Bebeklerimin sıkıntısı nedir

Flush atmak 10 dakika, cesme suyunun PH sini ayarla 30 lt filan su ile saksiyi yika, sonra yazdigim gibi devam.Koy banyoya, ver PH ayarli suyu, su allttan aksin gitsin, bekle toprak kurusun, devam. Bitkin 12 -48 saat arasi kendine gelir.
Ben direk cesmeden veriyorum ph ayarlamadan, en son saksinin normal sulama miktari kadar ph ayarlayip kecili su veriyorum. Sikinti yasamadim ama bunu öğrendigim iyi oldu.

Ü

Üye silindi 31315

Guest
Sıcaklık ve ph sorunun da var gibi. Ufak bi flush uranyumun dediği gibi son 5 10 litreyi ph ayarlayıp ver iyi olur.her biri için. 5 litre suya 2 tane aspirini toz haline getirip dök. Bu aspirinle suyu ver, 1 saat bekle. arkasından flush son 5 litreyi ph ayarlı, besin ihtiyacına göre ekleyip ver. Aspirin topraktaki tuzlanmayı çözer. Besin ne kullanıyorsun?

Yesil888

Ordinaryüs
Ben direk cesmeden veriyorum ph ayarlamadan, en son saksinin normal sulama miktari kadar ph ayarlayip kecili su veriyorum. Sikinti yasamadim ama bunu öğrendigim iyi oldu.
Kanka PH ayarlamazsan, ayni azot fazllaginda oldugu gibi besin kitlenmesine benzer olur.Bitki verdigin besinleri alamaz. Ama ben böyle gidiyorum ne alirsam bana yeter diyorsan!!!!!!! Bildigin gibi git.

Flush atmak 10 dakika, cesme suyunun PH sini ayarla 30 lt filan su ile saksiyi yika, sonra yazdigim gibi devam.Koy banyoya, ver PH ayarli suyu, su allttan aksin gitsin, bekle toprak kurusun, devam. Bitkin 12 -48 saat arasi kendine gelir.
bazı yerlerde 60 lt diye okudum 30 lt yeterli olurmu bide ph ayarlamak için ph up ph down almam lazım dimş

Yesil888

Ordinaryüs
bazı yerlerde 60 lt diye okudum 30 lt yeterli olurmu bide ph ayarlamak için ph up ph down almam lazım dimş
Kanka saksi büyüklügüne göre su miktarini ayarla, alttan 2-3 lt su aksin gitsin yeterli olur. PH düsürmek icin A101,migros vs. beyaz sirke kullan. PH yükseltmek icin karbonat. PH up,down cok daha ucuz.Ben sirke ve karbonat kullaniyorum.

destinya

Yeni üye
Çok özür dilerim, bende aynı sorunu yaşıyorum flush atmayı şimdi öğrendim , suyun ph'sını nasıl ölçüyoruz? Ne gerekli? Ayrıca ph ölçer bir aletim yok.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • Karsiyaka Karsiyaka:
  • Karsiyaka Karsiyaka:
    ******** ******* ******* ********* ***** ********* ******* ********* ******* **********
  • Lemonhazelover Lemonhazelover:
    ********** **** hahahaha* *** hahahaha* *** ********* hahahaha hahahaha* ******** ** ****** ********* ***** hahahaha ******* ** ****** **** ******** ******** ***** *****
    +1
  • Karsiyaka Karsiyaka:
    ** ***** hahahaha** ******** ****** **** ****** ***
  • NewGardener NewGardener:
    *** **** ********* hahahaha hahahaha* ******** ** ****** ********* ***** hahahaha ******* ** ****** **** ******** ******** ***** *****
    hahahahahahahaha
    +1
  • Night owl Night owl:
    ****** ****** ****** ********* ******** ** ***** ****** ********* ********* **** *** ** ****** ***** ********* ***** ***** **** ***** *** ******** ******* ******** ******* ******* ********* ***** ********* ******* ********* ******* **********
  • Night owl Night owl:
  • Night owl Night owl:
    ****** *** ***** ********* ** **
  • NewGardener NewGardener:
    *** ********* hahahahahahahaha
    +1
  • Night owl Night owl:
  • Night owl Night owl:
  • Night owl Night owl:
    **** ***** hahahaha*
  • Night owl Night owl:
    ****** ******* **** ******* **** **** **** ******* hahahaha ******* ****** hahahaha* ** ******** *** ******* hahahaha ** **** ** hahahaha ******** ******** ****** ***** ****** **** ********* ********* hahahaha** ****** ****
  • Night owl Night owl:
    ********* ******* ******* ********* ***** **** hahahaha
  • Night owl Night owl:
    ****** ******* **** ******* **** **** **** ******* hahahaha ******* ****** hahahaha* ** ******** *** ******* hahahaha ** **** ** hahahaha ******** ******** ****** ***** ****** **** ********* ********* hahahaha** ****** **** ********* ***** ** hahahaha***
  • Night owl Night owl:
    ***** ******* ******** *** **** ********* ****** **** ******* ******* **** **** ******* ********* ******** ***** hahahaha* ********** ** ******** ***** ***** ***** ********** ******** ****** ****** ********* **********
  • Night owl Night owl:
    hahahaha **** **** ******* ***** ******** hahahaha**
  • Night owl Night owl:
    ***** ****** ***** ******** hahahaha ***** *****
  • I ichbinkrytpon:
    I ichbinkrytpon: ***** ********