auto mu photo mu ?

herkese merhaba arkadaşlar. bilen tecrübeli arkadaşların yorumlarını almak istiyorum. olayı kısaca özet geçmek gerekirse elimde 3 auto 2 çorbacı tohumu vardı ama karışıklardı bazı nedenlerden ötürü aynı yere koymuştum. autolar en az 4 yıllık tohumlardı çorbacılar 1 yıllık. growa başladım ve 5inide denedim 2 tane tohum patladı 3ü hiç patlamadı patlayanlardan da birini ben kurban verdim acemiliğim sonucu. elimde kalan tek bitki fotodaki. şimdi bi bitkiye bakarak onun auto mu çorbacı mı olduğunu söyleyebilir miyiz ? birde bitki 25 martta kafasını topraktan çıkardı yani nerden baksan en az 20 günlük ve bodur gidiyor boya hiç gitmiyor. yapraklar son zamanlarda canlanmaya başladı. herhangi bir sorunu var mıdır neden bu kadar kısa kaldı, auto olma ihtimali nedir ? yorumlarınız önemli. kolay gelsin herkese.

ORLANDO

Kıdemli Üye
dostum 12/12ye sokmadan çiçeğe girerse autodur.
büyümesi de ışıkla alakalı olacağını düşünüyorum üstadlar yardımcı olur çok bir bilgim yok.

ikinizin dediğide doğru evet ama ben o kadar beklemeden çiçeğin şekline yapraklarına falan bakarak böyle bi yorum yapılabilir mi gibi sormak istedim. sanırım yapılamaz. peki ilk bakışta herhangi bir sıkıntısı var mı sağlıklı mı bu konudaki yorumlar ne olur ?

Ü

Üye silindi 22665

Guest
Kanka dediğin gibi biraz küçük kalmis. Işığın ne nem ve sıcaklık kac ışığın bitkiye mesafesi kac cm. Bunlari da yazarsan daha iyi yorum yapariz.

ışığım aliexpresten 300 watt 2 bitkiye rahat bakan bi ışık arkadaş daha önce tecrübe edinmişti aynısından aldım bende. iki adet var ama birini kullanıyorum şu an için tek bitki olduğundan dolayı. yükseklik 40 cm idi ama bitki büyüdüğü için şu an 35 cm civarı olması lazım net ölçüm yaparım ama 40dan yüksek olmadığı kesin. ısı 23-25 arası değişiyor dengeli gidiyor. nem % 55 civarında 50ydi 55e yükselttim nem makinem var. ayrıca giriş ve çıkış fanları mevcut. camı açıp odaya temiz hava aldığımda nem biraz düşüyor bulunduğum yerin havası nemsiz % 45 44 lere geriliyor fakat 15 20 dk böyle camı kapayınca nem tekrar yükseliyor eski değerlerine.

Ü

Üye silindi 22665

Guest
Kankacim nem düşük biraz daha yukselt 60 larda olsun. Eğer ilk haftalarda da düşükse küçük kalmasının sebebi olabilir. Işığın mesafesi icin lux olcmeni tavsiye ederim. Eğer yakinsa bitki boya gitmez. Bir de ışığın 300 w prizden çekiyorsa 40 cm cok yakın olabilir. Varsa bir link paylaşırsan ona da bakalim.

Ü

Üye silindi 22665

Guest
Kanka bu isik ihtiyacını karsilamaz 47 w cekiyor prizden. O yuzden de kucuk kalmis bence. Telefonuna luxmetre indir ordan bakabilirsin. Yada 250 tl nette.

Ü

Üye silindi 22665

Guest
Cicekte ek yapman gerekir ışığa bununla da hasat alırsın ama az olur kanka emeğe yazik.
Hatta 2 sini yakabilirsin simdiden

Ü

Üye silindi 22665

Guest
Kanka tek bitkiye yetebilir ikisi ben 2 diye okumuşum.

yani sen mesafeyi uzatma kısalt demek istiyosun demi dostum 25 cm civarına. sayfasından bende baktım şimdi o özelliklere belki biraz geç kalmışım bakmakta sayfada bide par değeri var o neyle alakalı peki ? yani 25 cm civarına indiricem bitki uzadıkça yukarıya kaldırıcam doğru mu ?

ışığı 25 cm ayarladığımda lux değeri 2744 ölçtü telefondan ne kadar doğru bilemiyorum. indirdim 25 cm e daha yenide sulamıştım birde böyle gitsin bakalım nası değişiklik olacak. ışıkla bitki arasınada vantilatörün serinliği gelecek şekilde ayarladım yoksa bitkiye yaklaştıkça ısı artıyor

Ü

Üye silindi 22665

Guest
yani sen mesafeyi uzatma kısalt demek istiyosun demi dostum 25 cm civarına. sayfasından bende baktım şimdi o özelliklere belki biraz geç kalmışım bakmakta sayfada bide par değeri var o neyle alakalı peki ? yani 25 cm civarına indiricem bitki uzadıkça yukarıya kaldırıcam doğru mu ?
Evet kanka

Ü

Üye silindi 22665

Guest
ışığı 25 cm ayarladığımda lux değeri 2744 ölçtü telefondan ne kadar doğru bilemiyorum. indirdim 25 cm e daha yenide sulamıştım birde böyle gitsin bakalım nası değişiklik olacak. ışıkla bitki arasınada vantilatörün serinliği gelecek şekilde ayarladım yoksa bitkiye yaklaştıkça ısı artıyor
2700 az kanka ikisini yakip 30 cmden bir ölc lux

Ü

Üye silindi 22665

Guest
Kanka senin led 3200 k
3200k nın 1000 lux 19 umol yapar senin 500/600 yakalaman lazım
600:19 31000 lux
500:19 26000 lux
En az 26000 olsun kanka

dostum şu hesabı nası yaptın yoruyorum seni ama biraz daha açarak anlatır mısın neyi neye böldün çarptın tam anlayamadım?

F1ap

Üye
Kanka senin led 3200 k
3200k nın 1000 lux 19 umol yapar senin 500/600 yakalaman lazım
600:19 31000 lux
500:19 26000 lux
En az 26000 olsun kanka
kanka bende 400watt cob led 1x1x2 kabin var. diğer şeyler olması gerektiği gibi. 4 auto için nasıl ve ışık mesafesi kaç olmalı herkes bi şey diyor. şu an 14. günde ışık 65 70 cm de

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • İstanbul İstanbul:
  • İstanbul İstanbul:
    +1
  • K kujo07:
  • G Groww:
    ******** hahahaha *********
  • G Groww:
    ****** ***** ********** **** *** ** ***** ** ***** **** hahahaha hahahaha* ***** ** ***** ***** **** ****** ****** ****** *****
  • TabldotLife TabldotLife:
    ***** ****** ****** ***** ******** ***** ********** **** *** ** ***** ** ***** **** hahahaha hahahaha* ***** ** ***** ***** **** ****** ****** ****** *****
  • G Groww:
    ******* hahahaha *** ********* *** **********
  • funny1joint funny1joint:
    hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha*****
  • İstanbul İstanbul:
    *** ** ***** hahahaha ****** **** *******
  • G Groww:
    ********** ******** ******** ********* ********** ***** ***** **** ***** **** ********* ****** hahahaha
  • İstanbul İstanbul:
  • G Groww:
    *** ** ***** hahahaha ****** **** ******** ********** *** **
  • İstanbul İstanbul:
    ***** ******* ***** ***** ********** ** **** ******* *** ***** hahahaha ******** **********
  • G Groww:
    *** ********** ***** ***** ********** ***** ********* hahahaha**
    ***** ****** hahahaha** ***** *** ****** ********** ********* ********* ******* ******* hahahaha *** ********* *** **********
  • D despotdes:
  • İstanbul İstanbul:
  • G Groww:
  • D despotdes:
    * hahahaha ******* hahahaha ******* ***** hahahaha***** ******* ** * ********** hahahaha**** ** *** ******* ********** hahahaha hahahaha*****
  • G Groww:
  • D despotdes:
    **** ******** **
  • D despotdes:
    D despotdes: **** ******* ****** ******** ****** ***** *****