ANSIZIN OLDU HERSEY

Berzan

Kıdemli Üye
Blue drem photo
700 w quantum aldinda 40 cm mesafede 3 günde bir sulama yapıyorum bitki istiyor 5lt sulama yapıyorum gübre olarak biobiz kök olarakta b52 voodo pranha kullanıyorum lt 2 ml olarak nem makinası kırıldı nem bazen çok düşük oluyor sabah kalktigim da yapraklar sararmış olarak gördüm bakarsanız sevinirim suyun ph 6.5 ph damla onla bakıyorum 35 günlükler @Xcd @Kanka @Yesil888[/USER @Üye silindi @Xcd

[URL]https://ibb.co/ZzVffFK[/URL]

https[URL='https://ibb.co/z65xGxd']://ibb.co/z65xGxd[/URL]

[URL unfurl="true"]https://ibb.co/Wn7YSNt[/URL]

Son düzenleme:

ThisİsTheWay

Yeni üye
Hocam senin konuyu chatten de gördüm güzelce göz attım kesın doğrudur demiyorum bilgi deneyim ve gördüklerimle bitkin de magnezyum ve bakır eksikliği var diye düşünüyorum. canını sıkma çözülür bitkiyi strese sokma sen yeterlı. chatte de söylediğim gibi yarım doz arttır call mag ı sonra kı sulaman da. ph ını da 6.5 üzerine çıkarma söylediğin değer de veya biraz altın da tut. bakır demir ihtiyacını ise gübrenle halledersin içerik miktarın da yazar genel olarak veya harici bi takviye. bi ustalar da göz atsın senin işin basit hallolur.

Bende blue dream hasat ettim ve bende biobiz kullanıyorum bitkinin azot eksikliği var litre başına 3ml ver Heaven varsa ondan da kullanabilirsin veg de nem işini de veg döneminde halledersen iyi olur çiçeklenme döneminde pek sorun değil sulamada 2-2.5 L vermen yeterli şuan bitkine göre az ver hep ver gerekirse bu hep iyidir damlama sistemlerinden demek istediğimi anlayabilirsin

Berzan

Kıdemli Üye
Hocam senin konuyu chatten de gördüm güzelce göz attım kesın doğrudur demiyorum bilgi deneyim ve gördüklerimle bitkin de magnezyum ve bakır eksikliği var diye düşünüyorum. canını sıkma çözülür bitkiyi strese sokma sen yeterlı. chatte de söylediğim gibi yarım doz arttır call mag ı sonra kı sulaman da. ph ını da 6.5 üzerine çıkarma söylediğin değer de veya biraz altın da tut. bakır demir ihtiyacını ise gübrenle halledersin içerik miktarın da yazar genel olarak veya harici bi takviye. bi ustalar da göz atsın senin işin basit hallolur.
Bugün sulama yapacam ozaman calmag tek verim güzelce sulim olur mu düzelir mi diyirsun

Berzan

Kıdemli Üye
Bende blue dream hasat ettim ve bende biobiz kullanıyorum bitkinin azot eksikliği var litre başına 3ml ver Heaven varsa ondan da kullanabilirsin veg de nem işini de veg döneminde halledersen iyi olur çiçeklenme döneminde pek sorun değil sulamada 2-2.5 L vermen yeterli şuan bitkine göre az ver hep ver gerekirse bu hep iyidir damlama sistemlerinden demek istediğimi anlayabilirsin
Heaven var kullanıyorum ozaman lt bundan sonra 3 ml katarim

Veg de Grow Heaven çiçekte grow Heaven top Max Bloom haftada bir cal mag yeterli
Haftalık burda gelişimini paylaşırsan rahat yol bulursun

Kalsiyum eksikliği dediler en son gübreli sulamadan sonra calmag denicem bende ışığı dediğin gibi 5 cm kaldırdım bakalım sonuç ne olacak
Kalsiyum eksikliği böyle olmaz dostum. 5 cm kaldirirsan sorunu anlamayabilirsin. Kaldır 10 cm daha yukari kaldır ki anla sorun ışıktan mi diye. Yukarı kaldirdigin zamanda bişey kaybetmezsiz zaten.

Yesil888

Ordinaryüs
@Yesil888 nokta atışı teşhis koyar benim abim online oldu mu kesin yardımcı olur :D
@Berzan kanka, verdigin gübre miktari az geliyor, %20 kadar gübre miktarini arttir, ayrica bitkilerin calmag istiyor. 1 lt suya 1,5 ml calmag karistir, isiklar kapanmaya yakin günde 1 kere bolca sik bütün yapraklara.PH ayarlamana gerek yok. Endise edilecek vahim bir durum yok, yazdiklarimi uygula 3-5 güne yapraklar gene yem yesil ve canli olacaklar. Yapraklarin rengi düzeldigi zaman gübre miktarini semandaki miktara indir, bu ara hic bos sulama yapma. Gene yapraklarin durumu düzelince calmag vermeyi de kes. Bitkini takip et asagidaki linke göre düzenli olarak calmag vermeye devam etmelisin.

Son düzenleme:

Berzan

Kıdemli Üye
@Berzan kanka, verdigin gübre miktari az geliyor, %20 kadar gübre miktarini arttir, ayrica bitkilerin calmag istiyor. 1 lt suya 1,5 ml calmag karistir, isiklar kapanmaya yakin günde 1 kere bolca sik bütün yapraklara.PH ayarlamana gerek yok. Endise edilecek vahim bir durum yok, yazdiklarimi uygula 3-5 güne yapraklar gene yem yesil ve canli olacaklar. Yapraklarin rengi düzeldigi zaman gübre miktarini semandaki miktara indir, bu ara hic bos sulama yapma. Gene yapraklarin durumu düzelince calmag vermeyi de kes. Bitkini takip et asagidaki linke göre düzenli olarak calmag vermeye devam etmelisin.
Hocam dediklerini yaptım daha cok sararmaya başladılar tekrardan foto yuklukluyorum sana zahmet bir baksan https://ibb.co/cDS6XKC

Yesil888

Ordinaryüs
Kanka ilk ve son resmi kiyasladim, bence düzelme var, ama yetersiz. Bunun sebebi toprak kurumadan tekrar gübreli su verememen. Calmag vermeye devam, günde 1 kere, calmag miktarini 1 lt 2 ml cikart. Bu durumda bitkilerini kisa sürede kurtarbilmek icin, yapraktan azot takviyesi yapmalisin. Linkteki gübreye ihtiyacin var. Alirsan 1 lt ye 1 ml karistir ayni calmag gibi günde bir kere yapraktan ver.

Berzan

Kıdemli Üye
Kanka ilk ve son resmi kiyasladim, bence düzelme var, ama yetersiz. Bunun sebebi toprak kurumadan tekrar gübreli su verememen. Calmag vermeye devam, günde 1 kere, calmag miktarini 1 lt 2 ml cikart. Bu durumda bitkilerini kisa sürede kurtarbilmek icin, yapraktan azot takviyesi yapmalisin. Linkteki gübreye ihtiyacin var. Alirsan 1 lt ye 1 ml karistir ayni calmag gibi günde bir kere yapraktan ver.
Tamamdır hocam ozaman duzelene kadar her gün 1lt 1 ml calmag veriyorum

Yesil888

Ordinaryüs
Tamamdır hocam ozaman duzelene kadar her gün 1lt 1 ml calmag veriyorum
Aynen kanka. Calmag miktarini biraz arttir, 2 ml yazmistim ama, 1 ml yerine 1,5 ml ver 1 lt suya, Bir sekilde azot gerekli bitkine, verdigin yetmiyor. Bütcen varsa al o önerdigim azot gübresini. Yada kanka, türk kahvesi telveside cok iyi azot iceririr, ic kahveyi, kurut telveyi topraga karistir.

Son düzenleme:

Berzan

Kıdemli Üye
Aynen kanka. Calmag miktarini biraz arttir, 2 ml yazmistim ama, 1 ml yerine 1,5 ml ver 1 lt suya, Bir sekilde azot gerekli bitkine, verdigin yetmiyor. Bütcen varsa al o önerdigim azot gübresini. Yada kanka, türk kahvesi telveside cok iyi azot iceririr, ic kahveyi, kurut telveyi topraga karistir.
Ustam sen ne dersen onu yapacam bütçem bu aralar yok kahveyi yapacam birde duzelmeleri yada ileriye gitmeyi gün gün burda sana yazıp fotoğraf atacağım ustam

Yesil888

Ordinaryüs
Tamam kanka , elimden geleni ardina koymam, kahveden de iyi sonuc alacaksin. ilk olarak pes pese 2 fincan türk kahvesinin telvesini ver topraga, ondan sonra yapraklarin yesilindeki gelismeye göre devam ederiz. Yani her saksiya. Bu ara bol bol Türk kahvesi iceceksin.:)Ama bu arada normal gübrelemeye devam, hic bos sulama yok. Kahve telvesini bütün saksiya dagit, elinle hafifce karistir telveyi topraga, cok derine gitmene gerek yok.Sulama yaparkende, yavasca suyu saksinin her tarafi islanacak sekilde yap

Son düzenleme:

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • E ErdemRS6:
    *** hahahaha **** ** *
  • İstanbul İstanbul:
  • E ErdemRS6:
  • İstanbul İstanbul:
    * ****** ******* ***** *
  • İstanbul İstanbul:
  • A active661:
    ****** ****** ** hahahaha******
  • E ErdemRS6:
  • İstanbul İstanbul:
    * ****** *** *** ****** hahahaha
  • NewGardener NewGardener:
    ********* *** hahahahahahahaha ** ****** ** ** ****** hahahaha
    +1
  • E ErdemRS6:
    * ****** *** *** ****** hahahaha ******* ** *****
  • nicozaniolo nicozaniolo:
    ***** hahahaha**** ***** ******* ***** hahahahahahahaha
  • İstanbul İstanbul:
    +1
  • E ErdemRS6:
    ***** hahahaha**** ***** ******* ***** hahahahahahahaha ***** ****** *****
    +1
  • İstanbul İstanbul:
    +1
  • E ErdemRS6:
  • İstanbul İstanbul:
    hahahahahahahaha
    +1
  • E ErdemRS6:
    +4
  • TabldotLife TabldotLife:
    ********** hahahaha**** ***** ******* ***** hahahahahahahaha
    ****** ******** ****** *** **** ****** *** hahahaha
    hahahaha** * *** ******* ***** hahahaha****
    **** hahahaha**** hahahaha* *****
    **** *** ********* ***** ***** ****** hahahaha**** ** ***** hahahaha****** *** hahahaha** ***
    TabldotLife TabldotLife: **** *** ********* ***** ***** ****** hahahaha**** ** ***** hahahaha****** ***...