Balkona Indoor Kabin Kurmak (YARDIM)

ykesss

Yeni üye
Kankalar ülke iklim koşulları ve kısıtlı alanım olması sebebiyle balkona ufak hazır kabin setlerden alıp kurmayı planlıyorum. Konum İngiltere. Balkonun üzeri kapalı yanlarıda kapattım. Kışın akşamları maks sıfır, eksi bir derece oluyor. Amacım sevdiğim genetiğin en iyisini torbacılara bulaşmadan içebilmek. Maks 2 saksı düşünüyorum.

Üstadlara birkaç sorum olacak;

- kabin sıcaklığı konusunda bir problem yaşar mıyım?
- Almayı düşündüğüm setlerde karbon filtre bulunuyor, koku konusunda problem yaşar mıyım?
- elektrik faturamı ortalama %kaç etkiler?
Hazır grow seti Amazon.uk den almayı planlıyorum, forumu takip ettiğim kadarıyla yarı amatör işimi görecek bir set buldum. Aşağıya özelliklerini ve linkini bırakıyorum, benim balkonda yapacağım indoor grow için uygun mudur acaba?

Şimdiden üstadlara teşekkür eder, saygılar dilerim.

MARSHYDRO TS600W Grow Tent Kit Complete LED Grow Light 60x60x140cm Full Spectrum Indoor Grow Tent Kit Hydroponics Grow Tent 1680D Canvas with 10cm Ventilation Kit for Grow Setup Kit Grow House https://amzn.eu/d/cCHZIKG

Ü

Üye silindi 35142

Guest
Selam, kabini boy olarak 180-190 cm.lerde alsanız daha rahat edersiniz, havalandırma tesisatları ve ışık yer tutabilir.
- Bitkiler için köklerinin sıcaklığını 18 C derecenin altına düşürmemek önemli, anlık, saatlik olabilir ama 1 gün geçerse donup ölebilirler. Bu nedenle yabancı ülkelerdeki forumlardan okuduğum kadarıyla elektrikli battaniye kullananlar var. Tr.'de dimmerli ayak ısıtıcı tablalar da vardı eskiden. Battaniya kullanacaksanız, diyotlu ısı ölçerler ile toprağın sıcaklığını ölçerek kontrolü sağlayabilirsiniz. (Örneğin 30 dk.kada 35 C dereceyi görüyorsa, ona da bir zaman saati ayarlamak olabilir.) Yani toprağı, kökleri 20 C derece sıcaklıktan yüksekte tutarsanız bitkinin gövdesi için soğuğun zararı yok. Balkondayken, kar yağarken bitkilerinizin çiçeklenmesini seyredebilirsiniz bile. İyi şanslar.

ykesss

Yeni üye
Kışın sıcaklığı ayarlayamazsam problem yaşarsın 20 derecenin altına düşmemeli
Çok eksileri gören
Selam, kabini boy olarak 180-190 cm.lerde alsanız daha rahat edersiniz, havalandırma tesisatları ve ışık yer tutabilir.
- Bitkiler için köklerinin sıcaklığını 18 C derecenin altına düşürmemek önemli, anlık, saatlik olabilir ama 1 gün geçerse donup ölebilirler. Bu nedenle yabancı ülkelerdeki forumlardan okuduğum kadarıyla elektrikli battaniye kullananlar var. Tr.'de dimmerli ayak ısıtıcı tablalar da vardı eskiden. Battaniya kullanacaksanız, diyotlu ısı ölçerler ile toprağın sıcaklığını ölçerek kontrolü sağlayabilirsiniz. (Örneğin 30 dk.kada 35 C dereceyi görüyorsa, ona da bir zaman saati ayarlamak olabilir.) Yani toprağı, kökleri 20 C derece sıcaklıktan yüksekte tutarsanız bitkinin gövdesi için soğuğun zararı yok. Balkondayken, kar yağarken bitkilerinizin çiçeklenmesini seyredebilirsiniz bile. İyi şanslar.
Selamlar‍
Kabin boyunu ufak seçmemin nedeni dışarıdan minimum derecede dikkat çekmesi, alanım biraz kısıtlı ne yazıkki.
Kabin sıcaklığıyla ilgili değerli bilgileriniz için teşekkür ederim, hepsini dikkate alacağım. Senede şansımız varsa 1-2 gün kar yağışı görüyoruz, fakat sigaramı ateşleyip kar yağışı altında bitkilerimi izlemek üst düzey bir nirvana olur :)

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • deyorke Chat bot:
  • TabldotLife TabldotLife:
    ** ******** **** ******* ******* *** **** ** *** **
  • A ax-b:
    **
    A ax-b: **