Auto bitkilerim 31 inci gününde sorunla karşılaştım

Perfect2

Yeni üye
Arkadaşlar auto bitkilerim 6 bruce banner auto 2 blue dream auto
Tang cizelgesiyle 30 gündür sıfır sıkıntı düzenli gidiyordum yapraklar da ufak yanma vardı uclarda
Dün 30 gün cizelgesine uyarak sensi bloom a b 4 er ml 2 ml call mag ve 2 ml bud factor x attım ph perfect oldugu icin hepsi hep böyle dinlendirilmis musluk suyu ile gittim bunları verdikten sonra ertesi gün olan bu napacagımı bilemedim toprak ıslak flush atsammı bilemedim yardımcı olabilir misiniz

Son düzenleme:

Perfect2

Yeni üye
Tüm gübrelerim an serisi tang cizelgesiyle sıfır sorunsuz bugune geldim kendilerini bırakmalarına anlam veremedim full gübreli gittim ama gübreler hep tang cizelgesiyledi dünkü sulamamdan sonra böyle olması flushlasammı bilemedim kızlarım bu haldeyken ölürse yazık olacak yapraklar hep bırakmıs kendisini

Rebelmove

Neden ?
Flush at kanka drenajının iyi olduğuna emin ol fazla suyun aktığına yani. Flushın son 1 litresinde yarım doz veya daha altı gübre ekleyebilirsin. Toprağı yıkayacağın için kökler toprakta besin arayacaktır.

Perfect2

Yeni üye
1 saksıya giriştim 6 litre 6.5 ph su attım 12 litre saksıma son 2 litre suyuma an serisi sensi bloom a b ama connoisseur olanı 2 şer mil toplam 4 ml gübre attım cizelgemin yarısını
Normalde tüm gübre cizelgemi connoisser le yapmıstım harika bir üründü dün gübrem bitti diye normal an serisi bloom attım ama big bud ve call maxla karıştırdım diye böyle oldu sanırım bide gece sıcak olmus 30 dereceye cıkmısı kabin normalde 29 a geliyordu hep aksilik işte

Ü

Üye silindi 20042

Guest
Kanka cal mag ayrı vermelisin. Çünkü diğer gübrelerle calmag ı mix yaparsan kök besin alımını kitler. Kalsiyum diğerler gübrelerle etkileşime giriyor. calmag ihtiyacın olduğunda suya sadece calmag koy calmaglı suyu ver ikinci sulamanı normal yap Gübresiz toprak temizlensin sonrakileri çizelgene göre gübrelerini verirsin.

Perfect2

Yeni üye
Kanka cal mag ayrı vermelisin. Çünkü diğer gübrelerle calmag ı mix yaparsan kök besin alımını kitler. Kalsiyum diğerler gübrelerle etkileşime giriyor. calmag ihtiyacın olduğunda suya sadece calmag koy calmaglı suyu ver ikinci sulamanı normal yap Gübresiz toprak temizlensin sonrakileri çizelgene göre gübrelerini verirsin.
Clal mag ilk defa dün ekledim zaten keşke mixlemeseysim sade suyla verecektim normalde bende insallah bitkilerim toplar 3 bitkimde sıkıntılar böylen

R

Ripley'sOG

Guest
@Ripley'sOG kanka bi göz atabilirmisin canavar gibi bitkilerim strese girdim valla ya
Kanka korkma sadece toprak islak iken sulamışsın kuru olduğunu düşünmüyorum bitkiyi kendi haline bırak kuruyana kadar biraz böyle gözükür toparlar bir islem yapma ya da bisey verme topragada isaret parmağını sok nemli ise verme kurumasını bekle catlayana kadar toprak sen zaten zamanla bu kavrami anlarsın o zamana kadar bu yontem sana isik tutar

Perfect2

Yeni üye
Kanka korkma sadece toprak islak iken sulamışsın kuru olduğunu düşünmüyorum bitkiyi kendi haline bırak kuruyana kadar biraz böyle gözükür toparlar bir islem yapma ya da bisey verme topragada isaret parmağını sok nemli ise verme kurumasını bekle catlayana kadar toprak sen zaten zamanla bu kavrami anlarsın o zamana kadar bu yontem sana isik tutar
Sulamam 3 4 günde bir toprak kuruyunca genelde 3 günde cok dikkat ediyorum sulama periyoduna tang cizelgesinde gidiyorum dünkü sulamamda 12 litre automa 2 litre su verdim alttan su cıkacak sekilde ama cal mag yosun gibi oldu gübrelerin icinde 2 litre suya 4 ml sensi bloom a sonra 4 ml b üstüne bud factor x 2 ml toplam üstüne cal magg 2 ml toplan bundan öncesine kadar bloomdan baska hic nişe vermemistim reisler yaprakların tümü aşağı salmıs 3 bitki sıkıntı yaşadı en altta attıgım fotodaki bitki en büyük sorun olan insallah düzelirler ama görüntü cok kötü düzelecek gibide görünmüyor

R

Ripley'sOG

Guest
Sulamam 3 4 günde bir toprak kuruyunca genelde 3 günde cok dikkat ediyorum sulama periyoduna tang cizelgesinde gidiyorum dünkü sulamamda 12 litre automa 2 litre su verdim alttan su cıkacak sekilde ama cal mag yosun gibi oldu gübrelerin icinde 2 litre suya 4 ml sensi bloom a sonra 4 ml b üstüne bud factor x 2 ml toplam üstüne cal magg 2 ml toplan bundan öncesine kadar bloomdan baska hic nişe vermemistim reisler yaprakların tümü aşağı salmıs 3 bitki sıkıntı yaşadı en altta attıgım fotodaki bitki en büyük sorun olan insallah düzelirler ama görüntü cok kötü düzelecek gibide görünmüyor
Simdi farkettim ustteki resimleri sadece son attigin resimi gordum üstteki bitkilerin adete uçmuş hepsine gübreyi abanmissin ve hala dun gübre vermissin kanka hangi kafayla yaptın bunu gübreyi felan kes bitkinde azot toksitesi var ustune asiri azottan magnezyumu ve diger elementleri kitlenis alimini etkiliyor fazla hasat alicam diye acemiler bu hatalara düşüyor yapman gerekn gubreyi kesmen ve flush yapman toprağın musait olunca suan tek caren flush

Perfect2

Yeni üye
Simdi farkettim ustteki resimleri sadece son attigin resimi gordum üstteki bitkilerin adete uçmuş hepsine gübreyi abanmissin ve hala dun gübre vermissin kanka hangi kafayla yaptın bunu gübreyi felan kes bitkinde azot toksitesi var ustune asiri azottan magnezyumu ve diger elementleri kitlenis alimini etkiliyor fazla hasat alicam diye acemiler bu hatalara düşüyor yapman gerekn gubreyi kesmen ve flush yapman toprağın musait olunca suan tek caren flush
Sağolasın Peki flush ı sadece 6.5 ph düz su ilemi yapayım yoksa cal mag atayımmı kral

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • içiciadam içiciadam:
  • Bandaleros Bandaleros:
    ***** * ** ***** hahahaha*** **** hahahaha
  • Bandaleros Bandaleros:
  • içiciadam içiciadam:
    ***** ******** hahahaha* ****** hahahaha**** **** ****** *********
  • Bandaleros Bandaleros:
  • içiciadam içiciadam:
  • Bandaleros Bandaleros:
  • içiciadam içiciadam:
    ******** ******* ******** ******** ** ******** ******* ** *** ***** ******** ****
  • Bandaleros Bandaleros:
    ***** ***** ******* ******* ** ** ****** hahahaha**
  • içiciadam içiciadam:
  • içiciadam içiciadam:
  • içiciadam içiciadam:
    hahahahahahahaha
    hahahahahahahaha
    hahahahahahahaha
    hahahahahahahaha
    hahahahahahahaha
  • içiciadam içiciadam:
  • içiciadam içiciadam:
    **** ** ********* hahahaha *****
  • içiciadam içiciadam:
  • Bandaleros Bandaleros:
  • NewGardener NewGardener:
  • xskyrex7 xskyrex7:
    ********* **** ********* ******* ***** ** ********** ******** ******* **** *****
  • S sefilzenci:
    hahahaha *** ******** ****** ******** ***** **** ******** ****** ** hahahaha
  • Bandaleros Bandaleros:
    ** hahahaha*
    ****** ******** ********** ********** ***** ****** ******* *** ** ***** ******* ******* *** **
  • Narkotik Narkotik:
  • Narkotik Narkotik:
    **** ******* ****** *** **** **** ****** **
    Narkotik Narkotik: **** ******* ****** *** **** **** ****** **