BİLGİLENDİRME!

Jf Kennedy

Kıdemli Üye
Kankalar 270watt sponsor ışığı aldım yeni pro serisinden.
Dimmeri kısıp bitkiye 70 cmden veriyorum.
Ama bitkiler büyümüyor.
Sıcaklık ve nem gayet iyi.
Sizlerden ricam ışığı kullanan var ise kaç cmden veriyor bir bilgilendirme rica ediyorum.
Bitkiler 15 günlük ortalama şuan resim atamıyorum.
Asıl amacım ışık hakkında bilgi almak kullananlardan!
@Kanka @nasa ve diğerleri..

Yesil888

Ordinaryüs
Kanka bu kizlarin derdi isik degil, büyük bitkine bak, üst yapraklar yanlardan yukari kalmis, bu isik fazla geliyor demektir, bu kizlar ac kalmis,hele yakindan cekilmis resim yükle, Topragin ne, nem sicaklik, temiz hava girisi.Bilgi ver de yardimci olalim.

Jf Kennedy

Kıdemli Üye
Kanka bu kizlarin derdi isik degil, büyük bitkine bak, üst yapraklar yanlardan yukari kalmis, bu isik fazla geliyor demektir, bu kizlar ac kalmis,hele yakindan cekilmis resim yükle, Topragin ne, nem sicaklik, temiz hava girisi.Bilgi ver de yardimci olalim.
Cekebildigim kadar çektim kanka

Jf Kennedy

Kıdemli Üye
Cekebildigim kadar çektim kanka
Toprak cicekciden aliyorum her sene hasat aldığım toprak.
Nem 80
Sıcaklık 25
Hava giris 100 m3
Hava çıkış 300m3
Gübre an sensi grow 0.5/lt.
Gübreyi 2 ml/lt. Yapicam bidaki sulama.
Tohum lemon shining silver haze rqs
Büyük bitki 1 aylık
Küçük bitki 1 haftalık
Hava giriş çıkış 1 haftadır kapalı denemek için kapattım.
Büyüyünce acacaktim.
Işık 70 cmden veriyorum dimmer kısık.
Lux 10.000 civarı
Ppfd 200 civarı

Nazim_Red

Doktor
Saksılara toprak doldururken çalkalamak dışında elinle toprağı sakin bastırma, kökler rahat hararet etsin, saksı üzerinde 2-3 parmak toprağın yukarı kalkabilmesi için mesafe bırakırsın, sulaman çok sık kuruma düzenini takip edersin, gübre kısmın gelince 15-20 günden sonra cal mag kök gelişim gübresi, 4-5 boğum boya gittikten sonra ana gübrelere başlaman daha yerinde olacak, ilk 15 gün 24 saat ışık, sonrası 18/6 veya 16/8 yapmanda fayda olabilir, bitki uykuda boya gider gelişir bunu da unutma, birde ciplak elle yapraklarına vs çok fazla dokunma stres yapmasın elindeki tutun bakteri kalıntılarına dikkat edersin, sulamayı karanlıkta yaparsın yapraklara sıçratmadan, bereketli growlar

Yesil888

Ordinaryüs
Sicaklik,nem, lux,ppfd cok iyi degerler. Temiz hava girisi 7/24 olmali. Ilk koydugum teshis dogru ekleyecek bir sey yok, kizlar ac kanka,, o cicekeciden aldigin topragin icinde nekadar gübre var ki sen büyük kiza 1 ay gübre vermemissin. Kizlara gübre ver. O toparaga %15 kadar perlit karistir, yoksa her sulamada toprak sikisacak ve kökleri sikistiracak, ve bitki cok yavas gelisecek. Kullandigin gübreyi bilmiyorum ama, senin kizlar ac kalmis ve kökler gelimemis, ondan dolayi bu kadar kücükler. Arastir netten yada foruma danis, o kullandigin gübreleri yapraktan püskürterek verbiliyormusun, eger yapraktan verebilirsen, günde 1 kere kizlar cok cabuk toparlar.

nasa

Doktor
Kankalar 270watt sponsor ışığı aldım yeni pro serisinden.
Dimmeri kısıp bitkiye 70 cmden veriyorum.
Ama bitkiler büyümüyor.
Sıcaklık ve nem gayet iyi.
Sizlerden ricam ışığı kullanan var ise kaç cmden veriyor bir bilgilendirme rica ediyorum.
Bitkiler 15 günlük ortalama şuan resim atamıyorum.
Asıl amacım ışık hakkında bilgi almak kullananlardan!
@Kanka @nasa ve diğerleri..
kankam selam yeni geçebildim bilgisayarın başına şimdi gördüm konunu. bu ebattaki bitkiye 10 15k lux gayet ok . bu bitkinin büyümeme sebebi ışık değil kök gelişimin çok yavaş bence o kızları büyük saksıya geçir ayrıca azot eksikliği var gibi gördüm sulamanı ph ayarı düzenli ve 321 kuralıyla yap düzelecektir

nasa

Doktor
ayrıca lux ölçümü yaparak grow yap mesafe ayarı yapma derim.
veg ilk 2 hafta 7k-15k arası ok
sonrası için kademeli olarak 40k ya kadar arttır luxunu çiçeklenmede ise yine kademeli olarak 70k ya kadar arttır üstüne geçme

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Night owl Night owl:
    ******** ***** ********* ****** ** * ******* * **** ********** *** ******** ***** ***** **** ** ******** ***** * ******* * * ****** ********** hahahaha***
  • Night owl Night owl:
  • lavrens lavrens:
    ***** ****** ****** ****** hahahaha hahahaha *********
  • A active661:
  • K keyifpezevengi:
    ******** ** ******** ***** ** hahahaha***** ***** ** ***** ****** ****** ******* hahahaha
  • A active661:
  • Night owl Night owl:
    ***** *** ***** **** ******* ********** ***** ****** ****** ****** hahahaha hahahaha *********
  • Night owl Night owl:
    ***** * * ** ****** hahahaha ** ******** ***** ** hahahaha***** ***** ** ***** ****** ****** ******* hahahaha
  • A active661:
    *** ******* ****** hahahaha ********** *** ***** **** ******* **********
  • Night owl Night owl:
  • A active661:
  • Night owl Night owl:
    ***** hahahaha** *** ******* ****** hahahaha *****
  • Night owl Night owl:
  • A active661:
    ***** ***** ***** *** ******* **
  • A active661:
  • Night owl Night owl:
    hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha*
  • Night owl Night owl:
    ** ****** **** ****** ****** *** ******** ***** **** ** ****** ** hahahaha ****** *** **** ***
  • A active661:
  • A active661:
    ******* ****** ******** hahahaha****** **** ****** ***** ****** ********* *********
  • A active661:
  • Night owl Night owl:
  • Night owl Night owl:
  • Night owl Night owl:
  • lavrens lavrens:
    *** *** ***** hahahaha* ****** ***** ******** ********** **** ***** ***** ***** *********
  • lavrens lavrens:
    lavrens lavrens: ***** *** ******** ****** **** ****** ********* ****** *****