Basladik hayırlısı ile

Şöyle birsey yaptım, bu oda kullanılmıyor ve sıcaklık ile nemi kontrol edebilmem daha kolay.2. Led ide taktım 100w beyaz oldu ,sistem güzel daha ışık eklemesi yapabilirim:)) Mesafe 55cm ayar yapma imkanim var.Pazartesi nem makinesini çalıştırarbileceğim.Kablosu değişecek. Durum bu sürekli okuyorum aynı şeyleri defalarca. Yaş 50 ye dayandı ve 30 yılı bifiil hiç boş kafa yok olunca böyle oluyor :)

Probis

Üye
daha ses yok benimkilerden ya, kapattım petlerle üstünü günde 1-2 defa şişelerin üstüne su sıkıyorum nem yapsın diye o kadar.Çıkar ibş yarın öbür gün.Stresliyim çok :D

Selam arkadaşlar 3 kızım da ışığa ulaştı çok şükür. Nem makinesini çalıştırdım, ama nasıl konumlandırma yapacağımı bilemedim.Kabin olmadan ise yararmı onuda pek kestiremedim, bu konuda fikirlerinize ihtiyacım var. Işık 55cm de,ben balkona alacağım için çok uzmanlarını istemiyorum.Işığı kaç cm ayarlamalıyım,üçüne birkere 70ml su bölüştürdüm, toprak sanki zor kuruyor. Vantilatör açmam gerekirmi? Isı ve nem ölçer aldım 1 haftadır sürat kargo beklıyorum:( Sıcaklığı ayarlıyorum elimden geldiğince, arada camları açıp hava aldırıyorum. Gübre takvimine uygun yarım doz ile başlayarak fikirlerinizi alarak devam edicem inşallah. Root juise nezaman ne şekilde vermeliyim bu konuda da tavsiyenize ihtiyacım var.Durum su an bu ve çok heyecanlıyım. Hepinize keyifli akşamlar diliyorum.

Kanka acaba diyorum bilmedigimizden çok mu saçma soruyoruz:) Her şeyi okuyorum ama birsuru farklı bilgi var.Bilmeyince de kafa karışıyor.Isik olayı mesela 50cm diyen var 30 diyen bile var. Işık sürekli açık kalsın diyen var,3 gün kalsın sonra 18-6 diyen var vs..Kafam çorba:)

Probis

Üye
Bende de var o yaşadığın durum.Çömezlikte o be tecrübesizlikten :) Sonuçta kenevir dediğin her yerde yetişen gayet sağlam bir birki biraz biz overthinking yapıp öldürüyoruz aslında kendi haline bıraksak zaten serpilecek bitki ilgi manyağı olunca darlanıyor garibanlar.

Selam arkadaşlar 3 kızım da ışığa ulaştı çok şükür. Nem makinesini çalıştırdım, ama nasıl konumlandırma yapacağımı bilemedim.Kabin olmadan ise yararmı onuda pek kestiremedim, bu konuda fikirlerinize ihtiyacım var. Işık 55cm de,ben balkona alacağım için çok uzmanlarını istemiyorum.Işığı kaç cm ayarlamalıyım,üçüne birkere 70ml su bölüştürdüm, toprak sanki zor kuruyor. Vantilatör açmam gerekirmi? Isı ve nem ölçer aldım 1 haftadır sürat kargo beklıyorum:( Sıcaklığı ayarlıyorum elimden geldiğince, arada camları açıp hava aldırıyorum. Gübre takvimine uygun yarım doz ile başlayarak fikirlerinizi alarak devam edicem inşallah. Root juise nezaman ne şekilde vermeliyim bu konuda da tavsiyenize ihtiyacım var.Durum su an bu ve çok heyecanlıyım. Hepinize keyifli akşamlar diliyorum.
Selam kanka,üstünde pet varsa nem makinası açmaya gerek yok. Sonrası için odayı nemlendirir diye düşünüyorum. Zaten dışarı alacaksın. Işık mesafesi için telefonuna lüks metre indir lux 5/7 k olsun. Ona göre ayarlarsin mesafeni.

Kanka acaba diyorum bilmedigimizden çok mu saçma soruyoruz:) Her şeyi okuyorum ama birsuru farklı bilgi var.Bilmeyince de kafa karışıyor.Isik olayı mesela 50cm diyen var 30 diyen bile var. Işık sürekli açık kalsın diyen var,3 gün kalsın sonra 18-6 diyen var vs..Kafam çorba:)
Kanka sorular çok normal merak etmeyin ☺️. Mesela torch sa ışık 30 iyi ama qb varsa 50 cm iyi. Birde lüx önemli tabi. Benim ışık döngüm ilk hafta 24/0 sonra her gün 1 saat düşüp 18/6 . Bence sen dışarı alana kadar 24/0 yada 20/4 git.

Selam kanka,üstünde pet varsa nem makinası açmaya gerek yok. Sonrası için odayı nemlendirir diye düşünüyorum. Zaten dışarı alacaksın. Işık mesafesi için telefonuna lüks metre indir lux 5/7 k olsun. Ona göre ayarlarsin mesafeni.
Tamam kanka petleri koydum nem makinesini kısık ayara aldım odayı nemlendirir. Işık 2 tane 50w led projektör kanka Birtane gunisigi torch led eklesem mi diyorum.O dediğin lux metre fotoğraf programı galiba ben onu kiviramam gibi geliyor ama inceleyeceğim.

Tamam kanka petleri koydum nem makinesini kısık ayara aldım odayı nemlendirir. Işık 2 tane 50w led projektör kanka Birtane gunisigi torch led eklesem mi diyorum.O dediğin lux metre fotoğraf programı galiba ben onu kiviramam gibi geliyor ama inceleyeceğim.
Lamba eklemene gerek yok kanka. Çok kolay kanka program indir bir tane anlarsın hemen .

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Uranyum Kamil Uranyum Kamil:
    ***** ** ***** ** *** ******** ** ***** *** *** ****** ******** **** *** ****** **** *** ********* ****** ****** ********* **** ****** **** ***** *** ***** **** ***** ****** ****** ****** *** ****** hahahaha *** ****** ***** ***** ****** ** *** *** ****** ********* ***** ***** *** **** **** ******* *** **** ***** * *****
  • NewGardener NewGardener:
    +1
  • TroubleStyla TroubleStyla:
    ***** hahahaha ***** *****
  • istr istr:
    ** ***** **** ******* ***** ******** **** * ***** *** ** **** ** ****** ***** ***** *** *** ***** ***** ** **** ******* ***** ****
  • TroubleStyla TroubleStyla:
    *** ***** ******* ********* ********* **** ** ** **** **** *** **
  • istr istr:
  • istr istr:
  • istr istr:
    hahahaha ******* ****** ** ******* ******** ****** **** ***** hahahaha * *******
    +1
  • istr istr:
  • istr istr:
    *** ******* ****** ***** ****** hahahaha **** hahahaha ****** ******* ***** ***** **
    +1
    *** ***** ******** * **** ***** ******* hahahaha ******* ****** ** ******* ******** ****** **** ***** hahahaha * *******
    **** **** hahahaha***** ***** ******* ** ***** ****** ******* ***** ***** ******* ****** ***** ****** hahahaha **** hahahaha ****** ******* ***** ***** **
  • istr istr:
    *** ******** ***** ****** **** ********** **** ** ****** ****** ****** **
    +1
  • NewGardener NewGardener:
    *** hahahaha* ********** **** ***** ***** ** ****** ** * hahahahahahahaha
  • istr istr:
    * ******* hahahaha* ***** ***** ******** ***** hahahaha* ******** **** ***** ** ******
    hahahahahahahaha *** ******* ******* ******* ******* ********* ******* ** ****** *** ******** ***** ****** **** ********** **** ** ****** ****** ****** **
  • istr istr:
  • istr istr:
    ****** ** **** ****** **** ********* *** ******** ****** ***** ******** ****** **** ***** ******* ****** ***** *** ******* hahahaha* ***** ***** ******** ***** hahahaha* ******** **** ***** ** ******
  • istr istr:
    ** ** ****** **** ******** ******* ********* ***** ********* ********* ******* ***** ** ***** ****** ****** ****** ****** ** **** ****** **** ********* *** ******** ****** ***** ******** ****** **** ***** ******* ****** ***** **
    +1
    ****** ****** ***** ******** *** ***** ** ***** ***** ** ******* ****** * ******* ***** ****** **********
  • istr istr:
    ****** hahahaha **********
    ***** ******* ******* *** ***** ******** hahahaha **********
    +1
  • istr istr:
    hahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha********** *** ** ******
    +1
  • istr istr:
    istr istr: **** ** ****** ******