Beyler bitkiye birşeyler oluyor , Vefat etti.

anilsaran

Yeni üye
Beyler herşey normal gidiyordu sıvı potasyum verdim gübre olarak 5-0-30 sanki fazla kaçmış bu hale geldi kendini toparlar mi ?

Hasata ne kadar var ?

Sizce kafa yapar mı ?

Umarım bişey olmaz bitkime . Yardım edin durum ne olur ?

Son düzenleme:

Simtozu

Üye
Toprağı bir güzel yıka fazla gübreyi al en son yani saksın 10 litre ise 30 litre suyla bir güzel süz en son çok az bir miktar bitkiye gübreli su ver gübre yanıkları normalin dışında gübre vermekten kaynaklanır ve bundan kısa zamanda kurtulmalısın yoksa hasat leş olur moralinde öyle

S

silas

Guest
özellikle kimyasal granül gübreler böyle yapıyor, bitki 1 günde el bombası yemişe dönüyor. Bol suyla flusla kanka, toparlayana kadar gübre verme hele ki o kimyasal gübreleri hiç kullanma, kullanacaksanda fideyi toprağa ekmeden 1-2 ay önce boş toprağa uygula. Outdoor bitki kafasının güzel olacağına eminim, bol hasatlar

anilsaran

Yeni üye
Beyler güncel fotoğraflar ekledim sizce kendini toparlar mi ? Somekler çürümez dimi ?

anilsaran

Yeni üye
Kanka Çorbacı calmag malesef yok sadece su veriyorum hasata kadar gübre falan vermem artk zaten someklerde kararmalar oldu onları gördün mü ?

anilsaran

Yeni üye
Bi üstteki arkadaşa ek olarak (GenemiAmcalar): çiçeğe girmiş ve özellikle de besin yanması yaşayan bir bitkiye REVIVE falan SAKIN verme, daha da beter olur ortam hiç anlamazsın. Revive azot yoğunluğu olan aşırı güçlü bir gübre, dikkatli kullanılması gerek ki kısa bir süre önce ilk elden gördüm neler yapabiliyor.
Kankam yok zaten elimde sence toparlar mi ?

anilsaran

Yeni üye
kanka flush attinmi? toparladimi bitki? belkide cal-mag tavsiyesi iyi gelebilir fakat ben cok tecrubeli deilim zarar verirmi cal-mag bilemiyorum daha fazla
Kanka bı kerede 40-50 lt su verme şansım yok hergun 5-10 lt veriyorum toplamda 30 lt ye yakın şu verdm ama. Durumu beni pek hoşnut etmiyor yaprakları sarkik

Üzülerek demek istiyorum bitki çöp knka bundan içeceğin sigara tütün gibi olur birşey bekleme bakınca kendini belli ediyor zaten
Suyla tek olacak iş değil

anilsaran

Yeni üye
Fazla potasyum dan kanka ayarsiz verdim sıvı potasyum vardı elimde 5.0.30 o yüzden bu hale geldi inşallah toparlayacak kendini öyle umut ediyorum Allah'tan umut kesilmez . Gübre ye çok dikkat edin çok az az verin ama fazla vermeyin azin telafisi oluyorda fazla nin telafisi zor

Fazla potasyum dan kanka ayarsiz verdim sıvı potasyum vardı elimde 5.0.30 o yüzden bu hale geldi inşallah toparlayacak kendini öyle umut ediyorum Allah'tan umut kesilmez . Gübre ye çok dikkat edin çok az az verin ama fazla vermeyin azin telafisi oluyorda fazla nin telafisi zor
Flush şart o zaman kardeşim geçmiş olsun yazık ya emek vermişssin

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • H happyworld:
    ******* hahahaha** *****
  • NewGardener NewGardener:
    ********** ******* ***** ***** ***** ******* hahahaha hahahaha ****** **** hahahaha ********
    ******* **** hahahaha* ******
  • H happyworld:
    ***** ***** ********** hahahaha ******** ********* ****** ***** hahahaha***
    hahahaha* ** ******** *****
    ****** ********* hahahaha** ******* *** ****
  • H happyworld:
    **** ********* ***** *** ********* ***** *** hahahaha** hahahaha hahahaha****
  • H happyworld:
    ** ******** ***** ***** hahahaha***** **
    ***** ******* **** ********** hahahaha** ***** **** ******** *******
    ***** * ***** **** *** hahahaha ******* ******* ********* *** hahahaha**** ******** hahahaha*** ******** ***** ***** hahahaha***** **
  • H happyworld:
    ***** ** ********* **** ** *** hahahaha* **** hahahaha******* ****** ********
  • H happyworld:
    hahahaha ***** **** hahahaha*** ******* ****** ******* *******
    ****** ******* hahahaha** **** ***** *** ******* ****** *****
    ***** ** ********* **** ** *** hahahaha* **** hahahaha******* ****** ********
  • H happyworld:
    ****** ********* **
  • H happyworld:
    *** ***** **** ******* ********** ***** *** ********* ******* ********* hahahaha *** ***** ****** ** ******** ******* ** *******
  • H happyworld:
    ***** ********** ********* ******** ****** **** **
  • H happyworld:
  • H happyworld:
    ***** ****** ** ****** ***** ***** ***** ****** ***** ******* **** ******** ********* hahahaha ****** **** *** **
  • H happyworld:
    *** ******* *** ********** ****** ***** ****** ******* ******* hahahaha*
  • H happyworld:
    H happyworld: ***** *** ****** ******* ******** **** *****