boy ve yerleşim şekli

vtecsendromu

Yeni üye
6 adet photo,6 adet auto
2x600w led
600 w hps
1000 w hps

Arkadaşlar 8. Haftalar ve boyları 40 cm Şuan sömeklenme lambaları yeni taktım buradan daha boy uzar mı?

Led ve ampüllerin yerleşim şekilleri uygun mu sizce en yüksek verim böyle alınır mı?

Son olarak hem auto hem photo bitki aynı anda yetiştirmek zorunda olduğum için 12/6 ile devam ediyorum mantıklı mı?

Dostum 12 saat autonun hasatını çok düşürür imkanın varsa başka odaya al onları

bir de elektriğe dikkat et dostum çok fazla Watt var sisteminde sıkıntı yaratabilir sana ortalama ne geliyor şu an ki wattla

Kanka işin çok zor baştan femlere eğitim verip 90 gün vegde tutsaydın autoları hasata götürüp sonra ışığı 12-12 ye alıp 2 bucuk ayda femlerin hasatı beklerdin bu şekilde olmaz ki

18/6 yazacaktım yanlış olmuş. Kanka 1000w+600w 500-600tl geliyordu led sonrası daha fatura gelmedi
Dostum dikkatli olmalısın bence eğer evin 150mkare üstü müstakil değilse yani normal ücretlendirmeden ödüyorsan faturanı 750-800 üstü özellikle 1k üstü dikkat çekebilir bunu takip etmeni ve kendini güvene almanı öneririm

birde 18/6 diyorsun ama hps diyorsun 18/6 mh kullanman gerekli çünkü foto bitkilerin çiceklenmeye geçmezler ve growda hps kullanmak onları çelimsiz ve sıska yapar eğer hps kullanacaksan ve gözünede boyutları ideal görünüyorsa 12/12 periyoduna geçebilirsin

tabi ki autolar burda başlı başına bir olay ben onları başka bir yere alıp en az 18/6 yapmanı öneririm tabi ki üstatlarımızdan da bir bilgi alışverişi yapmalısın

@Kanka @Hamburg @El_Takashi kankalar bir el atın

sonerads

Kıdemli Üye
Siyah inciye katiliyorum autolari hasat edene kadar photolari vegde tutsan cok daha iyi olurmus, daha sonra photolari 12 12ye alirdin. Ama olan olmus artik ins guzel hasat alirsin.

sonerads

Kıdemli Üye
Dostum dikkatli olmalısın bence eğer evin 150mkare üstü müstakil değilse yani normal ücretlendirmeden ödüyorsan faturanı 750-800 üstü özellikle 1k üstü dikkat çekebilir bunu takip etmeni ve kendini güvene almanı öneririm

birde 18/6 diyorsun ama hps diyorsun 18/6 mh kullanman gerekli çünkü foto bitkilerin çiceklenmeye geçmezler ve growda hps kullanmak onları çelimsiz ve sıska yapar eğer hps kullanacaksan ve gözünede boyutları ideal görünüyorsa 12/12 periyoduna geçebilirsin
Bana 350- 400 arasi falan geliyor ondan bile tirsiyorum bazen:)

sonerads

Kıdemli Üye
Benimde 500 geliyor bu ay 600 olacak ama her ayın 28 i ha bugün basıldık basılacağız gibime geliyor
Valla pandemi nedeniyle evden calisiyorum uzun suredir, sayac okumaya geldiklerinde genelde benim zile de basiyorlar, adam apartmandan cikinca kosa kosa faturayi almaya gidiyorum panoda kimse gormesin diye:D

sonerads

Kıdemli Üye
kanka fatura eğer senin adına geliyorsa elektrik şirketine müracat edip faturada rakam gözükmeyecek şekilde yaptırabilirsin. bana gelen elektrik faturalarında fatura tutarı yazmıyor. cebime mesaj olarak geliyor. sayaç okuyan kişi fatura bırakıyor ancak üzerinde tutar falan yazılı değil.
Benim adima kanka. Ilk defa duydum bunu, super bir bilgi valla cok tesekkuler. Telefonla ya da internetten yapabiliyor muyuz bu dedigini, gitmemize gerek yoktur heralde bu pandemi doneminde

vtecsendromu

Yeni üye

tabi ki autolar burda başlı başına bir olay ben onları başka bir yere alıp en az 18/6 yapmanı öneririm tabi ki üstatlarımızdan da bir bilgi alışverişi yapmalısın

@Kanka @Hamburg @El_Takashi kankalar bir el atın
Bilgileriniz için teşekkür ederim daha dikkatli olurum ama ev büyük çok dikkat çekmez gibi geliyor bana zaten müstakil ev

Grow Muhabbetleri
Help Users
    TonajlıMüptezel TonajlıMüptezel: ** ** ** *****