Biobizz gubre kullanımı hakkinda yardim

• Konbuyu başlatan Üye silindi 23835
  • Başlangıç tarihi
Ü

Üye silindi 23835

Guest
Light mix toprağa. Takvimde gosterilen tüm gubreleri uygulamak gerekir mi. Lt başina ml olarak ne kadar verilmesi gerektigi yaziyor orneğin 2 ml 1 litreye veriliyosa bitkiye 2 litre su verirsek 4 ml mi gubre kullanmak gerekir.

TrayGamor

Yeni üye
Eğer bitkin auto ise tabloda verilenlerin yarısını vermen gerekiyor. O tablo photoperiod bitkilere göre düzenlenmiş bi tablo. Bitkiye ne kadar su vereceğin ise sana bağlı. Açıkçası ben photo bitki yetiştiriyorum ve 3 günde kuruyor toprak kuruyunca 1.5L gübreli su veriyorum.

Abu Hay'OT

Ordinaryüs
kanka light mixte ilk 7-10 gün gübre vermene gerek yok. ilk su zaten can suyu, ikincide root juice ver litreye 4ml veriyoyorum ben. sonra boş geç sonra bir daha root juice. zaten 12-15 gün alacak bu süreç normal şartlarda. ben 3 günden önce su vermiyorum iklimim o sürede emilimi tamamlıyor.

cetvel için growkent sitesini aç. herhangi bir biobizz gübresini bul altta all mix için, light mix için, coco mix için ayrı ayrıo gübre cetvelleri var.light mix için olanı indir yada ekran resmi al.

tabloda max limit veriliyor, veriler litre başı içindir. litreye 4 ml yazıyorsa sen 3 ver, 2 yazıyorsa 1 ver. hiç sıkıntı çekmezsin. sulama miktarına gelince, 50-70 ml ph ayarlanmış can suyu yeterlidir.

sonra 100ml - 150 ml - 250 ml - 400 ml - 550 ml diye artarak gidiyorum ben. hiçbir sıkıntı yaşamıyorum. tabi herkesin iklimi ve yetiştirme şekli başka. benim verilerim deneme yanılma yoluyla kendi iklimim üzerinden alınmış rakamlar

Ü

Üye silindi 23835

Guest
Bro benim bitki photo. Simdi saksinin altindan akmasi gerekiyo verdigimiz suyun. 1 litre yetmiyo akmasi icin ben de genelde 1.5 veriyorum. Bu takvimde yazan rakama gore 2 ml veriyosak 1 ltrede ben 1.5 Lt ye o zaman 3 ml mi vermem gerekiyor onu soruyorum.

Ü

Üye silindi 23835

Guest
Bide 1 dolu bi boş slama mi yapayim daha mi iyi oyle sulamak

Ü

Üye silindi 23835

Guest
kanka light mixte ilk 7-10 gün gübre vermene gerek yok. ilk su zaten can suyu, ikincide root juice ver litreye 4ml veriyoyorum ben. sonra boş geç sonra bir daha root juice. zaten 12-15 gün alacak bu süreç normal şartlarda. ben 3 günden önce su vermiyorum iklimim o sürede emilimi tamamlıyor.

cetvel için growkent sitesini aç. herhangi bir biobizz gübresini bul altta all mix için, light mix için, coco mix için ayrı ayrıo gübre cetvelleri var.light mix için olanı indir yada ekran resmi al.

tabloda max limit veriliyor, veriler litre başı içindir. litreye 4 ml yazıyorsa sen 3 ver, 2 yazıyorsa 1 ver. hiç sıkıntı çekmezsin. sulama miktarına gelince, 50-70 ml ph ayarlanmış can suyu yeterlidir.

sonra 100ml - 150 ml - 250 ml - 400 ml - 550 ml diye artarak gidiyorum ben. hiçbir sıkıntı yaşamıyorum. tabi herkesin iklimi ve yetiştirme şekli başka. benim verilerim deneme yanılma yoluyla kendi iklimim üzerinden alınmış rakamlar
Bro senin yaptigin gayet başarili bende root yok sadece grow fish mix var o 2 sini kullaniyim diyorum

Abu Hay'OT

Ordinaryüs
Bro benim bitki photo. Simdi saksinin altindan akmasi gerekiyo verdigimiz suyun. 1 litre yetmiyo akmasi icin ben de genelde 1.5 veriyorum. Bu takvimde yazan rakama gore 2 ml veriyosak 1 ltrede ben 1.5 Lt ye o zaman 3 ml mi vermem gerekiyor onu soruyorum.
kanka en baştan o kadar su iyi değil. kökler henüz küçük boğulursa topraktan oksijenini alamaz zaten filizde nemden yapraklarla alıyor suyu. saksının altından akması gereken dönem 20-25. günlerde başlar ki ben kendi adıma çiçeklenmeye kadar saksının altından çıkmasını beklemiyorum, o kadar suya alıştırmıyorum, çok sıkıntı da yaşamıyorum. zaten su isterse kızlar hemen kendini belli ediyor. 1 litre bile ç.ok çok fazla filiz için

Abu Hay'OT

Ordinaryüs
Bide 1 dolu bi boş slama mi yapayim daha mi iyi oyle sulamak
1 dolu 1 boş yaparsan işini garantiye alırsın. ama ph ayarlı olacak her türlü. besin stresinden kurtulursun. belki hasat miktarı azıcık düşer ama bitkin hasata kadar sağlıklı ilerler, yeter ki gübre dozlarında aşırıya kaçma.

1 litre için 2 ml diyorsa cetvel , sen 1,5 litrede 2 ml kullan. cetvel her zaman max doz miktarını yazar

Abu Hay'OT

Ordinaryüs
Fishmix outdior için grow gübresi ile birlikte kullanmak tavsiye edilmiyor gübre şemasının altında yazıyor
aynen öyle içerikleri hemen hemen aynı zaten. tek fark fish mix su ile karıştırılarak spreyle yapraklara da verilebiliyor ama gerek yok diye düşünüyorum. aynı anda ikisi çok ağır gelir. zaten içerikleri de yakın. ben daha önce 1 growla suluyorsam, diğerinde grow vermeyip fish veriyordum. öyle öyle hem grow gübreden tasarruf etmiştim hem fish mix ziyan olmadan işe yaramıştı, bir sıkıntı da yaşamamıştım. ama aynı anda verilirse besin yanmasına sebep olabilir.

Szksjpj

Yeni üye
Kanka fish mix yada bio grow hem dış mekan hem için mekanda kullanilabilir bende ilk başta ikisindende 1 litreye 2ml ondan 2 ml ondan veriyordum ama ağır geldi alt yapraklarda kahverengi benekler gördüm ve bu guruba yazdım işin ehli abiler flus at düzelir dedi bende hemen 5 lt Ph ayarlı suyla flus attım hala veg deyim şu an 1.5 litre suya 1 ml fish mix 1 ml bio grow koyuyorum sıkıntı olmuyor yavaştan bio bloom vermeyede başladım cunki 5- 10 güne çiçeğe Alacam çiçekten sonra sadece bio growla devam edicem istersen sende öyle yap ben şu ana kadar sıkıntı yaşamadım bu arada 2 gübreli 1 boş sulama yapıyorum ve bio grow ve fish mix yanına heaven da veriyorum tavsiye ederim. Ve ilk 3 sulamada root juice verdim hala ara ara veriyorum kanka alttan su çıkacak şekilde de hiç yapmadim seninde aklında olsun umarım yardımcı olmusumdur

Grow kentteki cetvelin altına bakarsan olayı anlarsın biobiz in kendi sitesi dahil heryerde fismix in iç mekanda da diğer gübrelerden bi farkı olmadığını görebilirsin hem iç hem dış mekanda kullan sıkıntı olmaz yani ben araştırdım ama illaki eksiğim vardır sende araştır seni yanıltmak istemem

Son düzenleme:
Ben autoflowerda bionizzin websayfasındaki cetvele göre gidiyorum ve bir sorun yaşamadım şimdiye dek ve bitki başına 100 gr almışlığım var.

Mertali54

Doktor
Eğer bitkin auto ise tabloda verilenlerin yarısını vermen gerekiyor. O tablo photoperiod bitkilere göre düzenlenmiş bi tablo. Bitkiye ne kadar su vereceğin ise sana bağlı. Açıkçası ben photo bitki yetiştiriyorum ve 3 günde kuruyor toprak kuruyunca 1.5L gübreli su veriyorum.
19 litre şaksım var 3 ila 4 günde kuruyor

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • deyorke Chat bot:
    deyorke Chat bot: ******* *** ******* *** *** *********