Bütün bitkilerim sararıyor Yardım Eli!

Schrödinger

Yeni üye
Sulama yapmadan önce cevaplarınızı bekliyorum toprağım kurudu dostlar. 4 tane Auto bakıyorum gübrelerim biobizz geçenlerde yaprak uçlarını azıcık yakacak kadar gübre vermiştim fakat sorun şimdi başladı. Bütün yapraklar ilk önce 1 bitkiden başlayacak şekilde sararıp kurumaya başladı ve diğerlerine de geçti. Beneklerden ötürü Cal-Mag sulaması yaptım bir şey değişmedi. sıcaklık sorunum yok dışarıdan temiz hava alıyorum. pH 6.50 Biobloom kullanıyorum sadece. Azotu tamamen keseli 2-3 hafta oldu yardımcı olursanız sevinirim iyice kötüleşiyor.

@Xcd @cannabis16 @deyorke @Yesil888
@Kanka
@Brother @OttoMan347

Son düzenleme:

gorilladam

Müptezel
Kanka benim fikrimi sorucak olursan bitkin alt yapraklardan azot çektiği için sararıyor. Azotu tam streching döneminde yani ciceklenmenin başı olan ama bitkinin hem çiçek hem yaprak hemde sömek dalı ürettiği dönemde kesmişsin. Dolayısıyla bitkin aç kalmış ve alt yapraklardan besin çekmeye başlamış. Calmag bu dönemde eğer hidroponikte yetistirmiyosan çok gerekli olmaz. Benim fikrimce bio bloom ve diğer bloom gübrelerinden tam doz çeyrek dozda bio grow verip tepkilerini ölçmen olur. Yaprak uçlarında yanık görmediğim için besin kitlenmesi diyemeyeceğim, tamamen açlıktan kaynaklı bu bitkinin problemi. Bu arada çokta endişelenecek bişey yok bitkinin doğasında olan bişey bu ciceklenmenin sonlarına doğru herkeste oluyor. Ama genel olarak bitkin açık renkli olduğu için ben açım diye bağırıyor. Böyle yorumladım ustalar daha iyisini bilir elbet.

34Sativa34

Kıdemli Üye
Calmag verilir mi bilemedim kimyasal gübre kullanıyorsun değil mi calmag organik
Bence toprağım kurudu dedikten sonra bir gün daha beklemen gerçekten çalmak eksikliği gibi görünüyor ben organik gübre kullandığım için böyle bir durumla karşılaştığımda biyogrow ve calmak veriyorum

Night owl

Müptezel
Sulama yapmadan önce cevaplarınızı bekliyorum toprağım kurudu dostlar. 4 tane Auto bakıyorum gübrelerim biobizz geçenlerde yaprak uçlarını azıcık yakacak kadar gübre vermiştim fakat sorun şimdi başladı. Bütün yapraklar ilk önce 1 bitkiden başlayacak şekilde sararıp kurumaya başladı ve diğerlerine de geçti. Beneklerden ötürü Cal-Mag sulaması yaptım bir şey değişmedi. sıcaklık sorunum yok dışarıdan temiz hava alıyorum. pH 6.50 Biobloom kullanıyorum sadece. Azotu tamamen keseli 2-3 hafta oldu yardımcı olursanız sevinirim iyice kötüleşiyor.

@Xcd @cannabis16 @deyorke @Yesil888
@Kanka
@Brother @OttoMan347
Azotu tamamen keseli 2 hafta oldu diyorsun daha yeni yeni oluşuyor budlar alttan ph takibi yapıyorsan sıkıntı yoksa phta bitkiler kendilerini buduyor besin istiyor magnezyum azot

muadip

Doktor
Merhaba kanka saksi altindan cikan suyun ph ve ec derecesini kontrol etmeni söylemiştim baktinmi?

muadip

Doktor
2.8 civarı çıktı yüksek olduğu için flush yapmayı düşünüyorum
Çok yüksek kanka hic beslenemiyor. Kitlenmiş guzelce yika son yikamayi 20 lt 5.8 ph li su ile yap sonraki sulaman yarim doz olarak basla ph ayarlamayi unutma.
Birde ph metrenin kalibresinide kontrol et kanka.

Son düzenleme:

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • kokokoco kokokoco:
  • kokokoco kokokoco:
  • kokokoco kokokoco:
    **** ** ********* hahahaha** ******* ****** ****
  • kokokoco kokokoco:
  • Kanka Kanka:
    ***** ***** ********** ******** hahahaha ******** ******** ******** ********* **** ******** * *** ********* ******* ******** **
  • kokokoco kokokoco:
  • kokokoco kokokoco:
    ****** ******* ****** ****** hahahaha* **** ****
  • lavrens lavrens:
    ****** hahahaha* ****
  • lavrens lavrens:
    ********** ***** hahahaha*
  • Kanka Kanka:
  • lavrens lavrens:
  • lavrens lavrens:
  • lavrens lavrens:
    hahahaha hahahaha ******* hahahaha ******** **** ****** ******* ******** ** ********* hahahaha*** ****** ********** ********* **** ****** ** ***** hahahaha* ****** ****** ****** hahahaha****** ** ****** hahahaha** hahahaha ***** hahahaha
  • marcoo marcoo:
    **** ****** ** ***** ******** * ******* *** * ****** hahahaha* ****** ***** hahahaha *** **** * **** ********** ******** ** ********** ******* ****
  • lavrens lavrens:
    **** ******* ******* ** ****** ***** ******* ****** ******* ***** ** ******** ****** hahahaha ********* hahahaha** *********
  • lavrens lavrens:
    **** ********* hahahaha ***** ******* ******** ****** *****
  • marcoo marcoo:
    ********** hahahaha ****** ****** ******** ****** **** ****** **********
  • marcoo marcoo:
  • lavrens lavrens:
  • marcoo marcoo:
  • lavrens lavrens:
    hahahaha hahahaha* ***** ******** ****** ***** ***
  • marcoo marcoo:
    ***** ******** ***** ********* ********* ** ******** ******* ********* *** **********
  • lavrens lavrens:
    ****** ********* ***** **** ****** ********** ****** ***** ***** * **** ********* *** ****** ***
  • marcoo marcoo:
    marcoo marcoo: ******** ****