile bir güzel uygula bu iyi gelirse bir daha yapma birde o aline bakalım
ben karbonat oranını fazla verdim sende arttırma
karbonat bir takım bakteri ve parazitleri öldürecek ve yüzeyini çözecek temizleyici bir maddedir korkma yaparken rahat ol
birde o fan yapraklarını senmi aldın yoksa sararıp düştülermi onlarda bir çokşey anlatırdı bize

evet sertleşme var yapraklarda. Bio bloom bio grow top max la gittim çiçeğe kadar. Çiçekte bloom ve grow bitti top maxla devam ettim öylesineydi bunlar ondan özen göstermedim ama ben de ilk defa gördüm böyle bir şeyi. Yaprakları ben aldım ışık alsınlar diye

Dostum organik bisey sıkmam diyorsun ama o örümcekler senin trikomlari mıncıkliyor yiyorlar yani haberin olsun Kafasi düşüyor

tribalzeggo

Yeni üye
En son bu haldeler sıktıktan 6 saat kadar sonrası

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • deyorke Chat bot:
    deyorke Chat bot: ******* *** ******* *** *** *********